Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.537
Cevap
57
Favori
147.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Hocam benim değerlerim bu şekilde fakat ulaşabileceğim maksimum hız yazmıyor. Bunu öğrenmenin bir yolu var mı? Bu arada sokakta fiber vb. yok. Türk telekom Yalın ULTRANET 16 mbit 75 gb akk'li tarifeyi kullanıyorum. 15-20 gün sonra taahhütüm bitiyor türknete geçmeyi düşünüyorum.
  • uykusuzinsan kullanıcısına yanıt
    Paket ne hocam 24lük mü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 35 Lik

100 mbps alabilirmiyim ?

• uykusuzinsan kullanıcısına yanıt
    Bu hatta fazla olmuş 35lik tarife fiyat farki varsa veya çoksa bi alt tarifeye düşürmeniz mantıklı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: erdiozgor

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

Süperonline VDSL 35 Mbps kampanyasını kullanıyorum.

Muhteşem tek kelime ile 100 mbit alırsın rahatça

@rodimus01 hocam sen ne yaptın ya maşallahın var güle güle kullanın gözlerim kamaştı

@Bakire Tanrıça 100 mbit alabilirsin VDSL ile hattın şahane.

türk telekom 16mbit e kadar olan tarifeyi kullanıyorum, yazın taahhüt bitince bir vdsl modem alıp türknet e geçmek istiyorum.
    Siz ne düşünüyorsunuz ? İyi günler.
  • Superonline 24 mbps vdsl 75 gb akk yorumlarınızı bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tezekos -- 8 Mayıs 2017; 17:57:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

quote:

Orijinalden alıntı: Lionel Fusco

Bunlara nereden bakıyorsunuz?

192.168.2.1'den Modem arayüzüne girip DSL > Bağlantı Durumu yolunu izle.

@kayseri204 Hocam maalesef hattın aşırı kötü. Santral ile aranda yaklaşık 3 km var o yüzden çok kayıp yaşanıyor. Yinede iç tesisatı yeniletmeni tavsiye ederim en azından 5 - 6 mbit seviyelerine ulaşabilir şuan alabileceğinin en iyisini alıyorsun. CRC de almış başını gitmiş kopma da yaşıyorsun büyük ihtimalle.

@JacobTs 35 mbit sorunsuz alabilirsin zaten şuan da 39 mbit tanımlanmış hız testinde kaç çıkıyor?

Aynen öyle santrale o mesafede uzaklığım var millet 50-60 mb ile bağlanırken biz 4'ü görünce seviniyoruz :)

Teşekkür ederim bilgilendirme için.

• vosvos06 V kullanıcısına yanıt
    Değerler tek kelimeyle harika hocam

• Kablonet 25 Mbps kullanmıyorum. Bazen günlük 100 Mbps alıyorum ama hız en fazla 30 civarına çıkıyor.

https://i.hizliresim.com/R054Xo.png

• vosvos06 V kullanıcısına yanıt
    gözün kapalı gec o hat zayıflaması falan ne öyle santralın üst katındamısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: CyFlush

Görüşleriniz nedir.

100 mbit'e kadar yolu var VDSL ile. Arayıp öğrenebilirsin VDSL varmı yokmu.

@Vega Hocam apartman da yada sokağınızda biri abonelik başlatmıştır o yüzden santralden maksimum bant genişliğinizi azaltmak zorunda kalmışlardır. O yüzden düşmüştür maksimum aşağı akım hızı.

Evet internetin hızını artırmak için bir üst pakete geçmeniz gerekiyor o da ek ücret demek.

Maksimum alabileceğiniz hızı genelde "maksimum aşağı akım hızı"na bakıp anlıyoruz ama çoğu modem de bu değer olmuyor. Hat zayiflamasına bakarak tahmin yürütüyoruz çoğu zaman.. o da tecrübeye paralel :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Infinitum

Yeni taşındığımız eve Türknet bağlattım, VDSL alabiliyorum fakat yeni modem alana kadar 1-2 ay ADSL kullanacağım. 1.5 haftadır aboneyim, ADSL ışığının yanmama sorununu anca bugün hallettiler. Bağlantıyla alakalı teknik bilgi alabilirdim aslında ama geldiklerinde evde yoktum.

Ben şu hat zayıflaması olayını merak ettim, kablo çektirecektim ama getirdiğim adam telefon hattının sağlam olduğunu söyledi, oradan alıyorum bağlantıyı. Önceki evimiz de çok yakın aslında, orada da başka abonelikle aynı hızı alıyordum. Adam gibi internet kullanmak ne zaman nasip olacak bilmiyorum.

VDSL Alması biraz zor diye düşünüyorum. Hat zayıflaması aşırı kötü olmamasına rağmen ulaşılabilir hız ilginç düzeyde düşük.

Hat zayıflaması santral ile aranızda ki mesafeye göre değişiyor. Siz yaklaşık 1 km uzaklıktasınız.

Turknet size VDSL verebiliriz dedi mi kesin olarak?

@Lemansky Hattınız çok iyi. VDSL ile Türk telekom da 100 mbit bile alabilirsiniz ama tabii ki garanti veremiyorum. Turknet ile de 75 mbit civarı sağlıklı bir şekilde kullanırsınız. Yinede arayıp sorun VDSL olup olmadığını bazen hat ne kadar iyi olsa da bölge de VDSL olmayabiliyor. VDSL'e geçerken internet bir süre kesilecektir haberiniz olsun.

Şimdi aradım hocam aklımda da birkaç soru vardı hem de bu hız işini hallettim, hem fast.com hem ookla'dan yaptığım testler 2 Mbps zar zor çıkıyordu. Şu anda 16'ya sabitledim dedi mh. ama 8 civarı alıyorum, kesinti falan da olmadı henüz. Upload'lar sabit galiba, 0.6-0.7 arası.

Bu arada modem biraz sıkıntılı olabilir mi acaba, 5341 almıştım uzun süre önce, bulabildiğim en ucuz modemdi. Rakipleri 300Mbps verirken bu 72 ama o hızlar bildigim kadarıyla bizi etkilemiyor. Bir ara başka bir modemden çektiğim kabloyla internet alıyordum eski evde, DHCP ayarları dışında şifre koymak SSID değiştirmek gibi başka bir şey yaptığım anda kullanamıyordum, arayüze falan giremiyordum. O yüzden uzun süre şifresiz kullandım. Normal ADSL bağlantısında böyle bir sorun yok.

VDSL konusunu tekrar sordum 24 Mbps verebiliriz dediler. Siteden de sorgulayarak teyit ettim. Fiyat aynı bildiginiz gibi.

Edit: Kablo çektirmek bir şey değiştirir mi peki hocam. Hem TT yetkilileri hem de kablo çektirmeye getirdiğim adam telefon hattının sağlam olduğunu söylemişti ama ankastreden gördüğüm kadarıyla 3-4 daire dışarıdan çektirmiş.
    Bir de diğer odalardaki telefon prizinden masaüstü PC için modemden ayrı olarak bir hat alsam sıkıntı olur mu? Aynı anda 2 prizden kullanmak? Odam evin arkasında kalıyor, sağlıklı bağlantı almak için böyle düşündüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Infinitum -- 8 Mayıs 2017; 18:9:4 >

• zero fear kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de alırım dedim ama 80den yukarı veremeyiz dediler. O yüzden geçmedim. Ev içi tesisat kötü biraz elektrik kablosuyla zamanında kendim yapmıştım o yüzden mı dediler aceba..

Türk Telekom 100 Mbps 200GB Hipernet

Size göre değerler nasıl? FPS oyunlarında ping sorunu yaşamaktan yoruldum. Müşteri hizmetlerini her aradığımda modemi resetleyin geçer diyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theismailarsln55

50 mbit'e geçebilirsin hattın çok güzel

@m.ozguryildirim o şekilde bakamazsın maalesef. Port tahsis edilip santralden sinyal gönderilmesi gerekiyor. Taksan bile arayüzde N/A yazdığını görürsün..

Evet hem modem hem ADSL - VDSL sinyaline göre değişir o değerler.

@Muhakkik doğrudur hocam VDSL ile 50 mbit alabilirsiniz içiniz rahat olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zero fear -- 8 Mayıs 2017; 18:8:15 >

TurkNet 77Mbts
  • quote:

quote:

quote:

Yeni taşındığımız eve Türknet bağlattım, VDSL alabiliyorum fakat yeni modem alana kadar 1-2 ay ADSL kullanacağım. 1.5 haftadır aboneyim, ADSL ışığının yanmama sorununu anca bugün hallettiler. Bağlantıyla alakalı teknik bilgi alabilirdim aslında ama geldiklerinde evde yoktum.

Ben şu hat zayıflaması olayını merak ettim, kablo çektirecektim ama getirdiğim adam telefon hattının sağlam olduğunu söyledi, oradan alıyorum bağlantıyı. Önceki evimiz de çok yakın aslında, orada da başka abonelikle aynı hızı alıyordum. Adam gibi internet kullanmak ne zaman nasip olacak bilmiyorum.

VDSL Alması biraz zor diye düşünüyorum. Hat zayıflaması aşırı kötü olmamasına rağmen ulaşılabilir hız ilginç düzeyde düşük.

Hat zayıflaması santral ile aranızda ki mesafeye göre değişiyor. Siz yaklaşık 1 km uzaklıktasınız.

Turknet size VDSL verebiliriz dedi mi kesin olarak?

@Lemansky Hattınız çok iyi. VDSL ile Türk telekom da 100 mbit bile alabilirsiniz ama tabii ki garanti veremiyorum. Turknet ile de 75 mbit civarı sağlıklı bir şekilde kullanırsınız. Yinede arayıp sorun VDSL olup olmadığını bazen hat ne kadar iyi olsa da bölge de VDSL olmayabiliyor. VDSL'e geçerken internet bir süre kesilecektir haberiniz olsun.

Şimdi aradım hocam aklımda da birkaç soru vardı hem de bu hız işini hallettim, hem fast.com hem ookla'dan yaptığım testler 2 Mbps zar zor çıkıyordu. Şu anda 16'ya sabitledim dedi mh. ama 8 civarı alıyorum, kesinti falan da olmadı henüz. Upload'lar sabit galiba, 0.6-0.7 arası.

Bu arada modem biraz sıkıntılı olabilir mi acaba, 5341 almıştım uzun süre önce, bulabildiğim en ucuz modemdi. Rakipleri 300Mbps verirken bu 72 ama o hızlar bildigim kadarıyla bizi etkilemiyor. Bir ara başka bir modemden çektiğim kabloyla internet alıyordum eski evde, DHCP ayarları dışında şifre koymak SSID değiştirmek gibi başka bir şey yaptığım anda kullanamıyordum, arayüze falan giremiyordum. O yüzden uzun süre şifresiz kullandım. Normal ADSL bağlantısında böyle bir sorun yok.

VDSL konusunu tekrar sordum 24 Mbps verebiliriz dediler. Siteden de sorgulayarak teyit ettim. Fiyat aynı bildiginiz gibi.

max hızın düşük olma sebebi bence snr degeri hat zayıflaması kotu olmasa bile gelen sinyal cok zayıf o snr degerinde bnce internetin bile calısması mucize gibi bişey bu benim görüşüm tabi aynı sorun bendede var snr degerim dusuk

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.