Şimdi Ara

Hiç trafikte kavga ettiniz mi? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
11
Favori
21.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: choiboungee

quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Yolda seyir halindeyken kimliği belirsiz kişiler tarafından arabama silahla ateş açıldı neyseki arac zırhlı olduğundan kimseye bir zarar gelmedi. Nedensiz yere bu saldırıyı gerçekleştirenleri Allaha havale ediyorum..

Çok fazla oyun oynama istersen...

Yolda başıma gelen bir olayı paylaştım sen hangi oyundan bahsediyosun

Alıntıları Göster
    trafikte korna ve sellektöre rağmen yol vermeyen araca el kol hareketi yaptı diye 1 ay hapis cezası alıp 7 gün cezaevinde yatan 13 günde kamu yararına çalıştırılan var.

sellektör yapılan aracın sürücüsü savcı tabiki.. ha trajikomik taraf sellektör yapanda adliye personelinin servis şoförü tanımayamadı sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: pi10

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

Genel anlamda kimseyle kavga etmedim, dalaşmadım. Sadece 1 kere karşıdan karşıya geçmeye çalışan bastonlu bir amcaya yol vermek için yavaşladım ama amca vazgeçti tam o anda arkamda fren yapan Fiorino'lu genç eleman kornaya yüklendi, aynadan baktığımda el kol hareketi yapıyordu. Önem vermeyerek devam ettim ama kırmızı ışıkta hareketlerine devam etti ve çok sinirlendim. Sağ sinyal verip önüne kırarak kenara yanaştım. İnerken basıp gitmişti bir sürü öküzle karşılaşmama rağmen o eleman kadar sinirlendiğim hiç olmadı.

Artı olarak tesadüf müdür bilmiyorum ama her meseleyi kavgayla çözmek isteyen öküzlerin plakası genelde 42 oluyor, yada ben öyle denk geldim.

Tespitte haklisiniz Konya konularina yaziyorum yine yazacagim. Geldim geleli bu kadar enteresan insan nasil toplanmis cozemedim.

tesadüf filan değil. konyada kırmızı ışıkta durmak bile bir kavga sebebi olabilir...

• Arabadan inmeyin bir anlık öfkenin sonucu çok kötü olabilir. Geçen sene ankarada işlenen cinayetlerin neredeyse yarısı trafikte işlenmiş. Değermi yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

quote:

Orijinalden alıntı: pi10

quote:

Orijinalden alıntı: furkan_10

Genel anlamda kimseyle kavga etmedim, dalaşmadım. Sadece 1 kere karşıdan karşıya geçmeye çalışan bastonlu bir amcaya yol vermek için yavaşladım ama amca vazgeçti tam o anda arkamda fren yapan Fiorino'lu genç eleman kornaya yüklendi, aynadan baktığımda el kol hareketi yapıyordu. Önem vermeyerek devam ettim ama kırmızı ışıkta hareketlerine devam etti ve çok sinirlendim. Sağ sinyal verip önüne kırarak kenara yanaştım. İnerken basıp gitmişti bir sürü öküzle karşılaşmama rağmen o eleman kadar sinirlendiğim hiç olmadı.

Artı olarak tesadüf müdür bilmiyorum ama her meseleyi kavgayla çözmek isteyen öküzlerin plakası genelde 42 oluyor, yada ben öyle denk geldim.

Tespitte haklisiniz Konya konularina yaziyorum yine yazacagim. Geldim geleli bu kadar enteresan insan nasil toplanmis cozemedim.

tesadüf filan değil. konyada kırmızı ışıkta durmak bile bir kavga sebebi olabilir...

Turkiyede araba kullanmadığım il kalmadı ama Konya uzak ara Türkiyenin en kötü trafiğine sahip

• quote:

Orijinalden alıntı: dusau

ben etmedim ama arabamda 2 adet sopa var. Hatta birinin etrafına dikenli tel ya da jiletli tel saracaktım ama arkadaşım ben seni bunla görsem çeker vururum dedi. Sıkarım ayağına normal sopa olsa neyse de dedi. Sonra vaz geçtim. Asıl amaç caydırıcılık tabiki yoksa jiletli telli sopayla kimseye vurabileceğimi sanmıyorum. Yine aynı arkadaşımın arabada gidiyoruz yanımızda babası var araba babasının. Motorlunun biriyle bir olay yaşandı kırmızıda geldi yanımıza indi motordan, arkadaşın babasıda açtı torpidoyu çıkardı silahı kurşunu ağzına verdi adam anında topukladı. Caydırıcılık açısından iyi oluyor ama ciddi anlamda bir sinir krizi yaşasan hoş sonuçlar doğurmaz.

@sacramental;
    Hocam bence hatalı olan sizsiniz. Birisi sizin karınıza yada bayan bir yakınınıza aynı konuşmayı yapsa sizde sinirlenirdiniz. Kaza bu olabilir, arabanıza vurdu diye canını alacak haliniz yok, sonuçta lanlı lunlu konuşmanında bir manası yok. Kızabilirsiniz ancak şimdi düşünelim kadının kocasıda silahlı olarak gelse sizin dedenizle kapışsa değer miydi? Karşıdaki bir terbiyesizlik yapmadığı müddetçe direk kavgaya girişmemek lazım. Sonuçta burası da texas değil. Adalet mekanizmamız çok iyi olmasa da bu tip olayları büyütmemek bizim elimizde.

Hatalı olan,olayı uzatan benim tabiki.Olayın şoku,kadının üste çıkması birde genciz araca birşey olsa karşılayacak kişi olmam dolayısıyla böyle saçma şeyleri yaşadık malesef.

Biz adamlar geldikten sonra ki gelmeden önce bile arkadaşım uyardı sakin ol dengesiz laflar ettin,kadından
    özür dile diye o zaman anladım ki gereksiz yere kadına hakaret etmişiz.Ondan sonra olayı yatıştırmaya çalışıyoruz tabi karşı taraf sinirli karşılarında çocukları yaşında 2 genç ne yaparsak sesleri çıkmaz,karıma lan demenin hesabını öder diye düşünerek kaba kuvvete başvuruyor üstüne aynayı kırıyor,birde lafı eden gelmezse buraya senin aracını parçalarım diyor.Bana vursa orda sesim çıkmaz haketmişim çünkü ama araca zarar verip üstüne tehdit etmesini yediremedim kendime aradım geldiler hem onlar derslerini aldılar hem biz.Keşke yaşanmasaydı böyle bir olay diyorum,2 taraf içinde gereği olmayan,ucuz atlatılmış bir olay.
    @otomobilci_x
    Adana'da ne kadar 42 plaka varsa hepsi sakin sakin yoluna devam edenler.Kavgalık,trafiği tehlikeye atacak tiplere denk gelmedim şuana kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: falken34

buradan yazmak zor...bi organizasyon yapsak çay kahve içerken hoş sohbetler döner...
    Evlenmeden önce çok kavga ettim. Hatta her trafiğe çıktığımda ettim. Çok karakolluk oldum, karakola gidip olayı anlatınca amirler hep karşı tarafa benden özür dilemesini söyledi. Özür dilemeyen 2 kişi çıktı, 2'si ile de mahkemelik oldum. İkisi de para cezası yedi.

Hiç pişman değilim, bekar olsam yine kavga ederim ve uğraşırım kuralsız heriflerle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

quote:

Orijinalden alıntı: dusau

ben etmedim ama arabamda 2 adet sopa var. Hatta birinin etrafına dikenli tel ya da jiletli tel saracaktım ama arkadaşım ben seni bunla görsem çeker vururum dedi. Sıkarım ayağına normal sopa olsa neyse de dedi. Sonra vaz geçtim. Asıl amaç caydırıcılık tabiki yoksa jiletli telli sopayla kimseye vurabileceğimi sanmıyorum. Yine aynı arkadaşımın arabada gidiyoruz yanımızda babası var araba babasının. Motorlunun biriyle bir olay yaşandı kırmızıda geldi yanımıza indi motordan, arkadaşın babasıda açtı torpidoyu çıkardı silahı kurşunu ağzına verdi adam anında topukladı. Caydırıcılık açısından iyi oluyor ama ciddi anlamda bir sinir krizi yaşasan hoş sonuçlar doğurmaz.

@sacramental;
    Hocam bence hatalı olan sizsiniz. Birisi sizin karınıza yada bayan bir yakınınıza aynı konuşmayı yapsa sizde sinirlenirdiniz. Kaza bu olabilir, arabanıza vurdu diye canını alacak haliniz yok, sonuçta lanlı lunlu konuşmanında bir manası yok. Kızabilirsiniz ancak şimdi düşünelim kadının kocasıda silahlı olarak gelse sizin dedenizle kapışsa değer miydi? Karşıdaki bir terbiyesizlik yapmadığı müddetçe direk kavgaya girişmemek lazım. Sonuçta burası da texas değil. Adalet mekanizmamız çok iyi olmasa da bu tip olayları büyütmemek bizim elimizde.

Hatalı olan,olayı uzatan benim tabiki.Olayın şoku,kadının üste çıkması birde genciz araca birşey olsa karşılayacak kişi olmam dolayısıyla böyle saçma şeyleri yaşadık malesef.

Biz adamlar geldikten sonra ki gelmeden önce bile arkadaşım uyardı sakin ol dengesiz laflar ettin,kadından
    özür dile diye o zaman anladım ki gereksiz yere kadına hakaret etmişiz.Ondan sonra olayı yatıştırmaya çalışıyoruz tabi karşı taraf sinirli karşılarında çocukları yaşında 2 genç ne yaparsak sesleri çıkmaz,karıma lan demenin hesabını öder diye düşünerek kaba kuvvete başvuruyor üstüne aynayı kırıyor,birde lafı eden gelmezse buraya senin aracını parçalarım diyor.Bana vursa orda sesim çıkmaz haketmişim çünkü ama araca zarar verip üstüne tehdit etmesini yediremedim kendime aradım geldiler hem onlar derslerini aldılar hem biz.Keşke yaşanmasaydı böyle bir olay diyorum,2 taraf içinde gereği olmayan,ucuz atlatılmış bir olay.
    @otomobilci_x
    Adana'da ne kadar 42 plaka varsa hepsi sakin sakin yoluna devam edenler.Kavgalık,trafiği tehlikeye atacak tiplere denk gelmedim şuana kadar.
    Zaman zaman bende sinirleniyorum, kötü cümleler kurduktan 5-10 dakika sonra sakinliyorum, bu gayet normal.
    Ama 30 senelik şoförlük hayatımda daha bir kere bile kavga etmiş değilimdir.

• quote:

quote:

quote:

Yolda seyir halindeyken kimliği belirsiz kişiler tarafından arabama silahla ateş açıldı neyseki arac zırhlı olduğundan kimseye bir zarar gelmedi. Nedensiz yere bu saldırıyı gerçekleştirenleri Allaha havale ediyorum..

İmzandaki donanıma bakarsak, başına gelenler ancak oyunda olur...

• quote:

quote:

quote:

quote:

asdasd he gülüm he

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

asdasd he gülüm he

Alıntıları Göster
    Trafikte ne yapılırsa yapılsın, la havle çeker yoluma devam ederim. 12 senedir aktif olarak araç kullanıyorum, şu ana kadar onlarca maganda ile karşılaştım, hiç küfür ettiğim veya el kol yapıp tartışmaya girdiğim olmadı.

Sadece 1 kere sol şeritte yavaş gidip bana yol vermeyen birisinin sağından önüne tamponu yalayarak hızlıca girdim. O da paniğe kapılıp bariyerlere sürttü.

Çok sabırlıyımdır ama eğer çok sinirlenirsem tartışmam-kavga etmem. Kendi aracımı da dağıtmak pahasına, kaza yaptırırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Trafikte ne yapılırsa yapılsın, la havle çeker yoluma devam ederim. 12 senedir aktif olarak araç kullanıyorum, şu ana kadar onlarca maganda ile karşılaştım, hiç küfür ettiğim veya el kol yapıp tartışmaya girdiğim olmadı.

Sadece 1 kere sol şeritte yavaş gidip bana yol vermeyen birisinin sağından önüne tamponu yalayarak hızlıca girdim. O da paniğe kapılıp bariyerlere sürttü.

Çok sabırlıyımdır ama eğer çok sinirlenirsem tartışmam-kavga etmem. Kendi aracımı da dağıtmak pahasına, kaza yaptırırım.

Alıntıları Göster
    Fazla kavga sayılmaz ama çok laf dalaşına girdim.

Gerektiğinde haksızsam sustum. haklıysam karşılık verdim.

İnsan soğuk kanlılığını kaybetmemeli, soğuk kanlı olmaya çalışıyorum ama bazen de şalterler ister istemez atıyor iste.

• MaTaDoR kullanıcısına yanıt
    Evet sizin ki de trafik canavarlığı daha kötü içinde artislik yapan sürücü dışında diğer suçu olmayan insanlara da zarar vermek gerçekten çok mantıklıymış
  • Diğer suçu olmayan insanlara zarar vereceğimi nerden çıkardınız? Uygun zamanda uygun şekilde yaparım elbette. Önemli olan karşı tarafa ders vermek ve keşke yapmasaydım dedirtmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Diğer suçu olmayan insanlara zarar vereceğimi nerden çıkardınız? Uygun zamanda uygun şekilde yaparım elbette. Önemli olan karşı tarafa ders vermek ve keşke yapmasaydım dedirtmek.
    Yalnızca kaybedecek birşeyi olmayan yada kaybedeceklerinin farkında olmayan insanlar arabasından iner ve kavga eder.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sacramental

tabi karşı taraf sinirli karşılarında çocukları yaşında 2 genç ne yaparsak sesleri çıkmaz,karıma lan demenin hesabını öder diye düşünerek kaba kuvvete başvuruyor üstüne aynayı kırıyor,birde lafı eden gelmezse buraya senin aracını parçalarım diyor.Bana vursa orda sesim çıkmaz haketmişim çünkü ama araca zarar verip üstüne tehdit etmesini yediremedim kendime aradım geldiler hem onlar derslerini aldılar hem biz.Keşke yaşanmasaydı böyle bir olay diyorum,2 taraf içinde gereği olmayan,ucuz atlatılmış bir olay.

Hocam yapmayın arabanız sizden daha mı kıymetli araca zarar vermesin ama bana vursun diyorsunuz. Sonuçta araba pahalıda olsa maldır. Bir şekilde parası bulunur yaptırılır, hatta kaskosu vardır çoğumuzun. Ama can öyle kolay düzelmez Allah korusun kalıcı bir sakatlık durumları da olabilir. Neyse geçmiş gitmiş olay ucuz atlatılmış sizede geçmiş olsun.

• Etmem karşıyım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Heinz Guderian

Etmem karşıyım
    Şansıma denetimli serbestlikle dışarı çıkmış bi elemana denk geldim. Ben ufak tefek olmasına rağmen kafamı kaportaya vurup burnumu kanattı, bereket çevreden gelenler ben fazla hırpalanmadan araya girdiler... Eleman yeni çıktım zaten yine girecem içeri senin yüzünden diye bağırıyordu...
  • D-Assault kullanıcısına yanıt
    Dışarda kalması daha sıkıntı bir burna mahal olması daha iyi olmuş desem kızar mısınız acaba?
    Bence böyle tipler dışarıda barınmamalı trafiğe hiç çıkmamalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Automobilista

Dışarda kalması daha sıkıntı bir burna mahal olması daha iyi olmuş desem kızar mısınız acaba?
    Bence böyle tipler dışarıda barınmamalı trafiğe hiç çıkmamalı
    aklıma nedense bu geldi eskiden oturduğumuz evin alt sokağında olmuştu bu kavga

http://youtu.be/tddJURgLOAQ
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter342

aklıma nedense bu geldi eskiden oturduğumuz evin alt sokağında olmuştu bu kavga

http://youtu.be/tddJURgLOAQ

Alıntıları Göster
    bundan 1O sene önce arkadasımın babasında peugeot 4O6 vardı araç sunrooflu ve sunroof 1 kademe açık sadece e-5'te 2 arabanın silahlı çatısması arasında kaldı araba arkadasım arka koltukta eğilmis ayakkabısının bağcığıyla uğrasırken kursun sekiyor ve nasıl olduysa sunroofun arasından geçip kafasına isabet ediyor ve çocuk 15 gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybetti daha 15 yasındaydı ülkemizde kimin silah vb tasıdığını bilemezsiniz geçen gün polis bir arkadasım beyzbol sopası verdi arabada bulunsun diye istemedim çünkü trafikte kavgaya karsıyım ne olmus yol vermediyse en fazla 5 dk evime geç giderim ama sağ salim giderim daha bu sabah arabayla ise gelirken sokaktan motorlu bir çocuk önüme atladı sabah sabah refleksimin nasıl o kadar hızlı olduğuna ben de sasırdım frene abandım son anda durdum çocuk far görmüs kedi gibi önümde bekliyor o an kan beynime sıçradı ama yapacak bir sey yok çarpsaydım vicdan azabını düsünemiyorum biraz da hızlıydım ve artık daha yavas gitmeye karar verdim hiç bir sey insan canından daha önemli değil

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.