Şimdi Ara

HDMI ARC ve ses sistemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
9 Misafir (1 Mobil) - 8 Masaüstü1 Mobil
5 sn
208
Cevap
4
Favori
23.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: XxxKenanxxx

Herkese merhabalar benim tv i çıkışındaki ses sistemi farklı yanı spdıf ışık yok saunbarimdaki ise kareli aslinda ikiside optik fakat nasil bağlantı kuracağım nasil bir kablo almaliyim resimlerinide birazdan paylaşacağım  HDMI ARC ve ses sistemi  HDMI ARC ve ses sistemi

Sanırım Coaxial To Optik Ses Çevirici ihtiyacınız var.

Örneğin https://www.hepsiburada.com/platoon-coaxial-to-optik-ses-cevirici-converter-pm-HB00000IPE4M

• XxxKenanxxx X kullanıcısına yanıt
    https://www.hepsiburada.com/platoon-coaxial-to-optik-ses-cevirici-converter-pm-HB00000IPE4M

Almanız gereken adaptör linkteki koaksiyel optik dönüştürücüdür.
  • Zamanınızı ayirdiniz teşekkür ederim ve 2 tanede kablo dimi (spdıf tvden) adaptore saundbardan da adaptore normal optik kablo?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XxxKenanxxx -- 31 Aralık 2020; 1:55:16 >

evet linktekilerden birini seçin 

Optik Kablo Fiyatları ve Modelleri - Hepsiburada

• mito1172 kullanıcısına yanıt
    Evet kablonun biri bu sandbardan adaptore pekitv den adaptore olan yani spdıf ten adaptore olan kablo?

dönüştürücüyle optik bağlantı yapacaksanız linkteki optik kablolardan alacaksınız. ve aldığınız dönüştürücüde kablosu mevcut olmalı onu da tv ye takacaksınız

Eğer elinizde linkteki gibi iki ucu rca olan bir kablo varsa onunla deneyin.
    Olmazsa bunun gibi bir koaksiyel kablo alıp deneyebilirsiniz

https://www.hepsiburada.com/ugreen-orgulu-koaksiyel-kablo-3-mt-p-HBV000014MH7M?magaza=MAXİTEKNO
  • Arkadaşlar bir süre önce kullanmaya başladığım Mi Box S 4K modeli sonrası, LG TV ve LG 5+1 Sinema Sistemi kombinasyonumda yaşadığım bir aksaklığı paylaşmak istiyorum.
    Mi Box öncesi süreçte Sinema Sistemi TV'ye HDMI kablo ile arc destekli HDMI 1 portundan bağlıydı.
    HDMI 2'de de PS4 bağlantısı vardı.
    TV'yi açtığımda sinema sistemi devreye giriyor ve ses ayarı TV kumandasından yapılabiliyordu.
    Yanısıra TV'yi kapattığımda sinema sistemi de kapanıyordu.
    Mi Box alındıktan sonra bağlantıyı HDMI 3 ve HDMI 4'ten ayrı ayrı denememe rağmen, TV açılışıyla sinema sistemi açılıyor fakat harici hoparlörden ses alma sıkıntısı yaşatıyor.
    Mi Box'un tam kapanmıyor olmasının sebep olduğu bir sıkıntı mıdır bilemiyorum ama epey can sıkıcı.
    Benzer bir cihaz altyapısı olup da , bu kombinasyonu sıkıntısız kullanan varsa tavsiyelerini okumak isterim.
    Acaba Mi Box'ta mı bir sıkıntı var demeye başladım, cihazı Amazon'dan aldığım için iade süresi anlamında henüz sıkıntım yok.
    Umarım işime yarayacak tavsiyeler gelir.
    Cevaplar için şimdiden teşekkürler...

• Merhabalar.

Bende 2 adet hdmi 2.1 girişi bulunan monitör almak istiyorum ve bu hdmi portlarına birine ps5 bağlayıp diğerine hdmi üzerinden soundbar baglasam ps5 de ses alabilirmiyim acaba ? Soundbarımda arc özelliği var ama monitörde böyle bi özelik yok sadece hdmi 2.1 yazıyor bu şekilde ses almam mümkün müdür.

Soudbarım yamaha yas-207

almak istediğim monitör : https://www.hepsiburada.com/gigabyte-aorus-fi32u-31-5-144hz-1-ms-ssips-uhd-4k-hdr400-hdmi-dp-monitor-p-HBCV000012873H

• kapoera889 kullanıcısına yanıt

ARC zaten tv de SOUNBARI TV kumandasıyla kumanda etmek için olan bir özellik ses ile ilgisi yok.

yanlışım yoksa ses almak için ps5 de hdmı giirişi varsa soundbarı ayrı bir hdmı kablo ile ps5 e bağlaman gerek.

Hatta soundbarında alt resimde gösterdiğim kırmızı beyaz fiş girişlerinden varsa bu kabloyu alıp monitörün kulaklık girişinden bile bağlayabilirsin soundbarı HDMI ARC ve ses sistemi 

S-Link Sl-872 S-Lınk 3 Metre 3.5Mm 2-Rca 2-Rca Ses Kablosu Fiyatı (hepsiburada.com)

HDMI ARC ve ses sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 28 Haziran 2022; 3:15:34 >

ARC ses iletimi içindir.

Kontrol sağlayan HDMI-CEC özelliğidir.

• playstation 5 de tek hdmi girişi var onun dışında yok ayrıca sound barımda gösterdiğiniz uçta bir giriş yok input hdmi ve hdmi out arc var

• Kursun_ kullanıcısına yanıt

arc ve cec aynı olaydır bilgiçlik taslamaya gerek yok 

o zaman sound barı monitöre takıp denemek lazım

evet ama malesef deneme şansımzıda yok bide yüksek fiyatlar o kadar yatırım yapıp birde olmazsa herşey boşa olur biraz :) bununla ilgili makalede bulamadım hiç bir yerde malesef

ARC ile CEC aynı olay değildir.

ARC - Audio Return Channel - adı üzerinde SES Sinyali dönüşüdür.

CEC - Consumer Electronics Control - cihaz kontrolü içindir. Tamamen farklı bir teknoloji, protokoldür.

Tek ortak noktaları iki teknolojinin de HDMI kullanmasıdır.

İkisi aynı biliyorsanız varın öyle bilmeye devam edin!

• teknolojik bilgiler için teşekkürler ama gereksiz bir tartışma sonuç olarak benim merak ettiğim konu 2 slot hdmi 2.1 girişi olan monitöre ps5 ve soundbarı bağlarsam ses alabilrmiyim :)

Her iki cihaz da ARC destekliyorsa ses almamanız için bir neden yok.

Ancak ARC'ın hangi formatları desteklediği, hangilerini desteklemediği konusunda bir standart yok.

Örneğin LG'nin yeni modelleri DTS ve türevlerini, bırakın ARC'ı, hepten desteklemiyor.

Bu konuda bilgiye cihazların kullanma kılavuzlarından kontrol edebilirsiniz.

• Tamer306 T kullanıcısına yanıt

Mi box kullanıyorum birebir aynı sorun var vestel tv kullanıyorum. Tv yi ilk açınca soundbari görüyor ama ses yok mi box u açıp kapatınca ses gelmeye başlıyor bende

• Merhaba Vestel tv kullanıyorum soundbarı arc destekli girişe taktığımda ses alamıyorum fakat kumandadan kontrol edilebiliyor. Diğer hdmi girişlerinde de ses alınabiliyor kumandayıda destekliyor fakat tv yi ilk açınca ses alınamıyor mi box takılı ona aç kapa yapınca ses gelmeye başlıyor mi boxu açınca soundbar da bir ışık yanıp sönüyor ve ses gelmeye başlıyor soundbar tcl ts6100

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.