Şimdi Ara

Hattım vdsl olmadı işin içinden çıkamadım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • beyler türknette vdsl olarak abone oldum, bugün kullanıcı adı şifre yollamışlar girdim falan internete bağlandım ama durum bu ;

hat modu adsl2 diyor. sitede 75 mbs alabilirsiniz diyordu, telefondada öyle dediler. bu durumda ne yapmam gerekiyor arkadaslar? adsl mi yapmışlar hattımı ?

• özellikle vdsl yapın dedim abone olurken, gittim vdsl modem aldım hatta ama adam adsl tanımlamış, destek kaydı oluşturdum 2 iş günü içinde haber alırsınız diyor.
  • Altyapı sorgulamada vdsl yazıyormu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rocky Balboa®

Altyapı sorgulamada vdsl yazıyormu ?

tabiki. zaten ilk telefonla aradım bilgi almak için kendileri dedi vdsl destekliyor 75 mb kadar alabilirsiniz diye.

• Ben de perşembe günü aradım. Başvuru yapmadan önce sorunca 50mbps destekliyor dediler . Sonra hat tahsisinin yapılınca numara ile sorguladim. Bu sefer 16 mbps yazıyor sitede . Adresle sorgulayinca gene 50mbps yazıyor. Arayınca başvuru VDSL 50mbps olarak gözüküyor ama belgeler eline geçip hat açılınca herhalde seninki gibi bı sorun olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir ay bu şekilde kullanırsınız daha sonra VDSL e geçecek bende zamanında bu şekilde olmuş tu

• Buraya yazmadan önce MH'yi arasanız ya VDSL yerine ADSL portu tahsis etmişler olay bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: karakarqa

Bir ay bu şekilde kullanırsınız daha sonra VDSL e geçecek bende zamanında bu şekilde olmuş tu

öyle saçmalıkmı olur ya ciddimisiniz?
  • Evet ciddiyim çok konuştum hatta ilk başladıklarında VDSL gözüküyordu hat. Telefonla bildirdim ama kime anlatıyoruz ki :))

Nuh dediler peygamber demediler neyse dedim bir ay deneyeyim ilk fatura kesildi bir kaç gün sonra online işlem.merkezine girdiğimde 50 mbitlik tarife vardı geçtim ay içerisinde de geçiş oldu

• internet gidip geldi biraz önce yeni durum şu şekilde ; daha önce yaklaşık 8 9 senedir ttnette 8 mbit üstünü görmemiştim çok ilginç

neden 75 değilde 50 diye darlasammı adamları 50 de gayet yeterli bence . hattım 75 i kaldırabilirmi bilemedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arasscan -- 22 Nisan 2017; 18:29:39 >

• Dostum zaten 75 vermişler. Ancak hız kesintisi yapıyor zaten Turknet. O yüzden 50 görüyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoseDrizzy

internet gidip geldi biraz önce yeni durum şu şekilde ; daha önce yaklaşık 8 9 senedir ttnette 8 mbit üstünü görmemiştim çok ilginç

neden 75 değilde 50 diye darlasammı adamları 50 de gayet yeterli bence . hattım 75 i kaldırabilirmi bilemedim

Hangi modemi kullandığını sorabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: illseey

quote:

internet gidip geldi biraz önce yeni durum şu şekilde ; daha önce yaklaşık 8 9 senedir ttnette 8 mbit üstünü görmemiştim çok ilginç

Hangi modemi kullandığını sorabilir miyim?

Airties Air 5650TT VDSL2

• quote:

Orijinalden alıntı: Abysm Nucleus

Dostum zaten 75 vermişler. Ancak hız kesintisi yapıyor zaten Turknet. O yüzden 50 görüyorsun.

anladım, zaten upload da 4 vermısler ama 1.60 görüyorm.
  • korkuttun valla dostum bende başvuru yaptım bekliyorum inşallah adsl yapıp hayal kırıklıına uğratmazlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

korkuttun valla dostum bende başvuru yaptım bekliyorum inşallah adsl yapıp hayal kırıklıına uğratmazlar

hocam 1 saat içinde düzelttiler ama bi takım kopmalar yaşıyorum arada bi. online oyun oynuyorsan sıkıntı olucak, umarım devam etmez.
  • Kesintiler çok sıksa hat hızı ne kadar yüksek gözükse de kaldırmayabiliyor. Benimki de 13,7'lerde yazıyordu fakat 12'de filan kopma yaşanıyordu. İstersen 72 civarına filan tanımlatabilirsin. Kesintiler devam ederse şikayet bırak ilgilensinler.

• quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

Kesintiler çok sıksa hat hızı ne kadar yüksek gözükse de kaldırmayabiliyor. Benimki de 13,7'lerde yazıyordu fakat 12'de filan kopma yaşanıyordu. İstersen 72 civarına filan tanımlatabilirsin. Kesintiler devam ederse şikayet bırak ilgilensinler.

öyle yapicam şimdi kesin olarak internettenmi kaynaklanıyor yoksa oyundanmı diye anlamaya çalışıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: UGzeg

Kesintiler çok sıksa hat hızı ne kadar yüksek gözükse de kaldırmayabiliyor. Benimki de 13,7'lerde yazıyordu fakat 12'de filan kopma yaşanıyordu. İstersen 72 civarına filan tanımlatabilirsin. Kesintiler devam ederse şikayet bırak ilgilensinler.

speedtest te ping değerim 50 üstünde çıkıyor. büyük ihtimal bundan dolayı. şikayet bıraktım bakalım ne olucak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa1300

korkuttun valla dostum bende başvuru yaptım bekliyorum inşallah adsl yapıp hayal kırıklıına uğratmazlar

hocam 1 saat içinde düzelttiler ama bi takım kopmalar yaşıyorum arada bi. online oyun oynuyorsan sıkıntı olucak, umarım devam etmez.

Öncelikle hayirli olsun

adsl acip vdslye sonra geciyorlar..

Ve.. bir takim kopmalar derken türknete geceli 3 ay oldu.. toplamda 15 kere kesinti yasadim.. birisi 1 günde 7 8 kere ötekiler hep gece 5 6 saatlerinde olmustu

Yani düzelir oda zamanla
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.