Şimdi Ara

Hangi MGS den başlamalıyım ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandır aklımı karıştıran bir konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim

MGS serisini hiç oynamayan ben ( bir organı eksik hissediyorıum kendimi ) başlayacağım bu seriye .

Seri hakkında detaylı bir anlatımda var elimde , burada bir konuda verilmişti.

Acaba serinin neresinden girmeliyim ve hangi sırayla gitmeliyim ?

Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için .

• Böyle durumlarda genelde sırayla gidilir.
    MGS1(PS1)
    MGS2(PS2)
    MGS3(PS2)
    MGS4(PS3-360)
  • Bunun bir seti var mı ? bulamadım bir türlü .

1 2 3 4 sırasında arada başka oyunlar yok değil mi ? çünkü bakıyorum bazılarında sadece isim var sayı ibaresi yokta
  • kronolojik sirayla oynamak istersen...

MGS3 (PS2)
    MGS PO (PSP)
    MGS (PS)
    MGS2 (PS2)
    MGS4 (PS3)

MGS PO ve MGS arasinda geçen Metal Gear ve Metal Gear 2 (2 boyutlu olan ilk oyunlar) oyunlari da var istersen ki bu oyunlar MGS3 Subsistance'in içinde mevcut. Bu oyunlarin konusu MGS'de anlatiliyor...
  • oyunun PAL versiyonlarını bulayımda en baştan başlayayım

en baştan girişeceğim ya allah diyerekten
  • Değişik platformlarda şöyle de oynayabilirsin
    MGS1(PC)
    MGS2(Xbox)
    MGS3(PS2)
    MGS4(PS3)
  • bir arkadas farklı sıralamıs diğerleri düz sırayla gitmiş anlayamadım
  • mgs4 ps3 e özel değil mi
    quote:

Orjinalden alıntı: lunay

Böyle durumlarda genelde sırayla gidilir.
    MGS1(PS1)
    MGS2(PS2)
    MGS3(PS2)
    MGS4(PS3-360)
  • quote:

Orjinalden alıntı: punishersadi

bir arkadas farklı sıralamıs diğerleri düz sırayla gitmiş anlayamadım

sanırım oyunda zaman farkı yani kronolojik fark var , ben öyle anladım yani

o arkadaşta kronolojik sırayı yazmış , yan, oyun içi zaman sıralaması

karışık mı yazdım
  • yok yok anladım ben.heralde bir oyun gecmisi ele alıyor diğeri geleceği sanırsam aslında ben de senin gibi nasl MGS ye baslamadım hayret ediyorum kendime ama MGS 4 le giricez geriye dogru gidicez artık :D
  • MGS4 aslında serinin 7. oyunu. ilk 3ünü izlemek-oynamak istersen, çeşitli yerlerden NES emulatoru bulup Metal Gear dan başlayabilirsin..
  • quote:

Orjinalden alıntı: punishersadi

bir arkadas farklı sıralamıs diğerleri düz sırayla gitmiş anlayamadım

benim verdigim siralama hikayenin geçtigi yillara göre.. mesela mgs3 1964'te geçiyor. psp'deki mgs po 1970.. vs.. ayrintili bilgi için 20. yil özel sitesine bakabilirsiniz..http://www.konami.jp/gs/game/mg20th/

benim tavsiyem bu sirayla oynayin.. en kötü ihtimal 3 1 2 diye oynayin. ama kesinlikle 4'ten baslamayin. çünkü kojima 4. oyunda önceki oyunlardaki birçok bilinmezin açiga çikacagini söyledi röportajlarinda. bu da konu devamliligi bakimindan serinin zevkini düsürebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 24 Aralık 2007; 16:25:41 >

• @punishersadi

bence bulalım ve başlalım geç olmadan , hatta ortak bile alabiliriz istersen

@By.C

Evet 4 ten başlamayacağım kesinleşti bu haberle

Bir paket bulsam şöyle all-in-one ne kadar olursa olsun alacağım ama yok ...
  • quote:

kronolojik sirayla oynamak istersen...

MGS3 (PS2)
    MGS PO (PSP)
    MGS (PS-PC-GC)
    MGS2 (PS2-PC)
    MGS4 (PS3)

by .C arkadaşımızın verdiği sırayla oynaman oyunun hikayesini öğrenmen amacıyla en iyisi.Hatta NES'teki MG'leride oynamak lazım ama boşver onları.Onları anlatırım ben sana

by.C
    Kusura bakma snn postu düzelttim biraz.Çıkan platformları yazdım.

NumanB
    Geç kalma bu oyunu sende oynamalısın.Özellikle ingilizcen iyiyse ve codec konuşmalarını ara sahneleri geçmessen şu ana kadar görebileceğin en iyi senaryolardan biriyle karşılaşıcaksın.

Bu arada MGS4 Xbox360'a çıkmıyor.Bir arkadaş yanlış yada istediği gibi yazmış.Bilginize

• quote:

Orjinalden alıntı: Solid_Snake

quote:

MGS3 (PS2)
    MGS PO (PSP)
    MGS (PS-PC-GC)
    MGS2 (PS2-PC)
    MGS4 (PS3)

by .C arkadaşımızın verdiği sırayla oynaman oyunun hikayesini öğrenmen amacıyla en iyisi.Hatta NES'teki MG'leride oynamak lazım ama boşver onları.Onları anlatırım ben sana

by.C

NumanB
    Geç kalma bu oyunu sende oynamalısın.Özellikle ingilizcen iyiyse ve codec konuşmalarını ara sahneleri geçmessen şu ana kadar görebileceğin en iyi senaryolardan biriyle karşılaşıcaksın.

Bu arada MGS4 Xbox360'a çıkmıyor.Bir arkadaş yanlış yada istediği gibi yazmış.Bilginize

işte oyunun piri geldi ( nickine istinaden söyledim ) şaka bir yana öyle yapacağım .

ingilizce seviyemde ileri , zaten konu olarak çok merak ediyorum bu oyunu öncelikle .

BY.C nin verdiği sırada aramaya başlıyorum hemen , sizce en kolay nereden bulurum ?

kesinlikle arşivlemek isttiyorum çünkü .

• quote:

Orjinalden alıntı: Solid_Snake

quote:

MGS3 (PS2)
    MGS PO (PSP)
    MGS (PS-PC-GC)
    MGS2 (PS2-PC)
    MGS4 (PS3)

by.C

yok önemli degil.. ;) bu arada ilk oyunun game cube versiyonu twin snakes'dir ve elden geçip yenilenmistir. (remake denilen olay)... bunu da hatirlatalim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C-TRanger -- 24 Aralık 2007; 17:05:15 >

• bende bu seriye başlamak istiyorum ama ps2'yi 4-5 ay önce satmıştım ps2'ye çıkan oyunları başka türlü oynama yolu yok mu ?
  • Bende geçenlerde psp aldım Portable Ops'u oynayacağım ama serinin gerisini nasıl oynarım bilemiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: lunay

Böyle durumlarda genelde sırayla gidilir.
    MGS1(PS1)
    MGS2(PS2)
    MGS3(PS2)
    MGS4(PS3-360)

PS3-360?
  • yalnız ps3 e cıkacak oyun numan su an için baslayamam neden dersen sınavlar,dersler vb yüzünden adam gibi oynayamam.bir de sen sanırsam orjinal arıyorsun ps3 te oynamak için ben zaten malum sekilde oynayacagım onu psp dahil cogu konsola sahibim
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.