Şimdi Ara

GTX 960' dan GTX 1070' e Geçmek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar sizce geçmelimiyim veya volta mimarili kartlari beklemeli miyim? Ayrica guc kaynagim 12v kanalindan 444w veriyor yeterlimi 1070 icin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kesin bir yargida bulunmamiz icin monitorunu islemcini oynadigin cozunurlugu ve hatta 1070 e gecme amacini bilmemiz lazim hocam. Ben 1070 aldim bundan 16 gun once ve eri sattim cunku 1080 p de oyun oynuyorum ve o kart aslen 2k ve icin optimize ediomistir lakin 1080 de olmaz diye bir sey yok oradada ucuruyordu fakat 60 fps civari 1080o ve hersey full de dusunuyorsan ki ben oyle dusunuyorum gtx 1060 bekliyorum suan. Amaciniz ne ise ona gore kart secimi yaparsaniz paranizda agiz tadinizda yerinde olur

• Gerek yok. Bence sen AMD nin 490 kartı çıkana kadar bekle. Zaten gtx 960 halen sağlam bir kart.
  • pastperfect kullanıcısına yanıt
    forumda görmeyi özlemini çektiğimiz mantıklı, aklı başında, doğru yol gösterici bir yorum. +1000
  • 480 ve 1060 bekliyorum. İstek ve beklentilerini belirlemen lazım.

Full hd için bu kartları bekliyorum.

Eğer daha yüksek çözünürlük verebilen bi monitör varsa geçerdim ben.

Tabi istisnayi durumlar var. Full hd ama herşey ultra olsun kafam rahat olsun ve en önemlisi maddi olarak sıkıntı yoksa al güle güle kullan.

Not 960 ı hibe ediceksen öm atabilirsin

• Merhaba, monitorum suanda 1080p 60hz fakat gtx 1070 ile beraber 1440p 144hz monitor almayi dusunuyorum. Islemcim 4690k ve darbogaz yapmayacagini dusunuyorum.

• pastperfect kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam katılıyorum sana 1070 1080p de full ayarlarda 60 fps falan veriyor.
  • Psu yeterli gibi gozukuyor, Gtx 1070'de zaten 16nm FF'den dolayi enerji verimliligi tavan yapmis cok guclu bir gpu. 980 Ti'dan %5-10 arasi degisken daha yuksek performansi var. Islemcinizi de yazmamissiniz psu markasi-model, islemcinizi falanda yazin.
  • Zalman zm500le 12v dan 444w veriyor. DH deki incelemede 960 a benzer bir güç tuketiyor diye hatirliyordum. Islemcim iss yukarida yazdigim gibi i5 4690k

• I5 4690k darbogaz yapmaz sen rahat ol cok cok biraz itelemeyle overclock yaparsin yine %98 99 gpu kullanimiyla kullanirsin dostum lakin ust seviye islemcilerde ayni gpu kullanimi sunar ama daha fazla fps alir misal senin islemciden 8 10 fps fazla alirlar ama bu senin islemcin darbogaz yapiyor anlamina gelmez bu yeni islemcilerin cekirdek yapilarinin gucune dikkat ceker yani islemcin hali hazirda canavar, kullan kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: MuratBayrakçı

forumda görmeyi özlemini çektiğimiz mantıklı, aklı başında, doğru yol gösterici bir yorum. +1000

Degerli dusunceleriniz icin tesekkur ederim hocam

• Teşekkürler arkadaşlar. Amazon üzerinden EVGA SC ACX GTX 1070 almayı düşünüyorum. Sizce farklı modellere yönelmeliyim?
  • 1080p için kat kat yüksek bir kart 1070 bence amd serisine yönelin.
  • 960 memnun etmiyorsa Geçilir 1080p çözünürlük için yüksek kart diye bir şey de yoktur bu gün fazla yeten kart yarın kararında veya eksik gelebilir.
  • TheDivision kullanıcısına yanıt
    1070 1440p 144hz de yeterli olmaz .Hele önümüzdeki 1 2 yıl çıkacak oyunlar düşünüldüğünde !!!
  • 1080p oynuyorsanız ve fps/grafik manyağı değilseniz israf olur 960 güçlü kart siz bir sonraki nesili bekleyin bence upgrade için.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080P 144hz nasıl olur 1070 için?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.