Şimdi Ara

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
355
Cevap
14
Favori
52.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efsane UltraGrip 8 den sonra, artık UltraGrip 9`u bu yıl yollarda görmeye başlayacağız. Henüz forumda UltraGrip 9 ile ilgili konu açılmadığnı fark etmiş olmakla beraber yorumlarınız varsa alalım.
    Ug9 un lastik etiketine bakılırsa yakıt tüketimi konusunda Ug8 den daha iyi olduğu anlaşılıyor.

http://www.goodyear.eu/tr_tr/tires/passenger/ultragrip-9/index.jsp?from=browse

reklam içerir

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı! Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

Goodyear UltraGrip 9 Çıktı! Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 23 Eylül 2014; 14:13:49 >

• Paylaşım için teşekkürler.

Goodyear son yıllarda çok iyi işler çıkarıyor.
  • UltraGrip 8 kullanıyordum ve çok çok memnundum. Muhtemelen bu daha da iyidir.
  • Ben daha önce sitesinde görüp, özelliklerini okumuştım.

Benim için , kar performansından ziyade, kuru ve ıslak zemin performansıda önemli, şimdilik bunları vaadediyor ama incelemeleride görmek lazım.
    Niye böyle düşündüğüme gelirsek, İstanbul az kar alan bir şehir. Daha çok kuru ve ıslak zeminde kullanacağız.
    Gürültü debileri aynı kalmış, yakıt tasaffunda biraz iyileştirme yapılmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patriot34 -- 8 Eylül 2014; 21:49:00 >
  • kendi konumuzdan soru soralım :)
    acaba ug9 çıkması dolayısıyla ug8 fiyatları bariz düşer mi? malum sıfır araç almış olmam dolayısıyla 4 adet kış lastigi masrafı çıktı. önceki aracımda ug8 kullanıyordum, aşırı memnundum. tekrar ug8 almak için araştırma yaparken malum sitede ug9 modeline rastladim. 205/55/16 ug8 195tl iken, ayni ebat ug9 239tl. lastik başı 45tl, totalde 180tl yapar. sizce degermi aradaki farkı verip ug9 almaya.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

kendi konumuzdan soru soralım :)
    acaba ug9 çıkması dolayısıyla ug8 fiyatları bariz düşer mi? malum sıfır araç almış olmam dolayısıyla 4 adet kış lastigi masrafı çıktı. önceki aracımda ug8 kullanıyordum, aşırı memnundum. tekrar ug8 almak için araştırma yaparken malum sitede ug9 modeline rastladim. 205/55/16 ug8 195tl iken, ayni ebat ug9 239tl. lastik başı 45tl, totalde 180tl yapar. sizce degermi aradaki farkı verip ug9 almaya.

Düşebilir,
    geçen yıllar piyasa doydu, lastik alanlar en az 5-6 yıl kullanacaklar, ilk çıktığında şişirilmiş fiyatlar vardı, birde rakabet var, mesela Michelen de yeni Alpin5 kış lastiği modelini piyasaya çıkardı.
    Diğerleride sıradadır herhalde. Değip değmiyeceği ise testlerden sonra belli olur, kar olmayan yerlerde kullananlar biraz şikayetçiydiler.
    İncelemek isteyenler buradan inceleyebilir.
    Alpin5

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi patriot34 -- 8 Eylül 2014; 22:38:35 >

• patriot34 P kullanıcısına yanıt
    Alpine 5 in desenide enteresanmiş, hız lastiklerinin vakumlu hali olmuş.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Şimdilik sitesinde bayağı güzel şeyler yazıyor, ana yine bitraz beklemek lazım, banada 4 adet lazım ama dediğim gibi.
    Lastik omrü, ıslak, kuru performansı, yakıt tasarrufu hepsini değerlendireceğim.

Reklam gibi olmasın ama bunlaraı yazmışlar.

YENİ LASTİK DESENİ

Karda daha fazla çekiş gücü için
    -Daha fazla sayıda sırt bloğu (+%12**), daha fazla kanal (+%16**) ve artan boşluk oranı (+%17**)
    Islak yolda kaymaya karşı daha fazla direnç* için
    - Yatay kanalların yeniden yönlendirilmesi.
    Daha fazla direksiyon hakimiyeti için
    - 3D kanallar sayesinde kendini kilitleyen lastik sırt blokları

YENİLİKÇİ KAUÇUK KARIŞIMI TEKNOLOJİSİ

Islak ve karlı yüzeylerde daha iyi kavrama yeteneği ve iyi seviyede yakıt verimi sağlamak için
    - Daha fazla silikayla kauçuğun homojenliğini sağlayan yeni işlevsel elastomerler.

Düşük hava sıcaklıklarında bile optimum lastik performansı için
    - Hélio Compaund 4G ayçiçek yağı içerir ve böylece de düşük hava sıcaklıklarında bile optimum lastik performansı sağlar.

Kimse ayranım ekşi demez beklemekte fayda var. Fiyatları şimdilik bana çok pahalı geldi. 205/55/16 293 TL den 400 TL ye kadar fiyat var
    Burada

• Muş'ta malum 4 ay karla kaplı yollardayız u8 alacaktım yine alacağım hem de daha ucuza alacağım iyi oldu bunun çıkması.
    205/55/16 UG8 geçen sene tanesini 225 liradan almıştık
  • quote:

Orijinalden alıntı: humerus06

205/55/16 UG8 geçen sene tanesini 225 liradan almıştık

yalnız bu yıl hepsiburada da satılan ug8 ler de 2013 yılı üretimi ibaresi var. demekki artık ug8 üretilmeyecek. umarım 205/55/16 ug8 fiyatı 160tl ye kadar düşer. 2013 falan demez alırım 4 tane.
  • 444 tl ye 2014 üretim 4 tane aldım...deneyip göreceğiz bakalım hayırlısı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetunkun

444 tl ye 2014 üretim 4 tane aldım...deneyip göreceğiz bakalım hayırlısı

ug8 mi ug9 mu aldiniz. ebatlariniz nedir? hayirli olsun

Ug 9 aldım...185 65 r15

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Havalar biraz daha bozulsun alacağız gibi kışlık lastik..

Geçen kış Ankara'da çok zayıf geçti, 1 kere (kar lastiği olmayanları) yolda bırakacak bir kar bastırdı, sonra doğru düzgün yağmadı..

Geçen sene de kışlık lastiklerimin son sezonuydu (takılıydı), kendi kendime önümüzdeki sene almayacağım diye söz verdim..

Fakat bu günlerde bakıyorum ki rampalarda dahi yoğun sağnak altında şu anki lastiklerimle sıkıntı çekiyorum, 18" jant-lastik takılı aracımda..

Şu an tam anlamıyla kararsızım alıp almamak konusunda.. Lastik eminim ki çok güzeldir fakat Ankaralılar olarak ne yapmamız lazım tam bilemiyorum..

Babada, annede araç mevcut acil durumlarda onlar, ya da şirket araçlarında da kışlık var onlar kullanılabilir, fakat dediğim gibi acil durumlarda...

Her an angaja edebileceğim araçlar değil bu bahsettiklerim, hepsinin işi gücü var.. Alsam mı almasam mı, kış nasıl geçer Ankara'da çok muallaktayım...?

Doğru düzgün kar yağmayınca da pişman oluyorum, kış lastiği sadece kar için değil, belli derece altında takmak lazım farkındayım fakat kar olmassa pişman oluyorum dediğim gibi...

Bir tahmin yürütebilen, bir yerden bir bilgiye ulaşabilen var ise bu hususta, yardımcı olsun bana :) Şu an alıp almama durumunda kararsızım..

• Ug9 lastikleri 10 gün önce aldım eve koydum havaların soğuyup takılmasını bekliyorlar. 195/65 r15 lastikleri 149 tl ye aldımhttp://www.kliksa.com/urun/goodyear-19565-r15-91t-ultragrip-9-oto-kis-lastigi-uretim-2014-/902188665 . Lastik slovenya üretimi olarak geldi bu arada.

ayrıca ug8 lerde satışta ve 2014 üretim yazıyorhttp://www.kliksa.com/urun/goodyear-19565-r15-95t-xl-ultragrip-8-oto-kis-lastigi-uretim-2014-/901906827

• UG 7+ desenine geri dönmüşler.

UG6 ile UG8 Benzer desene sahip,

UG7+ ile de UG9 bir birine benziyor.

Ama her serisi çok hoşuma gidiyor. ug6 ve ug7+ yi uzun süre kullandım. zincir takmayı unuttum vallahi ceza yememek için taşıyorum yanımda :)

UG 7+ 'den bir foto.
     Goodyear UltraGrip 9 Çıktı!
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Yazlık goodyear kullanıyorum inanılmaz memnunum. Önceki lastiklerimde küçük bir frende araç kızaklıyordu, compact grip 175/65/14 kullanıyorum, araç çok nadiren kızaklıyor ve süper fren mesafesi var. Aracımda kış için hazır petlas kışlıklar var, onları şimdi elden çıkartacağım ve goodyear ultragrip 9 alacağım. Almayı düşünenlere tavsiye ederim, Etiket değeri gayet güzel

Arkadaşlar aracımı mart ayında satın aldım 2.el, üzerinde petlas lastikler vardı ve ALLAH 'a emanet gidiyordum, lastik işini önemseyin ve araştırarak alın.
  • ug8 den daha ucuz ug9 neden acaba bi tuhaflık yok mu bu işte?

http://www.kliksa.com/karsilastir
  • quote:

Orijinalden alıntı: WaRToX

Havalar biraz daha bozulsun alacağız gibi kışlık lastik..

Geçen kış Ankara'da çok zayıf geçti, 1 kere (kar lastiği olmayanları) yolda bırakacak bir kar bastırdı, sonra doğru düzgün yağmadı..

Geçen sene de kışlık lastiklerimin son sezonuydu (takılıydı), kendi kendime önümüzdeki sene almayacağım diye söz verdim..

Fakat bu günlerde bakıyorum ki rampalarda dahi yoğun sağnak altında şu anki lastiklerimle sıkıntı çekiyorum, 18" jant-lastik takılı aracımda..

Şu an tam anlamıyla kararsızım alıp almamak konusunda.. Lastik eminim ki çok güzeldir fakat Ankaralılar olarak ne yapmamız lazım tam bilemiyorum..

Babada, annede araç mevcut acil durumlarda onlar, ya da şirket araçlarında da kışlık var onlar kullanılabilir, fakat dediğim gibi acil durumlarda...

Her an angaja edebileceğim araçlar değil bu bahsettiklerim, hepsinin işi gücü var.. Alsam mı almasam mı, kış nasıl geçer Ankara'da çok muallaktayım...?

Doğru düzgün kar yağmayınca da pişman oluyorum, kış lastiği sadece kar için değil, belli derece altında takmak lazım farkındayım fakat kar olmassa pişman oluyorum dediğim gibi...

Bir tahmin yürütebilen, bir yerden bir bilgiye ulaşabilen var ise bu hususta, yardımcı olsun bana :) Şu an alıp almama durumunda kararsızım..

bence alın bir gün bile ihtiyaç duysanız iyiki almışım dersiniz.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.