Şimdi Ara

Sarı Dişli Lambası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
88.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar başıma bir kaç kez geldi.Şimdi araç yolda giderken Sarı Dişli Lambası içinde Ünlem işareti olan uyarı lambası yanıyor.Sonra araç 2000 devri mümkünatı yok geçmiyor.Aracı stop etdirip sonra tekrar çalıştırdıkmı düzeliyor.Sanayide bir kaç ustaya sordum anlamadılar.Genelde de opet yada shellden almadığım zaman bu olay başıma geliyor.Ama opet yada shell haricinde başka yerden aldığımda böyle bir sorun olmuyor.Geçenlerde petrolü değiştiriyim dedim total den aldım yola çıktım yine aynı sorunu yaptı sonra dönerken bu sefer opetten aldım hiç bir sorun olmadı.Size ce bunun sebebi nedir veya başından böyle bir durum hiç geçtimi.Araç her 10.000 de bir bakıma girer.Bu arada araç Ford Fiesta 2008 TDCİ

• Ilgili lamba motor arıza ışığıdır. Pek çok nedenden yakabilir. Size önerim bir Ford (resmi veya özel) gidip arabayı cihaza bağlatın. Hangi nedenden o uyarı ışığını yaktığını ancak o şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Egzos emisyon sistemi arızasıdır .
    Hiç mazotun bittiği oldumu yolda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezerblak

Egzos emisyon sistemi arızasıdır .

Evet yakıt bir kaç sefer bitti.Hatta araçta bulunan 5 litrelik bidondaki mazotu koymuştum hava yapmıştı mazot pompasını pompalaya pompalaya elim yara olmuştu.Çok uğraşmıştım.Sonra tabiki çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SilverBlue

Ilgili lamba motor arıza ışığıdır. Pek çok nedenden yakabilir. Size önerim bir Ford (resmi veya özel) gidip arabayı cihaza bağlatın. Hangi nedenden o uyarı ışığını yaktığını ancak o şekilde öğrenebilirsiniz.

Bağlattım ama sorun çıkmadı sadece o zaman airbag arızası çıkmıştı onu da yaptırmıştım.Başka sorun görünmüyor.Dediğim gibi ustalar da anlamadı.Sadece ustalar euro dizel yerine mazot koyulmuş ondan yapmıştır.Önemli değil ama alırken dikkatli ol dediler.Yakıt kalitesinde kaynaklanıyor demişlerdi. Hatta bir örnek olarak tüplü araçlardaki gaz daki pislik geldiğin teklemeyle örneklendirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKWEBTAS

quote:

Evet yakıt bir kaç sefer bitti.Hatta araçta bulunan 5 litrelik bidondaki mazotu koymuştum hava yapmıştı mazot pompasını pompalaya pompalaya elim yara olmuştu.Çok uğraşmıştım.Sonra tabiki çalıştı.

Pegueot yetkili servisini çağırmıştım yakıt bitince Aküden takviye yaptılar ve Egzos emisyon sistemi arızası belirdi aracı 1 saat bekletin geçer eğer geçmezse büyük bir ihtimalle sigortaları kontrol ettir derim .
  • quote:

quote:

quote:

Pegueot yetkili servisini çağırmıştım yakıt bitince Aküden takviye yaptılar ve Egzos emisyon sistemi arızası belirdi aracı 1 saat bekletin geçer eğer geçmezse büyük bir ihtimalle sigortaları kontrol ettir derim .

Yanlış anlaşılma olmuş herhalde yakıt hiç bitmi derken bu sorun olduğunda en aracın içinde 50 TL lik yakıt oluyordu.Başka zamanlar bu sorun olmadan yakıtım bitmişti.Ama sarı dişli lambası sorunu hep içinde yakıt varken oldu.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanlış anlaşılma olmuş herhalde yakıt hiç bitmi derken bu sorun olduğunda en aracın içinde 50 TL lik yakıt oluyordu.Başka zamanlar bu sorun olmadan yakıtım bitmişti.Ama sarı dişli lambası sorunu hep içinde yakıt varken oldu.

Tamam işte kendi ağzınla cevabını verdin bende yakıt bitmeden 2000 devire düştü mazot varken stop etti araba mazot ekleyince sorun başladı ve geçti ,senin yapacağın ilk iş yetkili servise gidip sigortaları kontrol ettir .

• bunu bir deneyim
  • quote:

bunu bir deneyim

Birde bujilere baktır .
  • Şuanda aynı durum bende söz konusu. Yeni motor rektefiye yaptırdım ardından 2 hafta sonrasında bu arızanın birebir aynısı ile karşı karşıyayım. Bugün ustaya bırakıcam bakalım sonuç ne çıkacak.
  • Hocam benim sorunum euro dizel yerine mazot yüklenmesinden kaynaklanıyormuş.
  • Bahsedilen sari disli uyari lambasi fiestalarda vites aktarma ariza isiği olarak geciyor.Motor ariza lambasi degil arkadaslar bilginize.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konu 2012den süregelmiş ama
    O lamba aracın kendini korumaya alma işaretidir.
    Yani şanzuman , motor yada sensorlardan kaynaklı sorunlarda motor kendini kısar 2000deviri geçmez..Aynı sorun bende de var enjektörden mi EGRden mi yoksa yakıttan mı hiç bilmiyorum....
  • bugün bende bu lamba yandı şimdi ne yapmamız gerekiyor?

arabada çok az mazot var bundan dolayı olabilirmi?
  • Slm arkadaşlar. 2 gün önce PO dan yakıt aldım yaklaşık 15 km dip gaz rampa tırmandım ve rampa sonunda inişe geçtim araç 160 a geldiğinde yığıldı,gaz yemedi, uğultu sesiyle aracımı durdurdum. Sarı renkli dişli ikaz lambası yandı. Araç rolantide çalışmaya devam etti. İkaz lambası söndü. Stop ettim çalıştırdım ve herşey normale döndü. Aracım 2011 fiesta 1.6tdci euro 5 motor. Servisi aradım fan açmamıştır falan dedi ama tamirci arkadaşım sensörler bir an için okumamıştır olabilir dedi. İnş bir daha karşılaşmayız. Saygılar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yns_07 Y kullanıcısına yanıt
    bence siz kesin emin olana kadar uzun yola çıkmayın sollama anında zınk diye gücü keser araba kalırsın ortada
  • Arkadaşlar , Selamün Aleyküm. Aracım 2004 ford focus sedan , otomotik vites, benzinli + tüplü. Yaklaşık 2 haftadır sarı dişli lambası yanıyor. (etrafı dişli , içinde ünlem işareti olan arıza lambası) dönem dönem yanıyor. kontak kapatıp açıyorum arıza sönüyor. sonra bakıyorsun gene yanmış. tüpde iken de yanıyor , benzinde iken de yanıyor ama tüp de daha çok yanıyor. yandıktan sonra araç güçten düşüyor ve bazen vuruntu yapıyor.
    servise gösterdim , sanayide birkaç yere gösterdim; kimse bir halttan anlamadı. tüplü arabada arıza lambası yanar dediler; sanzimandan olabilir dediler; yakıt ile alakalı dediler. bilgisayara bağladılar o da çözüm olmadı.
    arkadaşlar ne yapayım, sizce nedendir ?
    benzin filtresinden olabilir mi ? veya nereye neyini göstereyim ?
    yardım arkadaşlar... o lambayı nasıl söndürebilirim ?
  • İlgili arkadışı çağırdım, hatta konusuda vardı bunun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ahmeturan -- 15 Ekim 2016; 0:32:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahmeturan A kullanıcısına yanıt
    evet arkadaşım, sonuç ???
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.