Şimdi Ara

Hasan Sabbah'ın hikayesini bilir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
25.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hasan Sabbah yalçın bir dağın tepesindeki bir adam.Kartal yuvası bir kalede oturuyor. Alamut kalesinde. Krallıkları deviren adalet dağıtan, dehşet saçan bir adam. O zamanın Selçuklu Sultanı Selahattin bu Hasan Sabbah’ın peşine kelle avcılarını göndermiş. Hasan Sabbah’ın kellesini istemiş. Gel zaman git zaman Hasan Sabbah’ın elçisi Sultana gitmiş saraya.Elçi gelmiş, Demiş ki, “Sultana bir lafımız olacak”
    Sultan “Buyur söyle” demiş. Elçi bakmış şöyle, Demiş ki “Bu kalabalık olmaz”. Sultan kalabalığı göndermiş. Elçi demiş ki “bu korumalar da gitsin lafım sana” demiş.

Sultan iyice merak etmiş korumaları da göndermiş.O zaman elçi sultanın yanındaki iki kölemen korumaya bakmış.Demiş ki Onları da gönder. Sultan demiş ki;”Onları göndermem, onlar benim oğullarım, en çok onlara güvenirim. Biz üçümüz bir kişiyiz” demiş.Hadi söyle yahut ta git.
    O zaman elçi o iki kölemen korumaya dönmüş demiş ki. O zaman Demiş ki “size kılıçlarınız çekin ve hükümdara kıyın desem ne yaparsınız?” İki adam tereddüt bile etmemiş, “Emrin olur” demiş.Bunun üzerine elçi arkasına bile bakmadan çekip gitmiş. Ertesi gün Sultan Selahattin Hasan Sabbah’ın peşine gönderdiği kelle avcılarını geri çağırmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naber Patron -- 11 Mayıs 2014; 16:11:02 >

• Amin Maaloouf'un Semerkant isimli kitabında Hasan Sabbah'da konu ediniliyor.
  • plot twist=hükümdar aslında şizofren hasan sabbahın ta kendisi!
  • yav he he
  •  Hasan Sabbah'ın hikayesini bilir misiniz ?
  • Anlamayan tek ben miyim? İnce filan mı var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Amin Maaloouf'un Semerkant isimli kitabında Hasan Sabbah'da konu ediniliyor.

okudum, tavsiye ederim okuyacaklara
  • adalet dağıtanmış
    yav he he
  • Bişey anlamadım.

• Nintendo. kullanıcısına yanıt
    Şu an yarısından çoğunu okudum. Bende tavsiye ederim.
  • Anlamayanlara

Hasan Sabbah meydan savaşlarına hiç girmezdi hep askerlerini saraya sokup yükselince öldürtürdü tüm saldırıları suikast ile gerçekleşmiştir. Burada ise Sultan Selahattin'in en güvendiği adamları Hasan Sabbah'ın askerleri çıkmıştır bu bu yüzden kelle avcılarını geri çağırmıştır
  • Hasan Sabbah, Nizamülmülk'ün Teşkilat'a aldığı isimlerden biriydi. Teşkilat'tan ayrılıp, Haşhaşiler adı verilen tarihin en gizemli örgütünü kurdu. Adamları, Nizamülmülk de başta olmak üzere, Büyük Selçuklu Devleti'nin birçok yöneticisine ve Abbasi hanedanının üyelerine suikast düzenledi. Amaçları, Ortadoğu'ya hükmedecek büyük bir İsmailiye devletini kurmaktı. İngilizce'deki assasinate(suikast) kelimesinin, tarikatın Arapça ismi olan haşhaşilikten uyarlandığı söyleniyor. Zamanında kullandığı metotların birçoğu, günümüzdeki istihbarat ve terör örgütleri tarafından örnek alınmaktadır. Teşkilata ihanet edip, kendi örgütünü kurmaya karar verdi. İnandığı sapık düşüncelerle taraftar toplamaya ve bu düşünceleri yaymaya çalıştı. Kendisinin Mehdi olduğunu ve gerçek İslam'ı anlattığını söylüyor. Kur'an'ın hükümlerini yok sayıyor. Asıl gayesi, İslam devletlerini ortadan kaldırmak ve kendi hükümetini tesis etmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Necway

Anlamayanlara

Hasan Sabbah meydan savaşlarına hiç girmezdi hep askerlerini saraya sokup yükselince öldürtürdü tüm saldırıları suikast ile gerçekleşmiştir. Burada ise Sultan Selahattin'in en güvendiği adamları Hasan Sabbah'ın askerleri çıkmıştır bu bu yüzden kelle avcılarını geri çağırmıştır

vay helal knk dans ederek alkışlıyorum.
  • Peki sultan ,elçi gitikten sonra ogullarına napmış öldürmüşmü ??

• He must know

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zig Zag -- 11 Mayıs 2014; 16:33:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

He must know

cukulata cikita cikiciki cikita

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani diyor ki Feto mazallah duman eder istese. Feto bu saatten sonra serce parmaginin derdine düssün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

He must know

Doğrudur.
  • hülagü han sonunda o alamut kalesini ne yapmış onuda bir okuyun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.