Şimdi Ara

Highpower 750 Watt Performance Gd (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
1
Favori
3.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gece gece güldürdün:D 2016'da aldığım Dark N10 kasaya High Power 500W cpu bağlantısı yetişmeyince paylaştığımız videolardaki gibi yaparak sorunu çözmüştüm. Üstelik bendeki 2 tane 12v kanalı olan eski modeldi. https://prnt.sc/t7ot0z 10 sene önce biri konusunu açmış.

https://forum.donanimhaber.com/high-power-500w-hp-500-a12s--37647710

Videodaki yöntemi denerse yetişir. Yine yetişmiyorsa o zaman bu güç kaynağını önerirken kasalara dikkat edeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FDA1336A -- 28 Haziran 2020; 2:17:1 >

• Ben de aynı PSU dan aldım. CPU kablosu kısa kaldı.
    Sonradan farkettim ki PSU yu baş aşağı takmışım. Düzeltince problem çözüldü. Ne güldüm kendime.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ynahit

Ben de aynı PSU dan aldım. CPU kablosu kısa kaldı.
    Sonradan farkettim ki PSU yu baş aşağı takmışım. Düzeltince problem çözüldü. Ne güldüm kendime.
    Baş aşağı derken hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Captainprice34 C kullanıcısına yanıt
    Yani fanın aşağı bakması gerekiyor. Bu şekilde aşağıdan çektiği serin havayı kullandıktan sonra kasanın arkasından dışarı atıyor.

Kasanın içindeki ılık havayı soğutma için kullanmamış oluyor.
  • ynahit kullanıcısına yanıt
    Sizde ki kasa neydi hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

Sizde ki kasa neydi hocam?
    Üstadım benimki Cooler Master Mb511 biliyorum bana sormadın ama

• kunGFu kullanıcısına yanıt
    Bendeki kasa Dark Knight öiçüleri: 500x200x490

Konu sahibinin kasa ölçüleri ise : 496x217x469

Yani benim kasam 3.1 cm daha yüksek ve buna rağmen kablo boyu yetiyor.

Arkadaş bir yerde hata yapıyor, kablo yeterince uzun.
  • quote:

Bendeki kasa Dark Knight öiçüleri: 500x200x490

Konu sahibinin kasa ölçüleri ise : 496x217x469

Yani benim kasam 3.1 cm daha yüksek ve buna rağmen kablo boyu yetiyor.

Arkadaş bir yerde hata yapıyor, kablo yeterince uzun.
    Hocam psu yu aşağıya bakacak şekilde kurdum ucu ucuna yetiyor yani kabloyu geriyorum artık ekran kartı altından uzatacağım.
  • Bence şöyle yapın;

PSU nun 4 visasını sökün, serbest kalsın. Birkaç cm hareket alanı kazanırsınız.

Sonra CPU kablosunu rahat bir şekilde takın ve en son PSU vidalarını takarak kasaya sabitleyin.
  • quote:

Bence şöyle yapın;

PSU nun 4 visasını sökün, serbest kalsın. Birkaç cm hareket alanı kazanırsınız.

Sonra CPU kablosunu rahat bir şekilde takın ve en son PSU vidalarını takarak kasaya sabitleyin.
    Deneyeceğim hocam varolun

• ynahit kullanıcısına yanıt
    bilgi icin tesekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kunGFu -- 28 Haziran 2020; 15:38:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kunGFu

bilgi icin tesekkürler
    Highpower 750 Watt Performance Gd

• Highpower 750 Watt Performance Gd

Hocam hiç kasmayın, uzatma kablosu alın geçin. Çekiştire çekiştire koparacanız aletin şeyini, kablosunu .

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Hocam hiç kasmayın, uzatma kablosu alın geçin. Çekiştire çekiştire koparacanız aletin şeyini, kablosunu .
    Bir daha ne teknobiyotikten bir çöp alırım nede highpower psu rezalet resmen. Dandik markaların cpu güç girişleri bile bundan uzun

• Ben de aynı psudan aldım ve cooler master td500 kasa ile bağladım. Bir problem olmamıştı. Demek ki yüksek kasaları sevmiyor.

Teknobiyotik müşteri memnuniyeti açısından çok başarılı bir firma sayılmaz ama bu konuda bir suçları yok. Ama en azından ürün açıklamasına kablo boyunu yazıp, insanları böyle bir sıkıntıdan kurtarabilirlerdi. Hatta yanına küçük bir farkla uzatma kablosu opsiyonu ekleyebilirlerdi. Yok yok meğersem teknobiyotikten birşey alınmazmış yazdıkca anladım .

• quote:

Orijinalden alıntı: Master_Sergeant

Teknobiyotik müşteri memnuniyeti açısından çok başarılı bir firma sayılmaz ama bu konuda bir suçları yok. Ama en azından ürün açıklamasına kablo boyunu yazıp, insanları böyle bir sıkıntıdan kurtarabilirlerdi. Hatta yanına küçük bir farkla uzatma kablosu opsiyonu ekleyebilirlerdi. Yok yok meğersem teknobiyotikten birşey alınmazmış yazdıkca anladım .
    Aynen öyle dostum ben nerden bilebilirim ki cpu kablosunun kısa kalacağını hem 750 watt gold psu kaliteli olduğunu iddaa ediyorsan kablo boyu bilgisini vereceksin. Hayır benim kasam Full tower da değil mid tower kasaya da kısa gelecekse.... Müşteri hizmetlerini aradığımda biz de topluyoruz yetişiyor ön taraftan deneyin diye bir cevap verdiler sinirlerim zıpladı

Hocam boşver daha fazla canını sıkma, yetişiyorsa ön taraftan tak gitsin. Yetişmiyorsa uzatma al gitsin. Bende şu an gigabyteın aorus psu su var, artan kabloyu kravat niyetine bile kullanabilirim .

• quote:

Orijinalden alıntı: Captainprice34

Aynen öyle dostum ben nerden bilebilirim ki cpu kablosunun kısa kalacağını hem 750 watt gold psu kaliteli olduğunu iddaa ediyorsan kablo boyu bilgisini vereceksin. Hayır benim kasam Full tower da değil mid tower kasaya da kısa gelecekse.... Müşteri hizmetlerini aradığımda biz de topluyoruz yetişiyor ön taraftan deneyin diye bir cevap verdiler sinirlerim zıpladı

Alıntıları Göster
    O fiyat aralığında o psu dan daha iyi bir psu şuan Türkiye de sanırım yok.

Tier a sayılabilecek kalitede tier b+ bir psu veli nimet resmen..

Kablosu kısa olması bir eksi olabilir ama psu yu kötü yapmaz..

Yanlış yönlendirme yapmayalım.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.