Şimdi Ara

HDMI ARC ve ses sistemi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
207
Cevap
4
Favori
23.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Grundig 55 GDU 7900b tv ve tv ile uyumlu olmasi ve ARC ozelligini kullanabilmek icin GSB 910 Soundbar aldim. Digital platform olarak da digiturk kullandigim icin televizyonun HDMI(ARC) girisi disinda ki HDMI’ya da servis digiturk’u bagladi. Ilk acilista problem olmuyor ama televizyonu kapattiktan ve sonra tekrar actiktan sonra arc ozelligi aktiflesmiyor ve optik kablo ile baglanti kurmak zorunda kaliyorum. Tuhaf bir durum söz konusu. Arcelik televizyonlarla aynı özellikte oldugu için Grundig, aynı problem Arcelik tv lerde söz konusu mu? Boyle bir problem yasayan var mi veya bu probleme cozumu olan var mi acaba? Yardimci olabilir misiniz lutfen? Duruma gore cozumu Yoksa tv ve soundbari iade edecegim.

Ilginize Tesekkurler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi themath -- 3 Mart 2020; 15:4:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: themath

Merhaba,

Grundig 55 GDU 7900b tv ve tv ile uyumlu olmasi ve ARC ozelligini kullanabilmek icin GSB 910 Soundbar aldim. Digital platform olarak da digiturk kullandigim icin televizyonun HDMI(ARC) girisi disinda ki HDMI’ya da servis digiturk’u bagladi. Ilk acilista problem olmuyor ama televizyonu kapattiktan ve sonra tekrar actiktan sonra arc ozelligi aktiflesmiyor ve optik kablo ile baglanti kurmak zorunda kaliyorum. Tuhaf bir durum söz konusu. Arcelik televizyonlarla aynı özellikte oldugu için Grundig, aynı problem Arcelik tv lerde söz konusu mu? Boyle bir problem yasayan var mi veya bu probleme cozumu olan var mi acaba? Yardimci olabilir misiniz lutfen? Duruma gore cozumu Yoksa tv ve soundbari iade edecegim.

Ilginize Tesekkurler.
    aynısı bende var 40pfl8007k philps tv ye hdmı arc taktım, gerçi benim tv de 5 hdmı de arc özellikli ve hem tv kumandasıyla kumanda ediyor hemde çok iyi çalışıyor sizin tv ayarlarında hdmı arc ayarı varsa (ki olmalı) kapalıysa onu açın hatta varsa hdmı arc otomatik başlat seçin sorunsuz çalışması gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 5 Mart 2020; 3:29:9 >
  • Merhaba,

soundbarsız Televizyonun sesi ile soundbar takıldıgında soundbarın sesi aşşağı yukarı aynı yüksekliğe kadar çıkıyor. Bu normal mi acaba? Soundbarın daha belirgin yükselmesi gerek miyor mu?
  • Arkadaslar lg dvd sinema sistemim var 5.1
    Lg 49ub850 tv var.
    Yeni hdmi kablosu ile -Sadece Ses- aktarımı yapamıyorum.
    Ya tvye dvdnin menusu geliyor
    Ya da tv kanallarina gectigimde ses sisteminden ses cikmiyor
    Simplink aktif su an tek kumanda calisiyor

Tek istedigim tvdeki sesi, ses sistemine Hdmi kablo ile aktarmak.
    Yani ornegin tv8 izlerken ses, hdmi ile ses sisteminden gelsin.

Yardimci olabilecek var mi?
     HDMI ARC ve ses sistemi
     HDMI ARC ve ses sistemi
     HDMI ARC ve ses sistemi
  • 5erafett1n kullanıcısına yanıt
    ses sisteminde hdnı arc var mı? tv de vardır diye sormuyorum
  • themath T kullanıcısına yanıt
    bende öyle değil sound bar daha çok sesi var. senin hangi marka sound bar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 22 Mart 2020; 20:51:43 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Biraz eski arc yoksa nasil yaparim
    arc yoksa hdmı ile ses alamazsın rca fiş girişleri varsa arkada tv ve ses sisteminde onunla olur ancak yani alt linkteki
    https://www.hepsiburada.com/s-link-slx-162-stereo-2-rca-kablo-1-5m-p-BS2161

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mito1172 -- 23 Mart 2020; 1:4:31 >
  • 5.1 ses almak istiyorum aux mu alayim optik mi
  • Tv’de hdmı girişleri var ancak arc özelliği yok.arc özelliği olan soundbar ile dinlemem mümkün değil mi hdmı ile.bu arada Bluetooth ile dinliyorum.bu durum ses kalitesini etkiler mi arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: 5erafett1n

5.1 ses almak istiyorum aux mu alayim optik mi
    optik almalısın
  • Oblomov02 O kullanıcısına yanıt
    tvden ses gelir belki ama tv kumandasıyla edemezsin ancak sondbar kumandasıyla soundbarı edersin
  • TiSKE kullanıcısına yanıt
    Oneri kablo var mi ?
    Kablosu Kalın olan modelleri iyi derler.
    Optik kablo da cok fark etmez. Ben BT adaptör kutusundan cıkan kabloyu kullanıyorum
    Pahalısı çok fark edeceğini sanmam
  • Philips 58pus7304 televizyonum var elime lg ht503th 5.1 ses sistemi geçti eski bir sistem ama kullanmak istiyorum. Sistemde tek hdmi çıkışı var ama anladığım kadarıyla arc yok tv nin tüm hdmi girişlerinde arc var tv nin sesini alabilmek için bağlantıyı optik kablolamı yapmam gerekiyor? Birde sistemde simplink mevcut hdmi bağlantısıda yaptığımda hangisi hangisini kontrol edebilecek?
  • Selam arkadaslar benim Tv Box 'ta ses kaybi oluyor..Ornegin sadece Tv izlerken ses seviyesi 10 sa Tv Box'ı bagayina sesi 2 katina cikartmam gerekyor..İkisindede optic girisi var,bir optic kablo alsam bir ucu Tv öbur ucu Tv Box'a baglasam faydasi olurmu? Birde gorunu kaybida öbur.. Kullanigim HDMI kablosu 2.0b Peggute marka orjinal.100 kusur liray almistim.? Tv Box'markasi Beelik GT1 Ultimate/SN 709/3/32 Tesekkurler...
  • sony marka oled tv ile sony marka 5.1 ses sistemini arc üzerinden hdmı ile bağlamak istiyorum ama ses alamıyorum. sorun ne olabilir.iki cihazda da arc var

• cem1482 C kullanıcısına yanıt
    Kullandığın kablo hdmı 1.4 veya üstü mü?
  • byvolte B kullanıcısına yanıt

evet hdmı 2.0

• Herkese merhabalar benim tv i çıkışındaki ses sistemi farklı yanı spdıf ışık yok saunbarimdaki ise kareli aslinda ikiside optik fakat nasil bağlantı kuracağım nasil bir kablo almaliyim resimlerinide birazdan paylaşacağım  HDMI ARC ve ses sistemi  HDMI ARC ve ses sistemi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.