Şimdi Ara

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
3
Favori
8.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?

(En Son Oy Tarihi: 8.12.2022)
Giriş
    Bütçem olsa almayı istediğim kasanın başında geliyordu neden memnun değilsiniz merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spartan.32

5 yıldır kullandığım Zalman Z3 plus'a güle güle dedim. Malum devir değişti, daha modern Corsair iCue 465x'e geçtim. Şu an içinde ne fan, ne de kurulu sistem olduğu için yorum yapamıyorum, fakat kasanın şekli yeter

Zalman f/p denilebilecek kasa. Çıkalı en az 5-6 yıl olmasına rağmen 5 fanlı, önü mesh ucuz yollu tercih edilebilir. Yanı tempered glass olsa hala gideri olurdu aslında. Corsair biraz daha parası olan için tabii ki daha ideal bir kasa, ikisini de işaretledim
    5 yıldır z3 plus kullanıyorum. Kullanışlılığını sevsem de çok ucuz bir kasa. Eve gelen misafir çocuğu aldığım ilk sene dirseğini çarpıp ızgaralardan birini indirdi. Aslında sert bile vurmamıştı çocuk. Bundan önceki kasam daha kullanışsız bir Cooler Masterdı, fakat hem tasarım olarak hem de malzeme kalitesi olarak daha iyiydi. Cmnin tasarımları epey hoşuma giderdi. Haf 912, advanced 690 filan çok güzel kasalardı. Artık tüm kasalar 3 aşağı 5 yukarı birbirine benziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Bütçem olsa almayı istediğim kasanın başında geliyordu neden memnun değilsiniz merak ettim
    İlk sefer aldım güç kaynaklı modelini güç kaynagı tıkır tıkır ses yapıodu ayrıca fanlar ucak kalkacak gibi ses yapıodu neyse kusurlu ürübdür diye iade yolladım yeni açılmamış kutu yolladılar o da aynı hiçbir fark yok. Coolermaster iyidir diye aldım rezalet derecede fanları var. Kasa dizayn kablolama konusunda çok iyi ama fanlar felaket kötü. Egzos fanını dayanamayıp söküp attım. Ön tarafdaki rgb fanlara da zor sabrediyorum.
    25 liradan üst kısma ve egzos bolumune fan taktım. On rgb fanların güç baglantısını kesince dünyalar varmış diosun. 25 liralık fanlar bile daha sessiz.
    Bu şikayetler sadece bende de yokmuş genel şikayet bu yönde . tabi ben bunu sonradan araştırınca öğrendim. Asla önermem paranı başka kasalar için kullan

• Metallicgear (Abuk bir marka, ikinci el aldım, Lian Li'nin küp kasalarına benziyor), Phanteks, Sharkoon (Fasoncuymuş bunlar)

• Corsair Obsidian 900D var bende.Alt kata yatak attım, geceleri orada kalıyorum :)

•  Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?

• Ankatte yer almıyor, buradan belirtmek istedim.
    2008de dandik bir kasayı Recom Zenith ile değiştirmiştim. Hâlâ onu kullanıyorum. Bugün için bile oldukça yeterli ve kullanışlı bir kasa.
    Kendi psu su 2 yıl önce bozulmuştu, onu da Silverstone 550w 80plus ile değiştirdim.
  • Hocam hiç sorma, o plastik ızgaralar ne dandik öyle. Üstteki ızgaralardan birini ben de yanlışlıkla kırdım.
  • 2013 yılından bu yana Cooler Master Haf X 942 kullanıyorum bu kasayı bilen bilir full tower kasa olup sıvı soğutmaya uygun yapıdadır. Yeniden pc toplasam içindeki tüm parçaları satar yine bu kasaya dizerim.

• Arkadaşlar 600 TL bütçe ile kasa + PSU arıyorum
    600watt olması tercihim 5600xt takılacak
    Yardımcı olurmusunuz

Xigmatek vanguard modeli nasıl?

• parası olan açık ara corsair tercih ediyor
  • CM Silencio 352. 5 seneyi geçti halen çok memnunum. Fanlar da çok iyi halen.

+ Çok küçük
    + Ses yalıtımı cidden çok iyi
    + Sağlam ve kaliteli malzeme, tamamen metal.
    + Çok fazla fan yuvası var
    + Temizliği kolay
    + Boyutuna göre neredeyse en büyük ekran kartlarını bile koyabiliyorsunuz
    + 120mm fanlı büyük kuleler sayfasında sığmaz yazıyor ama sığıyor =)
    + Sağlam düzen kurarsanız giriş-çıkış kasa soğuk kalıyor
    + tamamen kapalı ve siyah. çok hoş görünüyor.

- Kabloları kasanın sırtından attığınızda zor geçiyor, sırt kapağı zor kapanıyor.
    - 2. egzoz çıkışı tam yukarı ortaya almak yerine biraz geriye alınabilirdi, 120mm fan kullanırsanız yukarıya fan atmanız zor. Tek fan sıvı soğutma için vermişler o kısmı muhtemelen ama ön tarafta zaten çift fan koyabileceğiniz muazzam blok var. Gereksiz.
    - HDD bölümü çok kullanışsız, SSD kısımları iyi.
    - Ekran kartının çıkış kısmındaki metal plakalar hafif eğimli, kablolar bazen çok iyi girmiyor ekran kartına. Sorun olmadı şu ana dek ama yine de sevmiyorum.
    - Kasayı masa altına koyma ihtimalimiz için ön üste koyulabilirdi usb/jak girişleri.

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ? Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stubbornpride -- 10 Haziran 2020; 3:39:10 >

• Silverstone Primera01

Çok memnunum, sanırım bundan sonraki kasam yine silverstone olacak.

Artılar:
    + Piyasadaki tak-kullan olarak en iyi soğutmalı kasalarda hep zirveye oynaması
    + Yüksek iç mekan malzeme kalitesi
    + Yüksek hacim
    + Her slotta 14cm fan desteği
    + Dahili fan çoklayıcı
    + 7x Depolama yuvası
    + Çok çeşitli sıvı soğutma desteği
    + Görsellik
    + Ulaşılabilir teknik destek

Eksiler
    - Akrilik pencerenin aşırı kolay çizilmesi
    - Kasanın üst bölmesinin egzoz için yeterli çıkışa sahip olmaması
    - LED ve Power tuşlarının kasaya oranla kalite hissiyatının zayıf olması.
    - Ön filtreye temizlik için ulaşımın 4 vida sökmeden olmaması

Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?  Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ? Hangi Marka KASA Kullanıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmettsezis -- 10 Haziran 2020; 3:54:33 >

• Phanteks Evolv X
    Sevmediğim kısmı PSU shroud'un kasanın ön fanı kısmında bir boşluk bırakılmış custom sıvı soğutma yada radyatör+push&pull fan için, bu boşluğu 240-280mm AIO kullananlar için yada benim gibi hava soğutma kullananlar için kapanacak biçimde yapabilirlerdi, ufak bir parça koyabilirlerdi isteyen kapatsın diye.
    Birde kasayı ilk aldığımda ön RGB'lerin güç bağlantısını yapmamışlar, neden yanmıyor diye bayağı uğraştım, iade edecektim az daha.
    2.5-3 slot soğutucunuz varsa ekran kartını dikey koymayı düşünmeyin, pencereye yakın oluyor ekran kartı bir miktar sıcak çalışıyor.
  • Corsair 230t kullanıyorum.4 yıl oldu alalı memnunum.

• Zalman GS1000B kullanıyorum.

Kardeşimde de aynı kasa vardı. PS4 fiyatı 1000TL iken boş kasayı 1300e satıp ps4 almıştı.

• Fsp cmt110a kullanıyorum psu ile birlikte geleni aldım memnunum kasadan ancak alacaklara ufak bir bilgi vereyim içindeki psunun kabloları biraz kasa kurulum yaparken biraz zorladı 1 cm daha kısa olsa bağlantıları yapamazdım

Edit : Görsel eklendi. Kasa ile birlikte 1 adet fan geliyor. Akasa viper fanları ayriyetten aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaanbora -- 10 Haziran 2020; 9:35:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Zalman Z11 Plus kullanıyorum Deepcool Matrexx 55 aldım ancak fansız geldi ve meş filtre de yok malesef, Zalman ile devam.

Zalman Z 11 Plus (Görsel alıntıdır)

Olumlu yanları

* Mesh ve fan tozlukları ile geliyor gayet kaliteliler.
    * 6 fanlı fanlı olarak geliyor
    * Ortalama hava sirkülasyonu, stok fanlar ile.
    * Bol bol vida, aparat vs ve klavuz ile geliyor.
    * Malzeme kalitesi fiyatına göre gayet iyiydi.
    * SSD treyi ile beraber geliyor, 2 veya 3 SSD takabiliyorsunuz.
    * 5 katlı HDD rafı ile geliyor benim çok işime yaradı hepsini kullanıyorum + 2 SSd ile birlikte
    * Kasa fanları çok sessiz çalışıyor yan fanlar eğer sessiz bir ortamda iseniz duyulabiliyor.

Olumsuz yanları

* 3 fanlı ekran kartı takamıyorsunuz
    * Ön kapak sökünce başlatma dümesi bağlantısı kopabiliyor (Bende koptu kablolar ile düz kontak yaparak bilgisayarı açıyorum )
    * Tepe fanlarını değiştirmek için üst kapağı sökmek gerekiyor ve sizi zorluyor. Bunu yaparken ses kablo bağlantılarını kopardım.
    * Kasa ile gelen fanlar sıcak bir yerde yaşıyorsanız yetersiz kalıyor, değiştirmek kaçınılmaz.
    * HDD rafı benim işime ne kadar yarasada kullanmayanlar için hacim kaybı
    * Yan taraftaki 90 lık fanlar diğer fanlara göre biraz gürültülü çalışıyor ancak Corsair SP 120 gibi güçlü fanlar takarsanız duyulmuyorlar.

Deepcool Matrexx 55 kasayı henüz kullanmıyorum kasa fanlarım gelince onu da inceleyip düşüncelerimi yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseuz -- 10 Haziran 2020; 11:0:28 >

• An itibariyle Louqe Ghost S1 Limestone kullanıyorum.
    İnceleme linki:https://forum.donanimhaber.com/super-kompakt-itx-kasa-louqe-ghost-s1-incelemesi--141217362

Inwin A1 Plus
    Fractal Design Node 304
    Nzxt Manta
    Bunlar da önceden kullandıklarım. Itx konusunda sorusu olan sorabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L.J -- 10 Haziran 2020; 10:10:47 >
  • Corsair spec alpha kullaniyorum ama ekran kartlari buyudukce kasada boş alan kalmiyor. nerdeyse 4 yıl oldu. Plekside baya çizik çizik oldu yan panelde bulamadım alayım, şu aralar cougar dark blader g almayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezicioyuncu -- 10 Haziran 2020; 12:3:49 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.