Şimdi Ara

Honda Civic Hybrid alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
13.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Honda Civic almak istiyorum. 2010 model, 1.4 Hybrid sizce mantıklımıdır? Bundan önceki aracım Peugeot 207 dizeldi. Honda almayı düşünüyorum ama Hybrid in farkı nedir, ikinci el de piyasası nasıldır? Engin bilgilerinizden yararlanmak isterim. Alınır ise fiyatı ne olmalı ki satarken zarar ettirmesin? Şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• teyze oğlunda var 2007 model. elektrik motoru olması çok güzel. +30hp güç sağlıyordu sanırım. gaza bastığınızda gücü hissediyorsunuz.

araç güzel içi geniş ferah. şaft tüneli olmaması çok hoş.

aracın park sıkıntısı var biraz. arkası önü gözükmüyor pek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ...DeAtH... -- 27 Aralık 2015; 15:08:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet o biraz dezavantaj olur tabi :) Ben 2010 model düşünüyorum ama şimdiye kadar hiç Honda kullanmadım. Bilemedim.

• Açıkcası bu araçlardan hep korkmuşumdur.Bir arıza durumunda anlayan usta bulmak çok zor ,servisler öpüyor.Yedek parçası pahalı olur gibime geliyor.
  • Doğru diyorsunuz tabi. Honda kullanmadığım için pek bilgim yok. Ama sorduğum herkes tavsiye ediyor tutulan bir marka olduğunu söylüyor.

• Arkadaşlar konu başlığını Hybrid ile alakalı açmıştım ama bir sorun daha var anlayan arkadaslar var ise danışmak isterim;

Hybrid değil de, Civic 1.6 premium 2010 model bir araç var. Ne dersiniz mantıklı mıdır? 120.000 km de, ufak tefek boyalar dışında birsey yok. Fiyat 42.000. Pazarlık da olur elbette. Kısacası alınır mı, ileride 3-5 ay sonra satarken zarar ettirir mi?

• Türkiyede ikinci eli en iyi olan araç honda civic sedan. Kolay kolay arıza çıkarmaz, motoru, şanzumanı sağlamdır. Zarar ettirmez kolay kolay.

Almadan önce satmayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız. Ama 42bine araba alıyorum biraz zevkli olsun, konforlu olsun, yalıtımı iyi olsun derseniz de o fiyata hiç başarılı bir araç değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pegasus !

Arkadaşlar konu başlığını Hybrid ile alakalı açmıştım ama bir sorun daha var anlayan arkadaslar var ise danışmak isterim;

Hybrid değil de, Civic 1.6 premium 2010 model bir araç var. Ne dersiniz mantıklı mıdır? 120.000 km de, ufak tefek boyalar dışında birsey yok. Fiyat 42.000. Pazarlık da olur elbette. Kısacası alınır mı, ileride 3-5 ay sonra satarken zarar ettirir mi?

2011 olacaktı arkadaşımın sattığı.60 bindeydi elegance (sunroof standart mı bilmiyorum vardı) LPG hiç takılmamış manuel vitesli kazasız boyasızdı yazın 45 den verdi.siyah renk.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Türkiyede ikinci eli en iyi olan araç honda civic sedan. Kolay kolay arıza çıkarmaz, motoru, şanzumanı sağlamdır. Zarar ettirmez kolay kolay.

Almadan önce satmayı düşünüyorsanız pişman olmazsınız. Ama 42bine araba alıyorum biraz zevkli olsun, konforlu olsun, yalıtımı iyi olsun derseniz de o fiyata hiç başarılı bir araç değil.

Anladım hocam. Evet piyasası çok iyi. Ben söylediğim fiyata bahsettiğim modelde buldum ama bir de size danışmak istedim. Yanlış anlamadıysam alınabilir diyorsunuz yani

• quote:

Orijinalden alıntı: Rozetmen

quote:

Arkadaşlar konu başlığını Hybrid ile alakalı açmıştım ama bir sorun daha var anlayan arkadaslar var ise danışmak isterim;

2011 olacaktı arkadaşımın sattığı.60 bindeydi elegance (sunroof standart mı bilmiyorum vardı) LPG hiç takılmamış manuel vitesli kazasız boyasızdı yazın 45 den verdi.siyah renk.

Kilometresi harikaymış. Bir de hatasız arac bulmak cok zor. Ben bu modelde kararsız kaldım bu fiyata uygundur derseniz Civic düşünüyorum

• Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    civic piyasasını pek bilmiyorum.ama daha temizi bulunabilir elbet.
  • bende 3 yıl önce vardı 2010 model, makyajlı kasa, 2.elde satılması 6ay sürdü, Elektrik arızası çıkarması korkusu ve pahalı bakımları nedeni ile bir daha hybrid işine girmem...
    Elektirik Asist özelliği piller boşaldığında aracı motor çekmiyor ve araç ağır, performans bekleme CVT şanzıman sadece konfor sunar
    benim zamanımda pil ve elektirik sistemi 8-9bin TL civarında bir rakamdı, ve bu sistemin ömrü 11 yıl olarak söyleniyor, sattığım araçta garantiden komple sistem değişti, ve aracın pili eski nesil

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/20062008-model-honda-civic-hybrid-sahipleri-bataryalardan-sikayetci.htm
    https://www.sikayetvar.com/honda-civic-hybrid-ima-bataryasi-sorunu

araçların pilinde durduk yere bir anda boşaltma sorunu var, pil bir anda sıfır oluyor kesiliyor ve hata mesajı veriyor, tabi soluğu yetkili serviste alıyorsun
    Sanayi'de kimse anlamaz.... 40bin TL civic ise hybrid versiyonu 30 bin tl ediyor... piyasa gerçeği bu Türkiye pazarı ile macera

• quote:

Orijinalden alıntı: infinite

bende 3 yıl önce vardı 2010 model, makyajlı kasa, 2.elde satılması 6ay sürdü, Elektrik arızası çıkarması korkusu ve pahalı bakımları nedeni ile bir daha hybrid işine girmem...
    Elektirik Asist özelliği piller boşaldığında aracı motor çekmiyor ve araç ağır, performans bekleme CVT şanzıman sadece konfor sunar
    benim zamanımda pil ve elektirik sistemi 8-9bin TL civarında bir rakamdı, ve bu sistemin ömrü 11 yıl olarak söyleniyor, sattığım araçta garantiden komple sistem değişti, ve aracın pili eski nesil

http://www.donanimhaber.com/otomobil-teknolojileri/haberleri/20062008-model-honda-civic-hybrid-sahipleri-bataryalardan-sikayetci.htm
    https://www.sikayetvar.com/honda-civic-hybrid-ima-bataryasi-sorunu

araçların pilinde durduk yere bir anda boşaltma sorunu var, pil bir anda sıfır oluyor kesiliyor ve hata mesajı veriyor, tabi soluğu yetkili serviste alıyorsun
    Sanayi'de kimse anlamaz.... 40bin TL civic ise hybrid versiyonu 30 bin tl ediyor... piyasa gerçeği bu Türkiye pazarı ile macera

Hocam benim de Hybrid hakkında fikrim yoktu ama sizin de söylediğiniz gibi sıkıntılı modelmiş, sordugum herkesin ortak kanaati bu.

O yüzden Hybrid i pas geçtim. 1.6 premium veya elegance bakıyorum. 42 ye premium buldum ama sizler ne dersiniz zarar ettirir mi alınır mı?

• Pegasus ! kullanıcısına yanıt
    Honda her zaman Honda'dır ve piyasası bellidir özellikle belirttiğin modeller zaten bilindik araçlar...
  • quote:

Honda her zaman Honda'dır ve piyasası bellidir özellikle belirttiğin modeller zaten bilindik araçlar...

Evet haklısın hocam. Fiyat konusuna ne diyorsun 42 ye alınır sanırım, ve de satışta zarar ettirmez diye düşünüyorum. Sizce?

• quote:

quote:

Evet haklısın hocam. Fiyat konusuna ne diyorsun 42 ye alınır sanırım, ve de satışta zarar ettirmez diye düşünüyorum. Sizce?

97 modeline dahi bugün 25-26bin tl fiyat çekiliyor
    Honda piyasası diyelim :)
  • quote:

quote:

quote:

İnfinite, hocam son bir şey daha 😀

Peki bu araçtaki ön çamurlukların boyalı olması ve avuç içi kadar 2-3 parça lokal boya kararı etkilemeli mi?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Peki bu araçtaki ön çamurlukların boyalı olması ve avuç içi kadar 2-3 parça lokal boya kararı etkilemeli mi?

kesinlikle etkilememeli...boya konusu özellikle yaşadığımız orta büyük şehirlerde zaten mutlaka ufak tefek dokunmalar,hasarlar sonrası mecburen parça değişimi veya kozmetik olarka boyatmamız gerekiyor.

ağız kazası olmakdıktan sonra boya konusuna bu kadar takılmamak gerekiyor...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

kesinlikle etkilememeli...boya konusu özellikle yaşadığımız orta büyük şehirlerde zaten mutlaka ufak tefek dokunmalar,hasarlar sonrası mecburen parça değişimi veya kozmetik olarka boyatmamız gerekiyor.

Kesinlikle,ben de öyle düşünüyorum. Araç sahibi ile görüştüm. Birkaç parça lokal boya ve çamurluklar boyalı dedi. Hasar kaydı ise 8.500 TL çıkıyormuş. Bunu duyunca biraz durdum tabi, bu hasar kaydı normal mi yoksa hiç bulaşma mı dersin hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Kesinlikle,ben de öyle düşünüyorum. Araç sahibi ile görüştüm. Birkaç parça lokal boya ve çamurluklar boyalı dedi. Hasar kaydı ise 8.500 TL çıkıyormuş. Bunu duyunca biraz durdum tabi, bu hasar kaydı normal mi yoksa hiç bulaşma mı dersin hocam?

hasar bir anda mı 8500TL yoksa parça parça mı 8500TL

şimdi 10 farklı olaya karışmıştır her hasarı 700-800TL'dir ufak ufak anlarım

detaylarını sorman gerekir. Ya da araştırmaya devam edip farklı bir araç bakman lazım 2.el risktir sonuçta

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.