Şimdi Ara

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.542
Cevap
58
Favori
147.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

1 sene önce 1.8 mb download hızlarına ulaşabilirken ondan. Sonra max 700 kb sn hızla

ra ulaşabiliyorum. Binanızdaki kablolarda sıkıntı var deselerde merkezden kısıtlandığımı düşünüyorum. Sizce sorun nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musa_unsal2005 -- 8 Mayıs 2017; 19:3:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler cevabınız için, evin çok yakınında fiber kutuları var birkaç tane. O sebeple bu değerleri alıyor olabilirim. Aslında türknet e daha önce geçmek istiyordum ama taahhüt elimi kolumu bağladı. Temmuz ayına kadar katlanmak zorundayım. Bir de vdsl modem alsam türknet ten en fazla ne kadar hız alabilirim ? Teşekkürler
  • musa_unsal2005 kullanıcısına yanıt
    senin durumun vahim,sık kopma yaşayacağın aşikar.Hat zayıflaman çok yüksek,arıza kaydı bırakmalısın.
  • Hat Değerlerini Yorumlayalım [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: @BJK@

senin durumun vahim,sık kopma yaşayacağın aşikar.Hat zayıflaman çok yüksek,arıza kaydı bırakmalısın.

Eyvallah sağolun hızlı cevap için.

Aynen kopmalar aşırı fazla arıza kaydında binanızdaki kablolar yenilensin falan diyorlar sizce böyle bişey yapmalı mıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

@tezekos Hocam değerleriniz oldukça iyi. 50 mbit sağlıklı bir şekilde kullanabilirsiniz. SNR'ye hayran kaldım diyebilirim bugün gördüğüm en iyi SNR.

@lalale VDSL alabileceğini zannetmiyorum ne yazık ki. Şuan 14 mbit kullanıyorsun olabileceğin en iyisi bu. Yinede arayıp sor VDSL varmı %30 ihtimal veriyorum.

@nobidik doğru söylemişler hocam VDSL ile 50 mbit alabilirsiniz hatta 100 mbit bile. VDSL'e geçerseniz tekrar atın değerlerinizi ona göre 100 mbit alabilir misiniz bakalım..

ilk yazılanı benim için söylüyorsun sandım kısa süreli kalp krizi geçirdim benim hat zayıflamalarım fazla mı sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lalale -- 8 Mayıs 2017; 19:7:41 >

TTNet max 16 verebileceklerini söylüyor . Birde hızı 12 ye sabitlediler 16 da kompa oluyormuş nasıl sizce.

• Istanbul da 2 tane taksi hattı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zero fear kullanıcısına yanıt
    Türknet 75 mbps vdsl hizmeti verebileceklerini söyledi peki hızım düşümden sonra kaç olacak 24 mü 16 mı ?

Arkada kalem ucu girebilecek bir delik var, onu diyorsunuz sanırım. Buna basarsam kurulum yapmam gerekmez değil mi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reindot

Benim hat değerlerini de yorumlayabilir misiniz, TürkNet kullanıyorum. VDSL'e geçmek için başvuruda bulundum.

Bu hat şuan VDSL de zaten hocam 22 mbit hız alıyorsunuz. Aynı zamanda 50 mbit de alabilirsiniz. DSL ışığı yanıyor mu şuan internete erişebiliyor musunuz?

@yeB tadeS Hattınıza 8 mbit tanımlı şuan. Size gelene kadar 6.5 mbit oluyor. En fazla da 11 mbit destekliyor 16 Mbit 'e geçince kopma yaşamanız gayet doğal. Eve gelen kabloları mutlaka değiştirin ondan sonra değerleri tekrar atın ona göre 16 mbit'e yükseltip yükseltmeyeceğinize karar verelim.

@cemmm81 Hocam değerleriniz de bir sıkıntı yok. Aksine çok iyi. Modeminiz de problem vardır büyük ihtimalle farklı bir modem ile deneme şansınız varmı?

• Ttnet 24mbit

Vdsl alabilirmiyim ?
  • Hat yorumlatmak derken fal baktırmak gibi bişe olmuş ama faydalı konu, eve gidince atari değerleri bi ışık görürsen bildiriver. Teşekkürler

• musa_unsal2005 kullanıcısına yanıt
    evet yapmalısınız,sonra değerlere tekrar bakın.
    Birkaç gündür internete giremiyordum hocam. Şuan internet erişimim var. Şimdi farkettim DSL Modülasyonu VDSL yazıyormuş. Sanırım VDSL'e geçiş yapıldı fakat hızım güncellenmedi. Hala eski paketimde AKK'yı aldığımda verilen 5mbps ile internete bağlanıyorum. TürkNet'i arasam güncelleyebilirler mi?
  • Bağlantı Durumu Bağlı
    Oran (Yukarı/Aşağı) 958/18504 kbps
    Gürültü Sınırı (Yukarı/Aşağı) 13.4/6.9 dB
    Modülasyon Tipi ADSL_2plus_AnxM
    Hat Zayıflaması (Yukarı/Aşağı) 11.6/21 dB
    Çıkış Gücü (Yukarı/Aşağı) 12.2/17.9 dBm
    Veri Yolu (Yukarı/Aşağı) Interleaved/Interleaved
    Max Oran (Yukarı/Aşağı) 1403/21380 kbps

Ttnet 16 mbit kullanıyorum

ttnet 16 yorumlarsanız sevinirim.
    VDSL alır mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.