Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim hat değerlerini de yorumlayabilir misiniz, TürkNet kullanıyorum. VDSL'e geçmek için başvuruda bulundum.

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Olmadı hocam, sanırım ben daha önce değiştirmiştim. Şu an hatırlayamıyorum. Sıfırlamam mümkün mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperOnline fiber modeminde bulamadım bu değerleri? Huawei HG255s
  • Ethernet kablosu ile bağlı bir cihazım yok. (Oyun konsolu dışında) bir şey değişir mi ? Ona göre ethernet ile kaptopu bağlayıp onu atacağım.

Iss ve Tarife: KabloNet / 50mbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasapovski -- 8 Mayıs 2017; 18:45:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ipardon

hg255s modemde nerede bunlar? Fiber kullanıyorum FTTH altyapılı

FTTH Abonelerinde değer diye birşey yok dostum eve kadar fiber geliyor zaten kayıp yaşanması mümkün değil fiziksel kapasitesi neyse onu olduğu gibi alırsın. Bu atılan değerlerin çoğu ADSL ve VDSL (Çakma Fiber)'i kapsıyor.

@halil_tuyun48 Hocam değerleriniz bir harika. 100 mbit alabilirsiniz.

Akşam yoğunluğun da ki sorununuz ne tür? Tam kapasite kullanamıyor musunuz yoksa hız testinde de mi düşük çıkıyor ?

@Dangerwrestling şuan hattına 16 mbit tanımlı ve hat değerlerinde şahane. VDSL ile 100 mbit alabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Hocam kullanıcı adı ve şifremi bilmiyorum

Şunu dene;

Kullanıcı adı @admin

Şifre ttnet

@gun1 Hocam bu değerlere göre büyük ihtimalle sokağınızda fiber var. Tek özelliği daireye kadar girmemesi.

Maksimum hızın yazıp yazmaması modemden modeme değişiyor o yüzden maalesef bir çözümü yok.

Fakat hat zayıflaması ve mevcut adsl hat hızına bakaraktan turknet vdsl ile 30 mbit ve üzeri rahatça alabilirsiniz. ama turknet vdsl verebiliyor mu bolgeniz de onu arayıp öğrenmeniz gerekiyor.

çok teşekkür ederim hocam. türkneti aramıştım bu konu hakkında hala dönmelerini bekliyorum umarım bir şeyleri destekliyordur da hızlı bir internet kullanabilirim. fiber vb. çıkalı yıllar oldu hala 16 mbit hız üstünü göremedik. Bu fiberlerin bizim mahalleye/sokağa/apartmana vb. gelmesi için ne yapmamız gerek hala anlamış değilim.

• Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

8 mbit kullanıyorum superonline da. Alabildiğim hız 6.5 mbit en fazla. Hattım 8 destekliyor diyorlar. Ancak alt yapı sorgulamada 16 mbit görünüyor. 16 Yapınca kopmalar oluyor. Eve gelen kabloları değiştirsem yükselir mi hız ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ingilizceturkcekelime -- 8 Mayıs 2017; 18:47:29 >
  • nike35 kullanıcısına yanıt
    Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

16 mbit'e geçme o hatayı yaptım internet kopmaktan kendine gelemiyor hele yoğun saatlerde modemi kapat daha iyi snr sınırı 8'e geliyor dokunsan kopma oluyor

• merhaba hocam ben dsmart 8 mb kullanıyorum ve cok sıkıntı yasıyorum kopmalar falan. bakarsan c[simage][/simage]ok sevinirim :)[simage][/simage]Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Türknet adsl kullanıyorum.
  • Yorumlayabilir misiniz?

TTnet - Yalın HİPERNET LİMİTSİZ
    24 Mbps'ye kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 8 Mayıs 2017; 18:50:15 >
    Hocam Fiberoptik kablo mu bu? birde 25 mbit internetimde 26 mbps çıkıyor kayıpın aksine fazla veriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MHEC -- 8 Mayıs 2017; 18:51:36 >
  • Vdsl 50 mgbit 200gb ttnet

100mbit alsam bir sıkıntı olurmu acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cehester -- 8 Mayıs 2017; 19:00:45 >
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] ttnet vdsl kullaniyorum 35 mbite kadar hiz 2.5 upload goruyorum hocam yorumlarinizi bekliyorum :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhann_10 -- 8 Mayıs 2017; 18:53:59 >
  • @tezekos Hocam değerleriniz oldukça iyi. 50 mbit sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. SNR'ye hayran kaldım diyebilirim bugün gördüğüm en iyi SNR.

@lalale VDSL alabileceğini zannetmiyorum ne yazık ki. Şuan 14 mbit kullanıyorsun olabileceğin en iyisi bu. Yinede arayıp sor VDSL varmı %30 ihtimal veriyorum.

@nobidik doğru söylemişler hocam VDSL ile 50 mbit alabilirsiniz hatta 100 mbit bile. VDSL'e geçerseniz tekrar atın değerlerinizi ona göre 100 mbit alabilir misiniz bakalım..

• Superonline 16 mbps

Saha dolabı zaten 50 metre kadar eve. Bende öyle düşünüyorum geçicem vdsl fakat vdsl paketler hiç uygun değil fiyat olarak.

Ne düşünüyosunuz ? Türknet sürekli kopmalarımın sebebini hat değerleri kaldırmıyor diyerek 50den 24 mbite indirdi. Kopmalar zaten sürekli devam etmiyor bi var bi yok.
  • Merhaba ttnet 24luk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumuut -- 8 Mayıs 2017; 19:6:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Olmadı hocam, sanırım ben daha önce değiştirmiştim. Şu an hatırlayamıyorum. Sıfırlamam mümkün mü?

Modemin uzaktan yapılandırma özelliğine sahip ise arkasında ki delikten reset atarak sıfırlayabilirsin şifreyi. Değil ise modeme tekrar kurulum yapman gerekir.

@gun1 rica ederim hocam umarım bir gün daireye kadar fiber ile tanışırsınız..

@nobidik Turkneti düşünebilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.