Şimdi Ara

Hergün şınav ve barfiks çekmek doğru mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
9.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her gün şınav ve barfiks çekiyorum ve çeşitli ağırlıklarla farklı hareketler yapıyorum normalde 2 gün arayla yapmak gerekir derler ama ben ağırlıklarla yaptığım hareketleri 2 günde 1e saklıyorum.

Hergün barfisk ve şınav ceken insanlar var doğru mu yoksa ara veripmi yapıyım ?

• Bende şınav ve barfiks'i hergün yapıyordum ama değişikliğe gittim. Mekiği fazla yapıyorum ve birgün dinleme süreci veriyorum. Ama tabi o kişiden kişiye değişir bence. Hergün yaparsında bir zararının olacağını düşünmüyorum ancak haftada 1 gün kaslarının dinlenme süreci olsun, çok yorma yani.
  • Eğer çok ağır çalışıyorsan (vücut ağırlıgıyla pek mümkün değil ama yoğun diyelim) mesela 10-8-8 barfiks çekiyorsan. 3x25 şınav çekiyorsan 3x30 mekik çekiyorsan. bence haftada 4 gün yapman daha iyi olur. Ama kendini zinde tutmak için sabah sporu kıvamında bişey yapıyorsan sorun yok hergün yapabilrisin.

Dedigim değerlere yaklaşıyorsan bence 1 gün arayla yap. normalide bu dur 2 gün ara değil. Yoksa gelişim yerine yıkım olur olan kasında gider hele ki beslenme zayıfsa.
  • Yanlış
  • Yapabilirsin sorun yok. Hatta faydası olur. Hem kondisyon hem görüntü. Yanlız tavsiyem bir gün set sistemi diğer gün max tekrar denemen olacaktır.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.