Şimdi Ara

Haziran 2023 350bin TL bütçeyle araç tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
3.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu tarz başlıklardan sıkılmış olduğunuzu tahmin ediyor ve özürlerimi peşinen iletiyorum
    Fakat her Türk genci gibi arabayı satıp eve peşinat yaptık. geçen 2 aylık periyotta arabasızlığın çok zor olduğuna şahit olduk. Hele çocuk da olunca...
    Bütçem çok kısıtlı, aradağım araçtaki en büyük kriterim aracın isofix bağlantısı olması (tabi ki ağır hasarlı, çatıda direkte tavanda işlemli araçlara da bakmıyorum). Bundan sonraki Öncelikler olarak otomatik dizel olması olabilir. Bu doğrultuda önerebileceğiniz araçlar neler olurdu?
    Ben sanki bulunabilirse 2010 modelli linealara meylettim ama 2008 megane 2 ler filan nasıldır acaba? Ya da benzeri alternatifleriniz varsa siz değerli üyelerden duymak isterim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Fiat Punto Evo 1.3 Cam tavanlı temiz bir araba bulursanız alabilirsiniz.

• paradox_15 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam atalım listeye

• Selamlar var mıdır başkaca düşünceleriniz

• Linea,clio 3 grandtour,symbol (2013 sonrası) güzel seçenekler…Önceliği lineaya verirdim ben …

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dizel megane 2, hele ki 350bine yüksek kmli?
    Evi yeni almışınız neden satıp megane 2 tamirine harcayasınız ki?

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler sayın hocam, var mıdır peki başka alternatif sizce?

• toyota16 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam şu an en iyi opsiyonlar linea da gibi
    Clio 3 pek çıkmıyor o fiyata enteresan şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tatangaburak -- 8 Haziran 2023; 13:21:17 >
  • tatangaburak T kullanıcısına yanıt

Linea o segmentte en oturaklısı denebilir…Yedek parçaları/bakımı da uygun hocam yürütmesi ekonomiktir…Benden size tavsiye aracın yedek su deposuna bakın baya bir kararmışsa o araç uzun süredir antifrizsiz demektir soğutma sistemi pas yapmıştır geri dönüşü uğraştırıyor…

• 350 bine ancak çerçöp hurdaları bulursun . Piyasa şuan berbat

• kangoo öneririm. modelli ve temiz araç bulma ihtimaliniz var

• toyota16 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam
    Bu lineaların 250bin km üstündekiler baş ağrıtır mı?

• Moueson kullanıcısına yanıt
    Deme yahu

• Bende çocuk olduktan sonra mevcut aracımıza sığamadığımız için 2. bir araç arıyorum. Benim bütçem de sizinle hemen hemen aynı. 2 aydır sarı site müdavimi oldum.

Fakat ben dizel hiç bakmıyorum. Mümkünse benzin veya benzin-LPG araçları inceliyorum ve takip ediyorum.

Eğer sizde düşünürseniz VW Golf, Peugeot 307, Opel Astra tarzı hb araçlara bakabilirsiniz. Bütçenize hatta bütçenizin altına bile ilanlar mevcut. Sıkı pazarlıklar ile elinize para bile kalabilir.

2004 model değişensiz ve hasar kayıtsız Astra'yı arkadaşım 2 gün önce 340.000TL'ye aldı. Araç 202.000 km'de. Biraz hasar kayıtlı ve kilometresi 50-60.000 daha yukarı da olanlar da 300 bantlarında geziniyor.

İncelemenizde fayda var.

• nk061 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam değerli yorumlarınız için fakat 2008 model aşağısı araçlarda isofix olmayabiliyor, benim ilk şartım isofix

İsofix'e takılırsanız bu paralara bu piyasada araç bulmanız şansa kalır. Emniyet kemeri ile bağlanan bebek koltukları var. Ben onlardan kullanmayı düşünüyorum.

• 4 ay önce 310 bine 2008 megane 2 benzin/lpg alıyordum. Arabayı almaya gideceğimizde arkadaş ucuza gidiyor diye satmaktan vaz geçti. Bende ilk sahibinden 90 bin km de 2012 aveo 1,3 dizel aldım. Araçtan memnun hem yakıt hem de diğer konularda yeterli seviyede ilerleyen zaman içerisinde akıllı debriyaj sistemi taktırmayı düşünüyorum.

2010 Kia ceed dizel otomatiği 1 yıl kullandım şehir içi yakıt sarfiyatı biraz fazla olsa da sizin işinizi çok rahat görür. temiz bulunur mu bilemem yada kardeşi i30 bakabilirsiniz

• m_kucukaksoy kullanıcısına yanıt

Akıllı debriyaj sistemi neymiş ?

Çok klasik olacak ama bakımlıysa problem olmaz hocam, yüksek km lere dayanıklı araçlar …

• nk061 kullanıcısına yanıt
    Debriyaja basmanızı ortadan kaldırıyor siz sadece vites atıyorsunuz
    YouTube yazın çıkıyor Ben çok kısa kullandım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.