Şimdi Ara

Koltuk sök tak sonrasi airbag arızası?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
5.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, koltuk isitmalari çalışmayan Peugeot 508 aracimin koltuk isitmalari tamir etmek için ön iki koltuğu da yerinden söküp taktım. Elbette koltuk ve araba arasındaki soketi çıkarmadan akuyu söktüm ve isim bitince tekrar soketi taktıktan sonra akuyu tekrar bağladım. Koltuk isitmalar çalıştı elektrikli koltuk çalıştı ama ekranda airbag arızası gösteriyor normalde yoktu böyle bir şey. Nasıl çözebilirim bilgisayara bağlanmadan çözüm yolu var mıdır?

• Perde airbag kablosu zaten ezilme yaşamışsa oynatmanız ile tam temassızlık oluşturmuş olabilir(eğer kablosu oradan geçiyorsa)
    Not:Sadece tahmin.
    Aküden de olabilir PSA aracından bahsediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunpower-storm -- 1 Eylül 2019; 3:10:45 >
  • Airbag açıp önceden işlem görmüş olabilir. Kemer sensörlerine bakabilirsiniz.
  • fransız araçların genel problemi. Soketler kısa devre yapıyor. Soketleri düzeltemezseniz farklı soketler alıp takmanızı öneririm yada düz bağlantı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M_aTRa_X

fransız araçların genel problemi. Soketler kısa devre yapıyor. Soketleri düzeltemezseniz farklı soketler alıp takmanızı öneririm yada düz bağlantı.
    Koltuk ısıtmanin soketlerini değiştirdim zaten ama diğer sokete dokunmadım. Yazılımsal olamaz mı?
  • Aynı şey akrabamın VW Polo’suna da olmuştu. Sanayide arabayı bilgisayara bağlayıp arızayı silmişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bugatti1907

Koltuk ısıtmanin soketlerini değiştirdim zaten ama diğer sokete dokunmadım. Yazılımsal olamaz mı?

Alıntıları Göster
    Koltuk sokukken kontak acmadiysaniz yazilimsal degildir.
  • Bilgisayar bağlayın hata kodunu silmelisiniz, işlem 2 dk bile sürmez
  • Böyle tamiratar yaptıktan sonra ulaşabildiği iz iletkenleri temizlemeden montaj yapmamak lazım biraz tiner balata spreyi kirden tozdan kaynaklanan temassizligi giderir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Bilgisayar bağlayın hata kodunu silmelisiniz, işlem 2 dk bile sürmez
    Şimdi sanayiye gidip Bi baktiracagim umarım dediğiniz gibidir.
  • quote:

Şimdi sanayiye gidip Bi baktiracagim umarım dediğiniz gibidir.

Alıntıları Göster
    Rahat olun sorun yok, hafızadan arıza kaydını sildirdiniz mi işlem biter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ariic

Rahat olun sorun yok, hafızadan arıza kaydını sildirdiniz mi işlem biter

Alıntıları Göster
    Hocam baktırdım sağ koltuğu takarken soket teki pinler tam oturmamış sanırım biraz eğilmiş oturmamış. Şansıma elektrikli koltuk çalışıyor ısıtma çalışıyor ama airbaginkiler de problem olmuş. Pinleri düzeltti kumaş bantla sardı kabloyu düzeldi. 30 TL bilgisayar 20 TL de işçilik verdim

• quote:

Hocam baktırdım sağ koltuğu takarken soket teki pinler tam oturmamış sanırım biraz eğilmiş oturmamış. Şansıma elektrikli koltuk çalışıyor ısıtma çalışıyor ama airbaginkiler de problem olmuş. Pinleri düzeltti kumaş bantla sardı kabloyu düzeldi. 30 TL bilgisayar 20 TL de işçilik verdim

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun , normalde pinleri eğmeseniz 20 tl ye 5 dakikada işiniz bitmişti

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.