H

Yüzbaşı
07 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
arkadaşlar, arçelik 4263 N model derin donduruculu buzdolabımın soğutucu bölümü, özellikle de sebzeliğe yakın olan bölümde yiyeceklerin donması ve karlanma problemi var. mesela domates bilardo topu kadar sertleşiyor. yoğurt buz tutuyor. herşey donuyor. arkaya yakın taraf daha çok donuyor. daha önceden fişi çekip üç gün bekledik. temizleyip tekrar denedik, olmadı. buzdolabının içini fazla doldurmamaya dikkat ettik. buzdolabının her yerini önünü arkasını her yerini sildik temizledik, sebzeliğin arkasında hemen üstündeki çubukla açılması gereken deliği kontrol ettik, temizledik, duvarlara çok yaklaştırmayalım dedik, dolabı duvarlardan uzak tuttuk, kapı fitillerini kontrol edip sildik, temizledik, pudraladık, ne yaptıysak olmadı. yine fişini çekip 24 saat bekledik, arçelik yetkili servisini aradık, buzdolabını aldılar, 4 gün test ettiler, hiçbir sorunu yok buzdolabının dediler. alın dolap sağlam dediler. bizde dolabın arka iç duvarında başlayan karlanma izini göstererek inanmadığımızı söyledik ama teslim aldık dolabı. sorun çözüldü mü? tabiki hayır. yetkili servisin çözemediği bir sorun bu. dolaba koyduklarımız donmaya devam ediyor. fikirlerinizi bekliyoruz. teşekkür ederim.
arkadaşlar elimdeki masaüstü bilgisayarın özellikleri:
işlemci: intel Q8300 Core 2 Quad 2.50 ghz 4mb
anakart asus p5g41t-m lx g41 ddr3 1 gb gıgalan matx
hdd wd caviar green 3.5'' sata2 500gb intellipower 32 mb
ram kingston 2 gb 1066 mhz ddr3
kasa quake 350w 2xfan
24pin+1xs-ata ses+2x

power supply yeni değiştirdim.
bilgisayar biraz kasıyor. öyle çok oyunla filan değil üstüste office dosyaları internet browser filan açınca tekliyor. fazla masraf yapamam. yapacak olsaydım geçen ay psu yndıgında yeni psu takmaz komple kasayı değiştirirdim. şimdi ekran kartı, ram vb basit eklemelerle nasıl sistem performanısımı artırabilirim? bu sisteme uyumlu tam olarak hangi özellikte ürün alıp takmalıyım. teşekkürler
Arkadaşlar, Ankara'da en temiz ve uygun fiyata benzin nereden alınır? özellikle şehir merkezindeki istasyonlardan bahsediyorum. Kızılay, AOÇ, Anıtkabir civarı başta olmak üzere önerileri bekliyorum. Teşekkürler...
arkadaşlar konyada bildiğiniz güvenilir lastikçi var mı? yeni lastik satan bir bayi olabilir. abartılı fiyat söylemeyecek, rafta eskimiş lastik satmayacak, hile hurda ile işi olmayan bir bayi bilen var mı? goodyear, bridgestone, michelin. continental markaları dışında almayacağım. teşekkürler
sizce arkadan her selektör yapan sürücüye tereddütsüz yol verilmeli mi? yollar selektör yapanların babasının malı mı? selektör yapınca öndeki mutlaka ve anında çekilecek diye bir kural var mı? eğer yoksa bu hanzolara bunu kim öğretiyor?
adam sol şeritten gidiyor, önüne birisi geçerse sellektör yapıyor, öndeki çekilmezse de üstüste ve sabırsızca selektör yakmaya, korna çalmaya devam ediyor. sanırsın ki yol ve sol şerit onun tapulu malı. istediği gibi kullanır. neden ayagını azıcık gaz pedalınan çekmeyi tercih etmiyor?
bu konuda bana katılmayan arkadaşların da olduğundan eminim. çünkü bence bu sapkın hareket toplumda çok yaygın. hemen bir örnekle izah edeyim. örneğin şehirlerarası bir yolda sol şeritten 110 km hızla gidiyorum. arkamdan bir araç 130 km hızla geliyor. ben sağa geçmek istiyorum ama sağ şerit yaklaşık 70-80km hızla giden ve aralarında yaklaşık 30-40m mesafe bulunan araçlarla dolu. sağ şerit ancak bu araçlar bitince yani bu konvoya benzer araç grubu bittikten sonra rahatlıyor. bana düşen seçenekler şunlar:
1. selektör yapan araç kadar hızlanmak ve bir nevi yarışmak
2. aynı süratle seyre devam edip sağ şeritteki araçları geçince sağa geçmek
3. sağ şeride geçip kazık bir fren yaparak selektör yapan aracı rahatlatmak
4. hızlı bir şekilde sağ şeride geçip yine çok hızlı bir şekilde önümdeki araca çarpmadan sol şeride tekrar geçmek--tabi sol arkadan gelebilecek diğer araçlara tehlike yaratmak kaçınılmaz bu durumda

siz olsanız hangisini seçersiniz?
ben genelde 2nci hareket tarzını seçiyorum ve arkamdaki araçla sinir harbine giriyorum. buna benzer olaylar ile sık sık karsılasıyorum. sizce de arkadaki araç şoförü gibi şoförler trafik canavarı mı?
arkadaşlar güvenlik kamerasından aldığım görüntüler ifv formatında ve bilgisayarda açılmıyor. media player, vlc player, avs player vb bütün programlarla denedim. k lite codec yükledim, quicktime, ligos, indeo vb ne varsa denedim, olmuyor. nasıl açarım bu dosyaları? dosyada sorun yok güvenlik kamerasının kutusu ile beraber sorunsuz izliyorum. fakat açacak programı bulamadık. yani divx dönüştürücü gibi programlar zaten bir işe yaramıyor
selam ustalar. benim eski bir beko camasir makinam var. sanirim modeli 2600. çamaşır makinasında yıkadığımız çamaşırlarda minil minik delikler açılımaya başladı. deliklerin her biri susam buyuklugunde bazıları daha da buyuk. bir elbisede 10-15 delik olabiliyor. sebebi ne olabilir? ne yapmam lazım teşekkurler
bilgisayarı her acısımda tarih saat cok eskilere gidiyor. hiç bir zaman dogru tarih saat olmuyor. bu yuzden msn mi acabilmek vb. işlemler icin tekrar tarih saati ayarlamam gerekiyor. sanıyorum yukledegim windows un kendi tarihine donuyor. yani bilgisayarımı her acısımda dogru tarih ve saatte olsun istiyorum. ne yapabilirim? tesekkurler
bilgisayarı her acısımda tarih saat cok eskilere gidiyor. hiç bir zaman dogru tarih saat olmuyor. bu yuzden msn mi acabilmek vb. işlemler icin tekrar tarih saati ayarlamam gerekiyor. sanıyorum yukledegim windows un kendi tarihine donuyor. yani bilgisayarımı her acısımda dogru tarih ve saatte olsun istiyorum. ne yapabilirim? tesekkurler
2001 model astram var. lastikleri değiştirmek için gerekli olan jant kapaka anahtarım yok. nereden temin edebilirim bir orjinal jant kapak anahtarını? teşekkurler
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 513
İkinci El Bölümü Mesajları: 4
Konularının görüntülenme sayısı: 27.013 (Bu ay: 463)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 156 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.