Binbaşı
07 Nisan 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 93 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Arkadaşlar oyun bir tatil otel simulasyonu, otelleri yalın halde alıp personel, ek tesisler vs yaparak geliştiriyorduk. Hatta bazı plajlarda köpekbalığı tehlikesi olunca kapatıyorsuk kapatmazsak müşterilere saldırıyorlardı.

Oyun nerden baksanız 10 senelik belki daha eski yardımcı olursanız çok memnun olurum  

En sevdiğim oyun Fallout 2 için yavaş yavaş çeviri yapmak isdtiyorum ancak text dosyalarını nasıl çıkartacağım ve geri koyacağım bilmiyorum, yardımcı olabilecek kimse var mı ?
İyi pazarlar arkadaşlar aralık ayında bilgisayarımı yükselteceğim, ilk adım ekran kartı olacak.Diğer bileşenler AMD'nin yeni işlemci serisi geldiğinde yapılacak muhtemelen.

Monitöre geçiş koltuk rahatlığı nedeni ile düşünülmüyor

Televizyon Samsung 55RU7000

Mevcut Sistem

İntel İ5 4790K (Coolermaster Seidon 120V sıvı soğutma ile)
Asus Z87 Deluxe dual
Sapphire RX 480 Nitro OC 8 GB
Corsair DDR 3 1600, 16 GB ram (4x4 GB)
Saesonic S12MII (620 Watt Bronz)
Deepcool Matrexx 55 kasa (5 adet corsair AF ve LL serisi fan ile soğutuluyor)

Tavsiyelerinizi ve önerilerinizi esirgemeyin lütfen.
Merhaba arkadaşlar adini hatirlayamadğim animeyi bulmama yardim edin lütfen;

- hikaye güzel bir yetimhanede geçiyo
- Onlarca çocuğa bir anne ve bir asistani bakiyor
- Anne çok şüpheli hareketler yapiyor
- Yetimhanede ki çocuklar muhtemelen 13 yaşindan küçükler
- Çocuklar zaman zaman kayip oluyor ve geri dönmüyorlar
- Yetimhane yüksek duvarlar ilke çevrili yemyeşil doğa içerisinde bir yerde

- Çocuklar kayip olmuyor aslinda insan irki köle gibi yaşiyor ve çucuklar yüksek mevkili yaratiklara yiyecek olarak veriliyor
- Çocuklarin bir kismi bu yetimhaneden kaçabiliyor
İntel İ5 4690K
Asus Z87 Deluxe Anakart Wi-fi, Bluetooth, USB 3.1
Corsair Vengeance 2x4GB toplam 8 GB Ram
Cooler Master Seidon 120 V
Sappfire RX480 8GB OC Nitro
Thermaltake Tauro 600W 80+Bronze
Corsair 120 GB SSD

Sistem için en makul fiyat nedir fikir verirseniz memnun olurum, herhangi bir sorunu yoktur saat gibi çalışıyor
Merhaba arkadaşlar, yaş 39 ve bizim ve üst ve alt bir kaç jenerasyonun çoğu arcade / atari oyunlarının tadını iyi bilir. Eski atari salonlarının tadı malesef hiç bir şeyde yoktu artık kalmadı da zaten.

Senelerdir bilgisayardakurulu olan MAME emulatör olayını biraz daha ile götürüp kendime Arcade kabin yapmaya karar verdim.

İlk iş olarak Amazon ABD üzerinden kol ve tuş seti siparişi verdim, ürün aşağıda. Ürün 40 ABD doları ancak kargo 19.138 ABD Doları ve gümrük için de 16.49 ABD Doları ödedim toplamda 75.86 dolar yani 473.53 TL ödedim.
https://www.amazon.com/gp/product/B07MP2HKDQ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

İkinci işim bilgisayar kasası oldu uygun fiyata Phenom II X4 955 li bir kasa aldım ancak ram'lerinde sorun çıktı onları satıcı ile halletmeye çalışıyorum. Sapphire HD 4650 ekran kartımı takacağım ama güç kaynağı da ayarlamam gerekiyor.

Mame sistem kuracağım Hyperspin ile biraz uğraştım ama çok karışık geldi, LaunchBox denen bir youtube videosu izledim. Ona bakacağım.

Kabin olayında ise malesef boş kabin bulamadım kendim yaptıracağım en çok o uğraştıracak sanırım, lakin daha kaç ekran olacağına bile karar veremedim. Uyguna 32'' HDMI li televizyon arıyorum bu boyutttan büyük olmayacak gibi bakalım. Aslında kare ekran istiyorum ama malesef bulması gerçekten zor.

Yapacağım kabin şekil olarak aşağıdakine yakın olacak, renk olarak siyah veya venge olacak MDF den

Arkadaşlar selamlar, bilgisayara format atacağım ancak biosa giremiyorum ekran görüntüsü buyurun

Selamlar arkadaşlar daha önce de yazmıştım tekrar yazma ihtiyacı duydum.

Ocak 2017 de almış olduğum Sapphire Rx 480 Nitro+ 8 Gb ekran kartı, World Of Tanks oyununu oynarken watman yanıt vermeyi durdurdu hatası veriyor.

Ekran kartını takarken İşlemci ve anakartı da değiştirdiğimden Windows 8.1 e geçiş yapmıştım. Win 8.1, Win 7'ye göre çok sorunlu geldi bana takılmalar, donmalar vs oluyordu.

Wolrd Of Tanks oynarken bir kaç defa watmen hatası verdi oyundan çıktı ben de tekrar girdim ancak bilgisayarı tekrar başlatma ihtiyacı duymuyordu. En son hata versiğinde bilgisayar ekranı kirli beyaz oldu ve bilgisayarı Restart düğmesinden başlatmak zorunda kaldım. Bilgisayarı tekrar başlattığımda windows çöktü.

Zaten pek memnun kalmadığımdan Win 7'ye dönüş yaptım bu kez yine World Of Tanks oynarken "Ekrankartı sürücüüsü yanıt vermeyi kesti" hatası verdi. Daha sonra bir kaç defa daha ekran donarak kirli beyaz oldu ve bilgisayar dondu.

Yabancı forumlarda Watman'e ayar yaparak vs ile çözüldüğü yazıyordu ancak bende çözülmedi. Bugün tekrar çöktü ve sanırım HDD lere hasar veriyor, restart sonrasında HDD ler tarama ile başlattı.

Bilgisayar bileşenleri;

İşlemci: İntel İ5 4670 K
Anakart: Asus z87 Deluxe/Dual
Ekran kartı: Sapphire RX 480 OC 8GB
Ram: Corsair Vengeance 4+4 GB
Güç Kaynağı: Saesonic S 12 II 620 W
Kasa: Zalman Z11 Plus
SSD: Corsair Neutron 120 GB + Corsair Force LE 120 GB
HDD: Wd 1TB + Wd 500 GB + Samsung 500 GB
Monitör: Viewsonic VA-2248

World Of Tanks oyunlar için kullandığım SSD içerinde.

Sorunun çözümünü bilen, aynı sorunu yaşayan veya çözüm için önerisi olan lütfen yazsın. Bilgisayar parçalarının bozulmasından koruyorum. Saygılar.

Benim ekran görüntüm değil ancak aynısı bende de oluyor.
Arkadaşlar selamlar sistemimi güncelleştiriyorum Z98 veya Z87 anakrta ihtiyaım var.

Aşağıdaki anakartı buldum, fiyatı çok uygun geldi satıcının da referansı yok.

Sizce alınır mı fikirleriniz benim için değerli lütfen yardım.

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/gigabyte-ga-z97-hd3-intel-z97-3000mhz-oc-ddr3-lga1150-atx-anakart-outlet-255513989
Selamlar arkadaşlar 4 sene önce şu an kullanmakta olduğum sistemi toplarken yine siz değerli üyelere danışarak sistemi toplayıp satın aldım.

Yakın zamanda sistemimi güncellemek arzusundayım. Ekran kartı mı son 3 defadır yaptığım gibi yine Sapphire den yana kullanmak istiyorum. Almak istediğim kart RX 480 8 Gb veya 470 8 Gb.

2012 yılında yaptığım araştırma da Sapphire HD 7850 'nin 1 Gb ile 2 Gb arasında kalmıştım, bazı arkadaşların " Ya ne gerek var 512 bile yeter 1 Gb al 2 Gb çok fazla" yorumlarının ardından Sapphire HD 7850 1 Gb ekran kartını aldım, tabi 2 sene sonra pişman oldum bu kez aynı hataya düşmek istemiyorum ve RX 470 8 GB veya RX 470 8 GB düşünüyorum.

Çok para verme şu yeterli veya başka öneri veya tavsiyeleriniz benim için önemli.

İşlemci muhtemelen İ7 4770K veya i5 4690K olacak.

Değiştirmeyi düşünmediğim bileşenler;

Ram: Corsair Vengeance 4+4 GB (8 Gb ekleme yapabilirim)
Güç Kaynağı: Saesonic S 12 II 620 W
Kasa: Zalman Z11 Plus
SSD: Corsair Force LE 120 GB

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.
Hakkında
İlgi Alanları: Serbest dalis, bitkili akvaryum, Fallout !!!
Forum İmzası:
WOT: Aseuz
War Thunder: Aseuz

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!
193∞
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
Otomobil
Honda
Mobil cihaz
Samsung
TV
TV
Klima
Mitsubishi Electric
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Ekran Kartı
Sapphire
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 4 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.507
İkinci El Bölümü Mesajları: 35
Konularının görüntülenme sayısı: 17.856 (Bu ay: 325)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 248 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.