Şimdi Ara

PS3 HALA CD OKUMUYOR .YARDIM EDİN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
9.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde 40 GB PAL ps3 var.PS3 cd okumuyordu.bende makinedeki lensin aynısından alıp doğru bir şekilde lensi değiştirdim.Ama daha önce olduğu gibi cd yi koyunca 1-2 saniye dönüp sonra duruyor.Yani lensi değiştirdiğim halde sonuç değişmedi.Bunun dışında makinenin butün fonksiyonları çalışıyor.Sarı veya kırmızı ışık hatası da vermiyor.Makineyi açınca yeşil daha sonra cd yi koyunca da mavi ışık yanıyor..sizce arızası ne olabilir.Sorunun ne olduğunu bir türlü bulamadım.kafayı yemek üzereyim.konu hakkında bilgisi olanlar yardım ederseniz sevinirim.

• Bluray takmayı dene
  • cd den kastım Bluray oyunlar zaten
  • teknik servis yolu görünmüş.
  • Eğer fazla masraf yapmak istemiyor ve online oyun oynamıyorsan jailbreak ile çalıştırıp , diskten oyun oynayabilirsin,jailbreakin yeni versiyonunda
    bluray koymadanda çalıştığı söyleniyor.
  • bi format atmayı dene.
  • FULL FORMAT ATTIM SONRA UPDATE ETTİM OLMADI.FORUMDA AYNI SORUNU YAŞAYANLAR LENSİ DEĞİŞTİRİNCE DÜZELDİĞİNİ SÖYLÜYORLARDI BENDE DEĞİŞTİRDİM YİNE OLMADI.AMA BLURAY OKUMAMA DIŞINDA BÜTÜN HERŞEY ÇALIŞIYOR ANLAMADIM GİTTİ.
  • Lazer osilasyonu bozuk, ayar yapılması gerekiyor. Bilgisiz bir şekilde yapmanız çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 007aliveli

FULL FORMAT ATTIM SONRA UPDATE ETTİM OLMADI.FORUMDA AYNI SORUNU YAŞAYANLAR LENSİ DEĞİŞTİRİNCE DÜZELDİĞİNİ SÖYLÜYORLARDI BENDE DEĞİŞTİRDİM YİNE OLMADI.AMA BLURAY OKUMAMA DIŞINDA BÜTÜN HERŞEY ÇALIŞIYOR ANLAMADIM GİTTİ.

Senin versiyonunun birebir aynı lensiyle değiştirmen lazım, ona dikkat etmiş miydin?

Benim 60GB'ta çift lens var mesela bozulursa ayvayı yedim zaten.
  • çift lens olan makinaya tek lens takarsan olmaz . onu araştır sana satan sormalıydı tek gözlü mü çift gözlümü diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: bigmucit34

Lazer osilasyonu bozuk, ayar yapılması gerekiyor. Bilgisiz bir şekilde yapmanız çok zor.

Lazer osilasyonunun ne olduğu hakkında biraz bilgi verebilir misin? Çünkü ilk defa duydum ve anladığım kadarıyla da bilen de pek kimse yok
  • cıhaza format salla acilineden ....

edit: format atmıssın zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 30 Eylül 2010; 12:56:04 >
  • aynı durumu yaşayanlardan yardım bekliyorum.
  • benım ps3 te cd okumamamya basladı..40gb lensi ne kadadardır?bir de dvd okur mu bluray bozulursa?benımkı hiçbirini okumuyor
  • arkadaşlar aklınızda olsun garantisi hala devam eden ps3'leri sony alıp 0 makina veriyor eğer "HERHANGİ BİR ARIZASI" var ise.arızası farketmeden 0 makina veriyorlar.
  • öncelikle merhaba ps3 slim yada fat kasa olan cihazlarınız bd okumuyor oyun acmıyor lens degiştirdiginizde dönüyor okumuyorsa çözüm burdawww.ps3pinari.com bd okuyucunuzun servo kartı arızalı yada başka bir servo kartı taktıgınızda okumuyorsa artık sorun degil cihazın sistem versiyonu ? olan bütün makinelere yeni bir servo kartı takılıp program atılarak onarımını gercekleştiriyoruz ve eskisi gibi cihazınızı kullanmaya devam ediyorsunuz bu şekilde bir sürü makineyi aktif ettik olmaz demeyin arayın görüşelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi welcomx -- 10 Mart 2012; 20:06:54 >
  • beyler benim lensmi yoksa CD Mİ bozuk blemedim ama minecraft takıyorum çalışmıyor gta 4 koyuyom çalışıyor cd yi çok kez sildim ama yinede olmadı bi yardım
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.