Şimdi Ara

Hacizli Araç Kullanımı Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
666
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir araç aldım ve aracın üzerinde 2 ad. haciz var. Haciz olduğu için aracı üzerime alamadım tabiki ama bu sorun değil.Satan kişi komşum Bu konuyu es geçip size sormak istediğim bu araçla çevirmede yada bir yerde sorun yaşarmıyım.

İnternette bir çok farklı şey yazıyor.
    Yok kapıdan alınır , yok sıkıntı olmaz pek kullanma gibi.

Araç Hacizli (H) yazıyor yakalaması yok, şimdiden teşekkürler.

• Yakalaması yoksa sıkıntı olmaz ama size tavsiyem komsunuza bu konuda baskı yapıp biran once arabayı ustunuze almanız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Biran once hacizi aldirin sikinti yasarsiniz belki

• 3 4 sene önce kartal almıştım tanıdıktan, 1 sene kullandım, sonra bi arkadaşa verdim 2 senedirde o kullanıyodu, geçen perte çıktı araba, attı gitti,
    yakalaması yoksa bi sıkıntı olmuyor. vergi dairesi haciz koyup borçları takside bağlamıştı bitene kadar kaldırmıyor hacizi.
  • Yakalama şerhi internetten 5 dakikada işlenebiliyor. Borç ödenmediği veya taksitlendirilmediği sürece her an işlenebileceğinden her an yakalanma tehlikesi var.
  • 2007 yılında rahmetli babamın üzerine kayıtlı olan araca yakalamalı haciz koydurdum.6yıl araç trafikte gezdi.Baktım bağlanacağı yok,2 yıl önce kayıp kanunundan yararlanıp hurdaya çıkardım.Yaptığım onca masraf (vergileri,trafik cezaları,avukat masrafı,yol masrafları)boşa gitti.

• Cevaplar için teşekkür ederim ilk mesajımda da dediğim gibi herkes farklı bir sey söylediği için kafam karıştı.

Sahibinin vergi borcundan dolayı kaynaklanıyor haciz.. Araç sahibi ile görüştüm taksite bağlatıp ödeyeceğim diyor. Yakalama olmadığı sürece sorun değilmiş avukat ile de görüştüm , vergi dairesi bunu aracın satılamaması için yapıyormuş.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.