Şimdi Ara

Hazırlıkta Kalmak ve Türkçe Bölümlere Geçiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
2.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bu sene 2013-2014'te Marmara Bilgisayar Müh. (100% ing) bölümünde hazırlık okudum ve kaldım. Yaz okuluna gitmedim ve 9 eylülde yeterlilik sınavı yapılacak. Bu sınavı geçersem bölüme başlayacağım fakat geçememe durumunda Türkçe bilgisayar müh. olan okulları tercih edebilecekmişim. Bu çok kafa karıştırıcı bir durum.

Türkçe bilg. müh. derken buna 30% ingilizce olan okullar da dahil mi? 30% ingilizce okulları tercih edebiliyor muyum?
    Yoksa %100 Türkçe mi olması gerekiyor okulun? Son günler, kafam çok karışık, yardımınızı bekliyorum.

Ayrıca Türkçe programların 2014-2015 için yayınlandığı (yani beni ilgilendiren yılı) kılavuzu bulamadım, bulabilirseniz linkini paylaşabilir misiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antmusti -- 29 Ağustos 2014; 11:36:02 >

• bilgisi olan yok mu?
  • İstege bagli hazirlik olan yerlere gidebilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KiRVeee

İstege bagli hazirlik olan yerlere gidebilirsin.

Yani kılavuzda 15. madde olmayan yerlere mi?
    peki ya yoksa böyle bir yer?
  • antmusti kullanıcısına yanıt
    Aynı şehirde , aynı bölgede olması gerekmiyor. Puanın yettiği yere gidebiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KiRVeee

Aynı şehirde , aynı bölgede olması gerekmiyor. Puanın yettiği yere gidebiliyorsun.

Onu sormuyorum ben. Bulduğum okulların tamamında zorunlu hazırlık var. yani 30% ve 100% ingilizce bölümler. Bunun dışında hazırlık gerektirmeyen okul bulamadım. Bu durumda benim bölümüme yakın bölümlere gitmem gerekiyor. Bölümüm bilgisayr mühendisliği, ben diğer hazırlık gerektirmeyn mühendislikleri mi tercihlerime yazacağım? Makinadır, inşaattır ?
  • %30 ingilizce olan bölümleri tercih edemiyorsun %100 türkçe olacak ve okudğun bölümle aynı olmak zorunda

hazırlık sınıfında kalanlar için olan yerleştirme geç yapılır klavuzu ne zaman açıklayacakları belli olmaz ösym'nin sitesini takip et

keşke daha evvel 'merkezi yerleştirme ile yatay geçiş' için başvursaydın herhangi bir kısıtlama söz konusu değil , kendine göre daha avantajlı biryere geçebilirdin
  • quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

%30 ingilizce olan bölümleri tercih edemiyorsun %100 türkçe olacak ve okudğun bölümle aynı olmak zorunda

hazırlık sınıfında kalanlar için olan yerleştirme geç yapılır klavuzu ne zaman açıklayacakları belli olmaz ösym'nin sitesini takip et

keşke daha evvel 'merkezi yerleştirme ile yatay geçiş' için başvursaydın herhangi bir kısıtlama söz konusu değil , kendine göre daha avantajlı biryere geçebilirdin

aklıma hiç gelmedi biliyo musun?

Ama eşdeğer bölümlere, eşdeğer bölüm yoksa bölümüne yakın bölümlere yerleştirilir diye geçiyordu geçen senelerin kılavuzlarında.
  • antmusti kullanıcısına yanıt
    o güzel aklını yorma sen boşver basmadığı yerde bırak bilen birini dinle
  • ya ben devamsızlıktan kaldım hazırlıkta ekim ayındaki türkçe programa geçişten yararlanabiliyormuyum
  • okul onaylarsa işlemini yapabiliyorsun ben öyle biliyorum
  • tercih yapan var mı
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.