Şimdi Ara

HDMI ARC ve ses sistemi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
4
Favori
23.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hdmi 2.0 yeterlidir, 2.1 alirsaniz tabiki geriye donuk her seyi destekler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: byvolte

4k ve Hdr içerik için alacağım o zaman 2.0 veya üstü olmalı anladığım kadarıyla. 2.1 hdmı alsam geriye dönük tüm standartları ( 1.4 2.0 2.0b) destekler mi? Sertifikalı kaliteli birsey almak istiyorum
    Paugge Hdmi 2.0b Premium Sertifikalı 4K 60Hz HDR HDCP 2.2 Kablo

Şahane bir kablo. Tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paugge hdmı 2.0b ile 2.1 arasında kararsız kalmıştım. Tavsiye için teşekkürler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Soundbarı televizyona TV Soundshare modu ile bağladığım zaman HDMI ARC bağlantısına göre daha yüksek ve kaliteli ses veriyor. Bu normal mı? Kullandıgım HDMI 1.4 Yeni kablo 2.0b siparişim yolda. Acaba onda da bu durum böyle mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byvolte -- 3 Şubat 2020; 23:19:21 >
  • Netflix ses formatları mı değişti?
    Daha önceden 5.1 dolby atmos vs yazıyordu şimdi yok

• arkadaşlar. bende 49mu8009 model tv var. bu tv nin kulaklık çıkışı (aux) yok.
    ben logitech z623 ses sistemi kullanıyorum. aux ve rca girişli. tv yi ses sistemine bağlayamadım bir türlü.
    optik bağlantı dedim. gittim z625 (z623 ün optiklisi) aldım. kumandadan ses kısılmadı. iade ettim.
    bluetooth dedim. bluetooth ses alıcısı ile ses verdim. ses kaybı ve kullanım zorluğu (bağlantıda kadın sesi, sürekli tv den seçme) yaşadım.
    son olarak hdmi arc kaldı.
    aşağıdaki resimdeki ve linkteki aleti alsam (hdmi birleştirici şeklinde satılıyor) tv nin hdmi arc çıkışına bağlayabilir miyim? arc destekli bir alet. bağladım diyelim. aux ya da optik çıkışı da aldım. tv nin kumandasından ses kısabilir miyim?
    yani tv nin arc çıkışı bana bunları yaptırır mı?
    https://urun.n11.com/coklayici-ve-dagitici/4k-hdmi-20-coklayici-4-port-coklayici-arc-4441p-switch-kumanda-c-P286344583
     HDMI ARC ve ses sistemi
    not:konular farklı yerde zannedip daha fazla yere ulaşması için aynı mesajı göndermiştim. ama aynı yere yazmışım. mesajlar üst üste gelmiş.kusura bakmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aksu01 -- 14 Şubat 2020; 7:45:43 >

• Herkese merhabalar
    55q60rat TV, sk9y soundbar ve tv+(sagemcom 4k) modem kullanıyorum. Suanki bağlantım tv+ tvye bağlı soundbarda arc ile tvye bağlı.bu bağlantı üzerinden netflixte atmos ses alabiliyorum. Bugün soundbar için 2.0 kablo aldım. En iyi ses ve görüntü için bu bağlantım iyi mi yoksa tv+ i soundbara orada da TV ye bağlantı yapsam mı? Ses ve görüntüde değişiklik olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DrPowerX -- 14 Şubat 2020; 20:44:12 >
  • Herkese merhaba,

Samsung TV'de yine Samsung HT-J5150/TK Ev Sinema Sistemi kullanıyorum. 1 hafta öncesine kadar HDMI üzerinden ses alabiliyorken şimdi sadece optik kablo ile ses çıkış veriyor ve hem ses kalitesi kaybına, hemde 3. kumanda kullanma gereği duyuruyor. HDMI'dan ses vermemesinin sebebi ne olabilir?

• Contra07 kullanıcısına yanıt
    Benim aklıma iki olasılık geliyor.;
    1. Ayarlarınızda bir şekilde bir sıkıntı oluştu. Kontrol edilmesi lazım.
    2. TV'nizde veya ses sisteminizde donanımsal olarak bir sorun oluştu (umarım değildir). Ayrı cihazlarla eşleştirerek deneme şansınız var ise sorunun hangisinde olduğunu anlayabilirsiniz ya da servis çağırabilirsiniz. Onlar ne gibi bir problem olduğunu size söylerler.
  • DrPowerX kullanıcısına yanıt
    Her iki bağlantı konfigürasyonunda DTS-HD formatını deneyin. Her iki cihazında Atmos desteği var ama DTS-HD ile ilgili bir bilgilendirme ne yazık ki verilmemiş.
  • aeronics kullanıcısına yanıt
    Ses ve görüntü kalitesi olarak 2 bağlantıda fark etmedi. Kullanım kolaylığı olarak tvplusi TV ye soundbarida tvye bağlayıp kullanmak daha kolay geldi bana. O şekilde kullanıyorum. Teşekkürler

Sanırsam donanımsal bir sıkıntı var 😟 umarım fazla bir masraf çıkarmaz...

• quote:

Orijinalden alıntı: aksu01

arkadaşlar. bende 49mu8009 model tv var. bu tv nin kulaklık çıkışı (aux) yok.
    ben logitech z623 ses sistemi kullanıyorum. aux ve rca girişli. tv yi ses sistemine bağlayamadım bir türlü.
    optik bağlantı dedim. gittim z625 (z623 ün optiklisi) aldım. kumandadan ses kısılmadı. iade ettim.
    bluetooth dedim. bluetooth ses alıcısı ile ses verdim. ses kaybı ve kullanım zorluğu (bağlantıda kadın sesi, sürekli tv den seçme) yaşadım.
    son olarak hdmi arc kaldı.
    aşağıdaki resimdeki ve linkteki aleti alsam (hdmi birleştirici şeklinde satılıyor) tv nin hdmi arc çıkışına bağlayabilir miyim? arc destekli bir alet. bağladım diyelim. aux ya da optik çıkışı da aldım. tv nin kumandasından ses kısabilir miyim?
    yani tv nin arc çıkışı bana bunları yaptırır mı?
    https://urun.n11.com/coklayici-ve-dagitici/4k-hdmi-20-coklayici-4-port-coklayici-arc-4441p-switch-kumanda-c-P286344583

not:konular farklı yerde zannedip daha fazla yere ulaşması için aynı mesajı göndermiştim. ama aynı yere yazmışım. mesajlar üst üste gelmiş.kusura bakmayın.
    HDMI ARC Artı tvde EASYLİNK Özelliği olması gerek tv kumandasıyla cihazın sesini kısmak için

• Arkadaşlar bu HDMI-ARC özelliğinden faydalanabilmek için illa ses sistemi ile TV'yi HDMI 1.4 kablo ile mi bağlamak gerekiyor? Yani mesela bende Logitech Z5500 dijital ses sistemi var. Üzerinde analog, coaxial ve optik girişler var. Uydu alıcımı optik kablo ile ses sistemine bağlarsam dijital ses alabiliyorum. Ancak ses sistemini optik kablo ile TV'ye bağlarsam uydu alıcımdan DD kanallardaki ve filmlerdeki dijitsal sesi alamıyorum, pcm olarak alıyor. Sanırım bu sorun TV'mde ARC destekli HDMI girişi olmasına rağmen ses sisteminde HDMI giriş/çıkış olmaması. Ama sonuçta ses sistemi ile TV optik kabloyla bağlı. Dijital ses alabiliyor olmam gerekmez mi?

Uydu alıcıyı direkt ses sistemine bağlamak varken neden böyle yapıyorsunuz diye sorarsanız; ikinci bir uydu alıcım daha bağlı aynı TV'ye. Her seferinde ses sisteminden kaynak seçmek zahmetinden kurtulmak için.
    Cevap verirseniz memnun olurum.
  • Arkadaşlar arc ve Earc arasındaki fark nedir?

• no fate kullanıcısına yanıt
    Kısaca anlatmak gerekirse ARC 1 MBit/sec bant genişliğine sahipken eARC 37 MBit/sec bant genişliğine sahip. Bu da ARC ile iletileyemeyen yüksek bant genişliği gerektiren DTS-X, Dolby Atmos gibi formatların aktarılmasına olanak veriyor. eARC HDMI 2.1 standardı ile beraber entegre edilmiş bir standart. Tabii ki her iki uçtaki cihazın da bu özelliğe sahip olması gerekmekte.
  • gonulce G kullanıcısına yanıt
    TV'nizin HDMI üstündeki yetenekleri ile optik üzerindeki yetenekleri olmak zorunda değil. Kaldı ki ARC sadece HDMI üstünde çalışır. Yani iki cihazın birbirine uygun HDMI kablo ile olması gerekmekte.
    Cevap için teşekkürler.Fakat anlamadığım bir konu var .Tv earc destekli, soundbar earc destekli earc destekli 2.1 hdmi kablo fakat tv 2.1 hdmi destekli değil nasıl olacak ?

• no fate kullanıcısına yanıt
    Daha önceki mesajımda da dediğim gibi eARC, HDMI 2.1 ile geliyor. eARC olup da HDMI 2.1 olmaması gibi bir durum yok.
    Yalnız şöyle bir hinlik. HDMI 2.0 ile 2.1 arasındaki en büyük fark HDMI 2.0, 18 Gbps bant genişliğine sahipken 2.1, 48 Gbps bant genişliğine sahip. Bazı üreticiler 2018'in sonlarına doğru çıkardıkları cihazlarına eARC'yi çalıştırabilecek donanımlar koydular ve firmware update ile HDMI 2.0 üstünde eARC'yi çalışmasına olanak sağladılar. Bir nevi ara çözüm oluşturdular. Sanırım sizin dediğiniz durum bu ara çözüme sahip cihazlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeronics -- 19 Şubat 2020; 22:20:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: no fate

Cevap için teşekkürler.Fakat anlamadığım bir konu var .Tv earc destekli, soundbar earc destekli earc destekli 2.1 hdmi kablo fakat tv 2.1 hdmi destekli değil nasıl olacak ?
    Tv'nizin earc destekli oldugundan eminseniz 2.1 olup olmamasina takilmaniza gerek yok. Modeli nedir tv'nin?

Guncellemeler ile earc destekleyip hdmi 2.1 olmayan receiverlar var Sony dn1080 gibi. Belki tv'niz de bu sekilde guncelleme ile earc destegi almistir ama 2.1 degildir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.