Yarbay
04 Haziran 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 112 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar. XFX 5600 xt sahibiyim ve karttan genel olarak memnunum. Sormak istediğim biraz Pubg oynadıktan sonra sıcaklık değerlerine baktığımda Hot Spot'un 95 olduğunu gördüm. Bu ekran kartının en sıcak olan kısmı diye biliyorum genel sıcaklık olarak çok bir problem bulunmamakta. Peki bu Hot Spot maksimum ne kadar olmalı ? Bu kadar yüksek olması ileride problem yaratır mı acaba ?

Merhaba arkadaşlar. 2 M2 arasında kaldım bu parçalar hakkında pek bilgim yok. Hali hazırda kullandığım 500 GB James Donkey SSD ile alakalı bu zamana kadar bir problem yaşamadım.

Kağıt üzerinde okuma ve yazma hızı SanDisk'in daha iyi. Önemli olan IOPS değeri filan diyenler var dediğim gibi bu konuda pek bilgim yok hangisini tercih etmek daha mantıklı?

James Donkey:

https://www.incehesap.com/james-donkey-jd512-512gb-ssd-disk-fiyati-42907/

SanDisk:

https://www.hepsiburada.com/sandisk-ultra-3d-500gb-2400mb-1750mbs-nvme-m2-ssd-sdssdh3n-500g-g25-p-HBV00000WEC2W?magaza=GpnTek

Merhaba arkadaşlar. Sistemimde XFX 5600XT kullanıyorum. Kart ile şöyle bir problemim var; 60 derece altında genelde fan çalışmıyor fakat arada sıcaklık 60 derece üstüne çıkmasa dahi kısa süreli 2200 rpmde fanlar çalışıyor sonra tekrar duruyor. Football Manager oynarken oluyor genelde. Afterburner'de bakıyorum sıcaklık 50-55 derece arasında geziyor ama ara ara kafasına göre fan hızını birden yükseltip daha sonra tekrar kapatıyor. Yani kısacası sormak istediğim 60 derece altında fanların sürekli kapalı olması gerekmiyor mu ?

Beyler 10bin lira bütçeye kasa önerisi olan var mı baktım ama denk gelmedim güzel bi sisteme. Aradığım sistem;

Ryzen 3600

Rtx 2060 & 5600xt üzerine kurulu sistem arıyorum. Neden 3600lü arıyorum çünkü intel sistemlerde anakart b460m genelde. Yanlış bilmiyorsam onlarında 11. Nesile desteği yok. Ryzen sistemde iyi kötü b450 anakarta bile 5600 takabiliyorsun ileride.

Merhaba arkadaşlar, güncel sistemim Ryzen 5 3600 ile 5600xt kullanıyorum. Şuan için her ikisininde performansından memnunum 1080p'de. İleride ekran kartını 3060 veya 3060ti ile değiştiririm diye düşünüyordum fakat donanım arşivinden Abdullah'ın yaptığı teste ve global testlere göre 3600,1080p de darboğaz yapıyormuş. 5600x ile oyunlarda yer yer yaklaşık 30 fps fark var. 3060 dediğimiz kart 3000 serisinin giriş seviye kartı. Yaklaşık olarakta 2070s ayarında bazen daha iyi bazen daha kötü. 3600 nasıl darboğaz yapıyor bu karta anlamış değilim.Konu hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Merhaba arkadaşlar. Direkt konuya girmek gerekir ise misal elimizde 100bin lira var. Bu parayla madencilik yapmak ile borsadan coin almak arasında ne fark var? Birinde kendin kazıp buluyorsun fakat bunun için sistem kuruyorsun elektrik faturan vs vs gibi işler var. Diğerinde ise elindeki para ile coin alıyorsun. Coin değeri yükseldiğinde doğal olarak ikisi de kar ediyor. Hangisinin ne gibi avantajları var?

Merhaba arkadaşlar şuan kullandığım anakartım B450m S2H. Tomahawk Max ise şuan internette 730 lira ve para puanımla vs 640 liraya geliyor. Sizce Tomahawk hala alınır mı? Bu arada işlemcim 3600.

Merhaba arkadaşlar, sistemimde işlemci fan hızını istediğim gibi ayarlayamadım bi türlü. Aşağıdaki görselde görüleceği üzere cpu fan kontrolü modunda 3 seçenek var. Bunlardan otoyu seçince fan hızı ayarlarını yapsam dahi farketmiyor çok gürültülü çalışıyor. Mesela fan hızı kontrolünü manuel yapıyorum ve fan hızını %10'a düşürüyorum fakat hiçbişey farketmiyor aynı hız ile dönmeye devam ediyor. Yine aynı şekilde pwm seçtiğimde de gereksiz bir hız ve gürültüyle çalışıyor. Sadece fan kontrolü modunu Voltaj olarak seçince sessiz çalışıyor. Fakat bu seferde fan üzerinde bulunan led bazen yanıyor bazen sönüyor. Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba?

Anakart modelim Gigabyte S2H. İşlemci fanı direkt cpu fan girişine bağlı

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/92/63/98/92639829030e00e71b0c86d4866a92e2.jpeg&t=0&width=480&text=1

Anlık itopyada 739 lira. Fiyatının bu kadar düştüğünü uzun zamandır hatırlamıyorum anakart almayı düşünen var ise kaçırmasın bence. Hele ki Asus Prime MK-II gibi hurda bir kartın 640 lira olduğu devirde tartışmasız f/p ürünü bence.

http://www.itopya.com/msi-b450-tomahawk-max-2667mhzoc-ddr4-soket-am4-m2-dvi-hdmi-atx-anakart//

Merhaba arkadaşlar, bi tanıdığa yeni bir kasa toplayacağız parçalar üç aşağı beş yukarı belli. Takıldığımız tek konu kasa. Görsellik olarak Game Powerin WarCry kasasını beğendik fakat gel gelelim kasanın önü ve yan tarafı cam. Yani hava alacak pek bir yer yok gibi. Bu kasayı kullanan var mı ısı değerleri nasıl acaba? Eğer tahmin ettiğim gibi kötü ise mesh bir kasaya yöneleceğiz.

Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
BMW
Takım
Beşiktaş
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 3 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.933
İkinci El Bölümü Mesajları: 28
Konularının görüntülenme sayısı: 115.968 (Bu ay: 1.622)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.309 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.