Şimdi Ara

BOĞAZİÇİ YATAY GEÇİŞ VE HAZIRLIK HAKKINDA

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar,merkezi yatay geçiş ile boğaziçi üniversitesine başvuruda bulundum. 4 eylülde kabul kararı açıklanacakmış ama aklıma takılan bir şey var. Ben hali hazırda olan bölümümde sınıfta kaldım bilerekten. Mevzuatta şöyle bir şey gördüm: Öğretim dili Türkçe programdan tamamen veya kısmen yabancı dilde eğitim yapan programlara geçişte öğrencinin yabancı dil şartını sağlaması gerektiğine, hazırlık sınıfında veya birinci sınıfta geçiş yapmak isteyen öğrencilerin yabancı dil şartını sağlamaması durumunda yabancı dil hazırlık eğitimi almaları gerektiğine/ diye bir yazı var. Ben türkçe bir bölümden ve 1. Sınıf olaraktan başvuruda bulundum. Yeterli düzeyde ingilizceye sahip olduğumu düşünmüyorum ve bazı yerlerde boğaziçi hazırlık için yatay geçişlerde az kontenjan açıyor diye gördüm. Hazırlığa kabul alamama durumum olabilir mi mevzuatta yazana rağmen. Bilir kişi bir arkadaşımız varsa eğer sorumu yanıtlayabilirse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni yerleşenler yatay geçiş yapabiliyor mu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cyclincer kullanıcısına yanıt
    1 yıl okuman lazım

• wisciart kullanıcısına yanıt
    Bu dönem okullar açılmayıp uzaktan eğitim olursa ne olucak peki sayılıyo mu öyle

Merkezi için boğaziçi özelinde konuşursam en az iki yarı yıl kayıtlı gözükmeniz gerekmekte

Sayılır tabii ya, sonuçta öyle ya da böyle 1. sınıfı okumuş oluyorsunuz :)

• Biraz garip gelebilir ama okullar açılmazsa türkçe mat kasıp tekrar girmeyi düşünüyorum 1 sene okuduğum içinde geçiş başvurusu yapıcam biraz manyaklık olucak :d

• Bir de şu 2020 unilerin kaç binle kapattıklarını ne zaman açıklayacak yök

• up bilir kişi yok mudur?

• SerKrc kullanıcısına yanıt
    Sanırsam bi telafisi yok hocam,fizik

• Arkadaşlar benim bir sorum var. Ön lisans okuyorum bölümümden elektirk elektronik mühendisliğine geçiş yapabiliyorum. Ama ben bilgisayar mühendisliği istiyorum elektrik elektronik mühendisliğine geçiş yaptıktan sonra aynı üniversite veya farklı bir üniversitede bilgisayar mühendisliğine geçiş yapmamın bir yolu varmı varsa nelerdir yardımcı olursanız sevinirim

• Çağrı Alkaya Ç kullanıcısına yanıt
    agno ile geçiş

• karsitkütlecekimi kullanıcısına yanıt
    Hocam mühendisliklerde 1.dönem çok fark olmuyor bildiğim kadarıyla. Ortalamayı yüksek tutup geçiş yapsam sene kaybım olur mu

• Merkezi yatay geçiş yaptıysan seni almama gibi bir durumları yok. Hazırlığı geçemezsen hazırlık okursun.
  • Çağrı Alkaya Ç kullanıcısına yanıt
    Onu bilmiyorum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.