Şimdi Ara

Hepsiburada bilgisayar iade ettim paramı aldım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
4.983
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aldığım pc yi açtığım için geri iade almayan ve paramı geri vermeyen hepsiburadayi mahkemeyeye vererek paramı geri aldım... Detay ve hikaye aşağıdaki gibidir; (Konuyla alakalı il tüketici hakem heyeti kararını ekledim)

11.2017 tarihinde Hepsiburada.com dan lenovo laptop aldim. Özelliklerine tersine bilgisayar yavaştı. Şöyle söyleyim; yeniden başlatması 6-7 dakika, laptopu açması ve kendine gelmesi 4-5 dakika sürüyordu. Velhasılı kelam laptopu geri yolladım ancak bilgisyarı açtığım için geri almadılar. Bu saçma bahaneyi ve hepsiburadayi il hakem heyetine verdim ve 2 ay sonra karar dogal olarak lehime çıktı. Ama Hepsiburada da kendine yakışanı yaptı ve parayı yatırmadı. Icraya başvurdum ve 2 hafta sonra laptopun parası hesabıma geçti. Benim derslerimin hepsi bilgisayarla alakalı, ayrıca bilgisayar sayesinde harçlık kazanıyorum. Bu olay sebebiyle yaklaşık 2-3 ay bilgisayarsız kaldım. Şimdi bu 2-3 ay herşeyimin tepetaklak olduğu zamanı tazminat olarak alacam onlardan. Bakalım mahkeme 3 aylık mağduriyetime kaç bin tl layık görecek. Ayrıca tazminat davasında Hepsiburada' nın geri iade alınmayacak ürünler listesine "başlatma düğmesine basılmış bilgisayar" maddesini ekletecem. Güzel bir reklam filmi de çekecem onlara tabi :)

Diyeceğim o ki parasız kalın, işiniz aksasın vb ne olursa olsun sakın pes etmeyin. Hakkınızı arayın, hakkınızı alın..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazkopik -- 17 Nisan 2018; 7:44:59 >

• eğer bilgisayarda defo varsa haklısın. servisiyle falan sen uğraşacak değilsin tabiki. iade almalılardı.

ama yok eğer 5-6 diye abartıyorsan, düşük sistem özelliklerinin farkına bilgisayarı eline aldığında varmışsan ve ben bunu beğenmedim ık cık yapıyorsan dayaklıksın kardeş.

ayakkabı alırsın büyük gelir gönderirsin ama teknoloji öyle değil. hiç kimse jelatini açılmış bi ürünü almak istemez. yasadan dolayı bazılarının bilinçsizce alıp iade aylarca uğraşıp iade ettiği ürünleri alıyorsak satıcıdan ziyade o ilk alıp iade edene kızarım ben.

bu arada sen nasıl dhlisin 920m e 3000 lira verilir mi
  • tazminat davası açtın mı ?

hiçbir bilgisayarın yeniden başlaması 6-7 dakika sürmez ,mutlaka bir problem vardır (işletim sistemi yada hdd. de)
  • haciz sırasında ödediğin tüm masrafları geri alıyor musun?
  • C.CEMİL kullanıcısına yanıt
    Tazminat davasını henüz açmadım, açtıktan sonra buraya yazarım yine. Artık sorun mu vardı, bilgisayarın kendisi mi öyleydi bilemem sonuç olarak paramı geri aldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Icraya verirken orada dosyanın üzerine yazdırdılar masrafları geri ıstiyorum diye ama yatmamış. toplamda 70 tl falandı galiba. Artık tazminatta acısını çıkaracam inşallah.

• Cihazın linkini atabilirmisin yada marka modelini yazarsan iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Proprietor P kullanıcısına yanıt

• Helal sana kardeş.Tebrik ederim.
  • batyaz kullanıcısına yanıt
    Eyvallah dostum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • eğer bilgisayarda defo varsa haklısın. servisiyle falan sen uğraşacak değilsin tabiki. iade almalılardı.

ama yok eğer 5-6 diye abartıyorsan, düşük sistem özelliklerinin farkına bilgisayarı eline aldığında varmışsan ve ben bunu beğenmedim ık cık yapıyorsan dayaklıksın kardeş.

ayakkabı alırsın büyük gelir gönderirsin ama teknoloji öyle değil. hiç kimse jelatini açılmış bi ürünü almak istemez. yasadan dolayı bazılarının bilinçsizce alıp iade aylarca uğraşıp iade ettiği ürünleri alıyorsak satıcıdan ziyade o ilk alıp iade edene kızarım ben.

bu arada sen nasıl dhlisin 920m e 3000 lira verilir mi

• eskikarateci kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarda defo varsa buraya konu açmaya gerek yoktu zaten verirdim geri verirlerdi. Ben bunu beğenmedim ıh mık yapmak tam da beni hakkım. Internet alışverişlerinde 14 günlük sürede ben tek kullanımlık olmayan herşeyi iade ederim. Ha yazsın o zaman geri iade alınmayacak ürünler kısmına "bilgisayar, telefon vs teknolojik aletler bir kere açılınca geri iade alınmaz" diye. Bu kadar basit bir konu. Ki bunu oraya yazdıklarında şu anki satışların en az yüzde 90 oranında düşeceğini biliyorlar o yüzden bu maddeyi eklemiyorlar. Dostum alınteri var o parada, yedirir miyim o canavarlara. Ayrıca pek araştıramadım, tavsiye üzerine almıştım pc yi yapacak bişey yok :)

• Bilgisayar konusunda haklısın, iade almaları gerekiyor ya da problemsiz olanını vermeleri gerekiyor du. Ama tazminat konusunu bir daha düşün derim. Sonra aldığın bilgisayar parasından fazlasını verme ihtimalin yüksek gibi duruyor. Çünkü bilgisayarsız kaldım, bu yüzden işsiz kaldım şu kadar para kazanamadım vs. iddialarını ciddi bulmazlar. Bu kadar para kazanacaksan başka yerden yenisini alsaydın diye bir söz var. " Hatlı minibüs değil bu, kaza yapınca yenisini alma durumum yok, o yüzden gelir kaybımı karşılayın" diyemezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet0691 -- 15 Nisan 2018; 23:21:19 >
  • ahmet0691 A kullanıcısına yanıt
    Kardeşim sizlerin görüşünü anlamakta zorlansam da saygı duyuyorum. Çok basit bir konu bu yani ne kadar daha açabilirim bilmiyorum. "Açılan bilgisayarı geri alınmaz" maddesini geri iade alınmayacak ürünlere yazmadığı için gerçekleşti benim mağduriyetim. Yani bilgisayarla alakalı bir sorun olsaydı ve serviste bir ay geçseydi hadi neyse tazminatlık bir durum olmayabilirdi. Ama burda hepsiburadanın ali cengiz oyunu yüzünden bir mağduriyet var. Inşallah tazminatı aldığım zaman onu da yazarım burdan ne diyeyim :)

• Lazkopik L kullanıcısına yanıt
    Tam tersine bilgisayar serviste kalsaydı, yeni idare edecek bilgisayar isteme hakkın vardı. ama sen başta zaten iade etmişsin. bu bir.

* İkincisi; tüketici yasasında tazminat ödenir diye bir madde olduğunu bilmiyorum, varsa bize göster biz de öğrenelim. Yargı kanuna göre karar verir, taleplere göre değil.

* Üçüncüsü; satıcıların ürün iadeleri konusunda yükümlülüğü; sattıkları ürünün bedeli kadardır.

*** Siz mahkemeye verin eğer tazminat alırsanız burada paylaşın biz sizi alkışlayalım. Ama kaybederseniz yüklü miktarda masraf ve avukatlık ücretleri gelir bunu göze alın. Yoksa gönlümüz sizden yana bilin. Benim amacım sadece dostça bir uyarı idi. "Sebepsiz zenginleşme kavramı var" bunu bir araştırın.
  • Cayma hakkiniz kullanmak istediginizi belirttiginizde hicbirsey demeden iade alirlar. Ancak siz tutar da urun sorunlu, bunu iade etmek istiyorum derseniz bu sefer olaya servis girer, zira geri zekalilar arizali urun icin basvurdugunuzu dusunuyor, ve servis karari istiyor (14 gunden uzun surelerde sorunlu urunde bu yol kullanilir). iade islemini nasil baslattiniz siz ? birden fazla defa acilmis urun iade ettim, hicbirinde sorun cikartmadilar.
    Ben iade edince bana paramı geri vermediler, ben birikmiş paramla aldım o pc yi, dolayısıyla 2-3 ay başka pc alacak bir param yoktu.

Tüketici yasası içeriğiyle değil, sıradan bir maddi-manevi tazminat davası açacam. Ben hem çalışıp hem okuyan birisiyim. Görsel iletisim tasarımı okuyorum dolayısıyla bilgisayar benim için herşey, ve bu kaybolan zamanımı tazminat olarak istemek en doğal hakkım diye düşünüyorum.

Sonuç olarak benim tek isteğim mağduriyetimin tazminatını almak ve bahsettiğim maddeyi mahkeme kararıyla oraya ekleterek bundan sonra başka insanları mağdur ettirmemek. Umarım başarılı olacam. Sağolun bilgiler için 👍

• zengier Z kullanıcısına yanıt
    Ürün sorunlu demedim ben de, ürünün performansını beğenmedim (14 gün içerisinde) iade etmek istiyorum dedim, ancak bilgisayarı açtığım için iade alamayacaklarını söylediler. Tüketici hakem heyeti ve icra yoluyla paramı geri aldım.

Bu konuda bir bilgim yok ama, umarım haksız çıkarsın
  • dsmert kullanıcısına yanıt
    Eyvallah :))

• Lazkopik L kullanıcısına yanıt
    * En iyi ihtimalle paranı geri verdikleri sürenin faizini verirler, ama yasa da böyle bir durumda yok. Bence fazla coşmadan paranı aldığına şükret.

* Ee ne yapalım bizde iade ettiğimiz ayakkabıyı firma geri almadı, ben 15 gün ayakkabısız kaldım, ayakkabı alacak paramda yoktu ( olamaz mı) bu yüzden işe de gidemedim. 15 gün işe gidemediğim için kazancımdan oldum, ayrıca manevi olarakta etrafımda bir çok ayakkabısız felan diye söze maruz kaldım. Bu yüzden hem maddi, hem manevi tazminat davası mı açalım.

* Herkes iade almadılar diye tazminat davası açarsa bize ürün satacak firma kalmaz. O zaman bu sıcak fırsatlar sitesi de olmaz.
    Aşağı yukarı derken olan bize de olacak. :)))

* Şaka bir yana tazminat istemek en doğal hakkın, sana bu konuda tamamen katılıyorum. Ama sadece isteyebilirsin, onlar verirler mi, bence vermezler. Nedenini daha önce açıkladım. Hadi kal sağlıcakla.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.