Şimdi Ara

Yatay Geçiş yaptıktan bir zaman sonra yatay geçiş yapılabilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
18
Cevap
1
Favori
59.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
Mesaj
  • Diyelim ki a üniversitesindeyim. 3. Yarıyılda yatay geçiş ile b üniversitesine x bölümüne geçtim. Geçtiğim üniversitede (b) , bir sonraki yatay geçiş döneminde üniversite içi yani bölümler arası yatay geçiş yapılabilinir mi?

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >



  • MERKEZİ EK 1 HAKKINIZI SADECE BİR KEZ KULLANABİLİRSİNİZ DİĞER KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ HAKKINIZI HER ZAMAN.
  • Up

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptığınız geçiş sistemine bağlı. Eğer ek 1 maddesine bağlı merkezi puanla yatay geçiş yapacaksanız sadece girdiğiniz yıldaki taban puana bakılarak alınır. Ve bunu yaptığınızda sadece geldiğiniz üniversiteye geri dönebilirsiz. Ancak diğer yatay geçişte koşulları sağlarsanız istediğinizi yapabilirsiniz.
  • quote:

    Orijinalden alıntı: evandevan5a1

    MERKEZİ EK 1 HAKKINIZI SADECE BİR KEZ KULLANABİLİRSİNİZ DİĞER KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ HAKKINIZI HER ZAMAN.


    Hocam banada yardımcı olur musunuz lütfen ;

    2 tane yatay geçiş şekli var biri not ortalaması ile yapılan diğeri merkezi puan ile geçiş.

    Benim sormak istediğim husus şu diyelimki merkezi puanım ile geçiş yaptım bir sene orada okudum.
    Gelecek yıl not ortalamam ile yatay geçiş yapabilir miyim?

    EK-Madde 1 ile sadece 1 kere yatay geçiş yapılabilir diyor kılavuzda, ek madde 1 dediği merkezi puan ile yatay geçiş diye biliyorum. Normal yatay geçişi etkiler mi bu bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim
  • Bu soruyu bende merak ediyorum . Geçtikten sonra ortalamayla geçmeklr ilgili bit şey göremedim . Üniversitelerin yatay geçiş şartlarını okudum bir tek ankara üniversitesinde şöyle bir şart var :

    'Daha önce yatay geçiş yolu ile Üniversite/Fakülte/Bölüm/Program değişikliği yapmamış

    olması,'



    Bölüm progran dediğine göre merkezi yatay geçişide kapıyor bu madde . Diğer üniversitelerde bunu göremedim ama . Birileri aydınlatırsa çok iyi olacak .

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tall Man kullanıcısına yanıt
    Bende bunu merak ediyorum

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tall Man kullanıcısına yanıt
    Merkezi yatay geciste her okul %30 kontejan acmak zorunda her bolume cunku bu yökün karari. Ama not ortalamasi ile yatay geciste universiteler basvuru kosullarini kendi belirliyor. O yuzden bahsettiginiz okulun oyle bir kurali olabilir ama cogu okulda yok

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 58joker5858 5 kullanıcısına yanıt
    KURUMLAR ARASI YATAY GEÇİŞ HAKKINIZI HER ZAMAN KULLANABİLİRSİNİZ NOT ORTALAMANIZ YÜKSEK OLMASI YETERLİ.
  • kıbrıs odtude hazırlık okuyorum. devamsızlıktan kalırsam yatay geçiş yapamayacağımı söylediler böyle bir durum olabilir mi ? okul kafasına göre belirleyemez diye biliyorum

    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru. Devamsızlıktan kalmamanız gerekli.

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 58joker5858 5 kullanıcısına yanıt
    Hocam myp ile yatay geçiş yaptikdan sonra not ortalamasi ile yatay geçiş oluyormuymus? cevap verirseniz çok yardımcı olursunuz.

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whateverr1999 W kullanıcısına yanıt
    Dostum bu soruna bir cevap bulabildin mi ?

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet yapılıyormuş

    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üniversite içinde başka fakülteye yatay geçiş yaptıktan sonra başka bir üniversiteye o yılki aldığımızz puana göre geçiş yapabilir miyiz? Yapılırsa eğer önceki geçen yıllar sıfırlanır mı?
  • ufuktan kullanıcısına yanıt

    Hocam bu sorunu cevaplayabildin mi?


    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • birşey sorucam arkadaşklar mesela ben bahar dönemi için x üniversitesinin a bölümüne başvurdum merkezi puanla kabul edildim ve derslerim intibak edildi başarısız dersler ettirilmedi 5 gün sonra kurum içi yatay geçişe başvurabilir miyim teorik olarak mümkün gözüküyor ama pratikte mümkün olur mu

  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.