Şimdi Ara

Highpower 750 Watt Performance Gd

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Dokuro Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 2 Misafir - 3 Masaüstü
104
Cevap
1
Favori
1.778
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Kasa/Güç kaynağı >> Highpower 750 Watt Performance Gd
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    113 Mesaj
    Arkadaşlar merhaba Teknobiyotik'ten aldığım Highpower 750 watt 80 plus Gold Performance Gd psu'nun cpu kablosu anakarta yetişmiyor. Teknobiyotiği aradığımda uzatma kablosu kullanabilir miyim diye sorduğumda tam verimli olmaz dedi. Biz sistemlerimizde kullanıyoruz yetişiyor dediler. Ne yapmam gerekir? Yeni bir psu masrafı çıksında istemiyorum açıkcası ön taraftan uzatmaya kalksam ekran kartına denk geliyor.

|
    |

Cpu kablosu kısaysa uyar geç.. Sanki adam öldürmüşler gibi ne bukadar yerden yere vuruyorsun arkadaş??

İade et ya 14 gün içinde iade şansın var iade et memun değilsen cayma hakkın var , uyarınıda yap ama bukadarda malı kötüleme malın kendisi iyi fp olarakta en iyi.
  • Yarbay
    3559 Mesaj
    Kasanız nedir?
    quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Kasanız nedir?
    Cooler Master MB 511 Argb kasa üstadım
    |
    |

Ben bu yöntemle Dark N10 kasaya 9-10 sene önce alınan 500w High Power psu takmıştım.
    Uzatma kablosu kullanmaktan başka bir çare yok gibi görünüyor. Kaliteli sleeved kablo kullanırsanız herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" 1080p@60Hz | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |

| CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |
  • Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Frank Sobotka

Anakartı oturtmadan önce kabloyu takmayı denediniz mi? https://www.youtube.com/watch?v=1AkA2iq9Et4&t=580s

Ben bu yöntemle Dark N10 kasaya 9-10 sene önce alınan 500w High Power psu takmıştım.
    Denerim üstadım inan çok kısa acaba sorun mu var diye düşündüm ondan sormak istedim.
    |
    |

Orijinalden alıntı: -Gardiyan-

Uzatma kablosu kullanmaktan başka bir çare yok gibi görünüyor. Kaliteli sleeved kablo kullanırsanız herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum.
    Dostum onu Teknobiyotik'e sordum gücünü düşürür dedi artık ön taraftan uzatmaya çalışacağım napalım.

Orijinalden alıntı: Captainprice34

Dostum onu Teknobiyotik'e sordum gücünü düşürür dedi artık ön taraftan uzatmaya çalışacağım napalım.

Alıntıları Göster
    Ben pek ona inanmıyorum hocam abartıklarını düşünüyorum. Bir çok kullanıcı custom sisteminde kullanıyor bu sleeve kabloları pahalı sistemlerde bir herhangi bir güç kaybı yaşansa kullanmazlar diye düşünüyorum. Yinede karar sizin tabi.
    | Intel® Core™ i7 4790K | MSI Z97 GAMING 7 | PNY Anarchy X DDR3 16GB 2800Mhz | Asus RX 580 DUAL 8G OC | Philips 243V5LHAB/00 1MS 23.6" 1080p@60Hz | Crucial BX500 120GB | WD 1TB Caviar Blue Sata 3.0 64MB 7200Rpm |

| CoolerMaster HAF 912 Advanced | Thermaltake 600W 80Plus | Akasa Venom Voodoo | Logitech Z313 | Rampage DLM-355 | Logitech K120 | Plantronics Gamecom 388 | Logitech Rumble F310 |
  • Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Ben pek ona inanmıyorum hocam abartıklarını düşünüyorum. Bir çok kullanıcı custom sisteminde kullanıyor bu sleeve kabloları pahalı sistemlerde bir herhangi bir güç kaybı yaşansa kullanmazlar diye düşünüyorum. Yinede karar sizin tabi.

Alıntıları Göster
    Peki hocam nerden temin edebilirim?
    |
    Captainprice34 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Amd Ryzen 5 3600 / Noctua Nh-D15S / Gigabyte X570 Aorus Elite / 32 Gb ddr4 3200mhz (16Gbx2) / Msi Gtx 1070 Armor / Adata Xpg Sx8200pro 512GB NVMe SSD - Adata Xpg Sx6000pro 1TB NVMe SSD - Toshiba 3TB HDD/ Corsair 400R Kasa / Gigabyte Aorus AP750GM PSU / Acer Sa270abi Ips Lcd Monitor
  • Binbaşı
    1991 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Captainprice34

Peki hocam nerden temin edebilirim?

Alıntıları Göster
    Alttaki linkten renkleri var hocam sisteminize göre uygun renk seçip alabilirsiniz

https://urun.n11.com/overclock-urunleri/mmcables-8-pin-cpu-uzatma-kablosu-P215471504?Renk=K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1+%26+Siyah&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI9JWpxrKi6gIVTZSyCh0k0Q4cEAYYASABEgJx8vD_BwE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Gardiyan- -- 27 Haziran 2020; 19:47:39 >

• Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

https://www.modifiyemalzemecisi.com/8-pin-cpu-uzatma-kablolari/1430-6-2-pin-vga-uzatma-kablosu-siyah.html
    Çok teşekkür ederim hocam sağol.
    |
    |

Alttaki linkten renkleri var hocam sisteminize göre uygun renk seçip alabilirsiniz

https://urun.n11.com/overclock-urunleri/mmcables-8-pin-cpu-uzatma-kablosu-P215471504?Renk=K%C4%B1rm%C4%B1z%C4%B1+%26+Siyah&gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMI9JWpxrKi6gIVTZSyCh0k0Q4cEAYYASABEgJx8vD_BwE

Alıntıları Göster
    Çok teşekkür ederim hocam sağol.
    |
    |

• Binbaşı
    1932 Mesaj
    7 aydır ryzen 5 3600 ile kullanıyorum aynı psuyu. Cpu kablosu benım kasadada yetişmemişti eski psumda yetişmiyordu onuda uzatma kablosu ile kullanıyordum senelerdir bir sorun çıkmadı.

Orijinalden alıntı: emmre129

7 aydır ryzen 5 3600 ile kullanıyorum aynı psuyu. Cpu kablosu benım kasadada yetişmemişti eski psumda yetişmiyordu onuda uzatma kablosu ile kullanıyordum senelerdir bir sorun çıkmadı.
    Son çarem o hocam teşekkür ederim.

Hic dert etmeyin tonla sistem modifiye eden insan var bu uzatma kablolarini kullanarak, en dandigini almadiginiz surece ve duzgun taktiginiz surece sorun cikmaz. Performans falan da dusurmeyecektir. Kablonun kisa olmasi cok ilginc geldi, montaj yapmaya calisirken bir foto atabilir misiniz ne kadar mesafe kaliyor ne sekilde takmaya calisinca yetismiyor gormek icin, merak ettim.
    |
    |
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - Ryzen 5 2600X 4.2Ghz(OC) w/Be Quiet! Dark Rock Pro 4 - 2 x 8GB 3400Mhz CL14 (OC) Ram - Samsung 840 EVO 120GB - Team Group L3 EVO 480GB - Nvidia RTX 2060 Founders Edition - CM H500P Mesh - Corsair RM750x 80plus Gold Psu - AOC G2590FX; Full HD 144Hz
  • Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Hic dert etmeyin tonla sistem modifiye eden insan var bu uzatma kablolarini kullanarak, en dandigini almadiginiz surece ve duzgun taktiginiz surece sorun cikmaz. Performans falan da dusurmeyecektir. Kablonun kisa olmasi cok ilginc geldi, montaj yapmaya calisirken bir foto atabilir misiniz ne kadar mesafe kaliyor ne sekilde takmaya calisinca yetismiyor gormek icin, merak ettim.
    Hocam kaliteli kabloyu nasıl ayırt edebilirim? Hocam kabloyu kasanın anakart cpu güç boşluğu yerinden uzatmaya kalktığımda çok kısa kalıyor. Şu an için foto maalesef atamıyorum çünkü kasa kolide şuan 2. pc bu tam toplamadım bir tane foto buldum size öyle izah edeyim hocam.

Kırmızıyla işaretlediğim yerden uzatmaya kalktığımda kısa kalıyor hocam

• Yarbay
    7438 Mesaj

Anlamak zor tabii ama atiyorum 3-5 liraya satilan bir kablo yerine daha bilindik bi siteden guzel bir urun almak daha mantikli.

Daha once basima gelmisti, ekran kartinin uzerinden uzatarak takmistim ama kotu duruyodu acikcasi, uzatma almak daha iyi cozum olur.
    |
    |
    MSI B450 Gaming Pro Carbon AC - Ryzen 5 2600X 4.2Ghz(OC) w/Be Quiet! Dark Rock Pro 4 - 2 x 8GB 3400Mhz CL14 (OC) Ram - Samsung 840 EVO 120GB - Team Group L3 EVO 480GB - Nvidia RTX 2060 Founders Edition - CM H500P Mesh - Corsair RM750x 80plus Gold Psu - AOC G2590FX; Full HD 144Hz
  • Teğmen
    113 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: CCaaNN

Anlamak zor tabii ama atiyorum 3-5 liraya satilan bir kablo yerine daha bilindik bi siteden guzel bir urun almak daha mantikli.

Daha once basima gelmisti, ekran kartinin uzerinden uzatarak takmistim ama kotu duruyodu acikcasi, uzatma almak daha iyi cozum olur.
    İlgi ve alakan için teşekkür ederim üstadım sağol.
bankalar.org
kolayoto.com
Sohbet
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.