Şimdi Ara

Highpower 750 Watt Performance Gd (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
3.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üst seviye bir sistem ve anakart kullanıyorsan tek parça bir kablo kullanmanda yarar var ek yerine, 2.el bölümünde kablo satanlar oluyor bakabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Captainprice34 C kullanıcısına yanıt
    Linkini attığım sitedeki arkadaş kaliteli kablo kullanıyor (18 awg). Kaliteli psu larda kullanılan kabloların kalitesinde, kendime bir tane almıştım zamanında. Şu an aktifmi bilmiyorum ama şirket yetkilisi forum kullanıcısı aynı zamanda. Arayıp istediğiniz boyda kablo yaptırabiliyorsunuz.

• Hdd mıknatısı bul kabloyu çekiyorsa bakır değildir sahtedir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bir resim eklerseniz daha kolay yardımcı olabiliriz belki . Belkide kasa saç ında belkide bir delik açmak gerekebilir

• cpu eps kablosu kac cm ölcebilir misin hocam, merak ettim.

kasa yüksekligi 46.8cm toplamda, benim hesaplamalarima göre senin kasadan 52-54cm de arkadan yukardaki delige kablonun gelmesi lazim, psunun kablosunun ciktigi yerden biraz yukari psu nun üzerinden geriye ve kasanin kablo toplama yerinden yukaridaki delige... en kisa capraz uzaklik ise 42cm falan degil mi? eps kablosu 50cm mi ki yetismiyor? fan asagi bakacak sekilde montajini yaptiniz degil mi?

@Yamaci, hocam sende de vardi bu psu dan eps kablosu kac cm idi hatirliyor musun ve kasa neydi sende? kisa diyorlar kabloya, ilginc...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 27 Haziran 2020; 23:1:7 >
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    hocam sizdeki kasa neydi?

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Highpower 750 Watt Performance Gd

bendeki durum bu kasa corsair carbide spec 01

göz kararı cetvelle ölçüm yaptım 50-60 cm civarı çıkıyor
  • arkadan kabloyu gizlemeye calistiginda yetismedi mi? 45cm de sende yukari cikiyorum benim hesaba göre.. ben mi yanlis hesapliyorum, autocad referans ile hesapliyorum

50 cm eps kablosu mu olurmus yaw ben 65 diyeceksiniz diye bekledim. 60 da az... biri metre ile ölcse keske :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 27 Haziran 2020; 23:27:20 >
    Teknobiyotikin kendi yaptığı incelemede bile kablo boyundan bahsetmemişler. 60cm ve fazlası olsa özellikler kısmında göze sokulurdu. Demekki oradan bile tasarruf edilmiş.
  • Master_Sergeant kullanıcısına yanıt
    yarim saattir bakiyorum bulamadim :) sinir oldum yok ihtiyacimda yok ama bilgi iste, merak ettim

teknobiyotoksin hicbir psu sunda kablo uzunlugundan bahsetmiyor sanirim highpower larin coguna baktim seasonic m12ii ye baktim aerocool a baktim yazmamislar kablo uzunlugunu..

ya bu arkadas bence psu yu ters takti otomatikman 5cm kisaldi kablo ve belki de o yüzden yetismiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 27 Haziran 2020; 23:56:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

arkadan kabloyu gizlemeye calistiginda yetismedi mi? 45cm de sende yukari cikiyorum benim hesaba göre.. ben mi yanlis hesapliyorum, autocad referans ile hesapliyorum

50 cm eps kablosu mu olurmus yaw ben 65 diyeceksiniz diye bekledim. 60 da az... biri metre ile ölcse keske :)
    benim kasamın sol üstünde yer yok, anakart üst tarafı tamamen kapatıyor, o yüzden o şekilde bir deneme yapamadım

sağdaki kanaldan geçirip üstten götürmek ise imkansız tabii ki

benim kasanın boyu 43 cm imiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 27 Haziran 2020; 23:38:56 >
  • https://www.techpowerup.com/review/chieftec-polaris-psu-750-w/2.html

4+4 pin EPS12V (650 mm+150 mm)

demişler ama bu modüler bir versiyon ne kadar değişiklik vardır bilemiyorum
  • hadi onunki modüler 2,5cm x2 düs 60cm olmasi lazim hp de.. chieftec 65cm + o 15cm dedigi Y-Splitter ama son uc ta kullanilabilir tabi ki ne güzel... 50 ve 55cm ise kötü...

bu psu yu artik dark guardian gibi kasalar ile önerirsiniz. eps kablosu kisa diyorsunuz baksaniza :)
    Konu sahibi ortada yok, derdi sana düştü . Sevabına bi uzatma al gönder barim .
  • quote:

hadi onunki modüler 2,5cm x2 düs 60cm olmasi lazim hp de.. chieftec 65cm + o 15cm dedigi Y-Splitter ama son uc ta kullanilabilir tabi ki ne güzel... 50 ve 55cm ise kötü...

bu psu yu artik dark guardian gibi kasalar ile önerirsiniz. eps kablosu kisa diyorsunuz baksaniza :)
    hocam 50 55'i kaynaktan cıkan kısmı pek hesaba katmadan söylemiştim ama orayı da katarsak 60 denebilir

benim kasanın üstünde cutout olsaydı muhtemelen arkadna yetiştirebilirdim ama konuda frank sorakanın paylaştığı yöntem ilgimi çekti onu denicem bi ara

gpunun altından götürünce her türlü yetişiyo ama herkese uyar mı işte orasını bilemiyorum, oranın pek ısındığına da şahit olmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 27 Haziran 2020; 23:53:12 >
  • Bakma öyle durduguna Frank ta daha ne numaralar var burda söyledikleri buz daginin görünen kismi... kac yil öncesini hatirliyor o kadar söyleyim gerisini sen anla :)

60cm ise capraz mapraz bir sekilde arkadan yetismesi lazim.

kablo ince oldugu icin gpu alti sorun olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 28 Haziran 2020; 0:3:43 >
  • https://youtu.be/5BJz7DoNjic?list=PLAWOxpxs2eFY6lW_K6QL6MFoatoZfTgrZ&t=490

bu video da MSI MAG VAMPIRIC 010M kasaya High Power 500W 80+ Bronze 12cm Fan Power Supply [HPE-500BR-A12S] takiyor bu modelin kablo gercekten kisa ama cözüm var görüldügü üzere...
  • quote:

hocam sizdeki kasa neydi?
    Thermaltake chaser mk II.
    Orta delikten sokup yukarıdan cıkarmayı denedim yetişmedi önden taksamda olmazdı kötü bir görüntü kalırdı. Eski psudan kalma uzatma kablosu ile işi çözdüm bende.
  • emmre129 kullanıcısına yanıt
    Sizin kasaya 75lik falan lazimmis anladim hocam tesekkürler..

• quote:

https://youtu.be/5BJz7DoNjic?list=PLAWOxpxs2eFY6lW_K6QL6MFoatoZfTgrZ&t=490

bu video da MSI MAG VAMPIRIC 010M kasaya High Power 500W 80+ Bronze 12cm Fan Power Supply [HPE-500BR-A12S] takiyor bu modelin kablo gercekten kisa ama cözüm var görüldügü üzere...
    Üstadım yarın çekip atarim fotoyu fani once yukarı şekilde takmıştım sonra degistirdim aşağıya bakıyor ama kablo gerçekten yeterince uzun değil teşekkür ederim yardımların için

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.