Şimdi Ara

Cam filmi nasıl çekilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
60.219
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün 600x50cmlik siyah film aldım. sedan vectraya çekerim dedim. ama beceremedim bir türlü. en son yaptığım biraz daha olur gibi oldu ama en son bir yerde gene film katlandı iz olunca benim sigortalar attı söktüm attım hepsini. bunları yapmanın kolay bir yolu yok mu? 3 saat harcadım 6m film gitti ama hiç birşey olmadı.

• Acikcasi elin alismadigi surece zahmetli bir is, bu arada arka cama tam kendinizden emin olmadan yapmamanizi oneriyorum.

Nasil yapilir kismina gelince BoSCH isitma aleti var fon makinasi gibi birsey, Gorduklerimde onunla ve cam suyu tarzinda birsey ile yapiyorlar, Biraz zahmetli ve ugras isteyen bir is. Azimliyseniz yaparsiniz ben de yapmak istemistim ama yapamayacagimi anlayinca vermistim parayla dunyanin parasina yaptirmistim , hala evlat acisi gibi koyar bana.
  • 17liraya film aldım 3 liraya su sıkmak için fıs fıslardan aldım. walla hiç güzel olmadı. tam çok güzel oldu diorsunuz bir anda kırışıyor bir yeri. bir kere kendine yapışdı da mı açılmıyor izi kalıyor namuzsuzun
  • Abi yaptıktan sonra sac kurutma makinasıyla kurut iceriden :) Benim eski arabaya 40ytl ye cektirmiştim dikmende
  • Ayarını tutturmak çok önemli hangi ildesin? İzmirdeysen yardımcı olabilirim. İnce iştir o ustasından başkası yapamaz, yaparım derse yalan söyler yapsa bile 3 gün sonra biryerlerinden atar.

edit : sanırım Ankara'daymışsın sonradan gördüm kusura bakma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yarbay -- 22 Şubat 2007; 20:04:55 >
  • 50 ytl daha fazla verin güzel olsun hep şunu söylerim kazıklanmışken bi kere kazıklanıyım almışken en iyisini yapalım 1 kere uraşalalım
  • kardeş o aldığın fısfısın içine sabunlu su koyacaksın sabunu bol olsun ama sıvı sabun olabilir. amaç kaygan bir sıvı elde etmek sonra bunu cama sıkıyorsun yapıştıracağın kadar filmi açıp yapıştır bu arada bir kredi kartıyla suyu aşağı doğru çekiyorsun bu işleme böyle devam et başta film hareket bile edebilir ve bulanık görebilirsin ama 2-3 saat sora kuruduğunda gayet güzel olur.. kolay gelsin
  • Arkadaşım kredi kartı çizer. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayalım.
  • ewt, kredi kartı sert bir malzeme ben mouse pad imin birini feda etmiştim film yüzünden, + film yapacağınız yer mutlaka kapalı bir alan olsun mümkün olduğunca tozsuz, aydınlatması yeterli bir alanda yapın
  • Camdaki Suyu Çeken Bi Alet vardı.[çekpas gibi küçük] ADı aklıma gelmiyor.
    Onla Daha Rahat Olabilir Filmi Cama Yapıştırırken.
    Ya da Kredi Kartı boyutlarında karttan Yumuşak bi parçayla daha ii çekilir.
  • Arkadaşım sen git bi oto aksesuarcıya deki cam çekme aparatı Bilmiyorsa anlatırsın cam filmi çekmek için dersin. O aparattan al 4-5 cm.lik birşey o ve genelde renk olarak sarı olur. Sonrada git bir kapalı alana canavar gibi yap filmini ama önceden de dediğim gibi hiç bilmiyorsan çok zor yaparsın ve bir yerinden atar kopar baloncuk olur vs. O yüzden bir kere yapacaksın rezil olma derim. Cam filmin de var hazır heba etmemişken git bir yerle anlaş, yaptır. Ama izmirdeysen gel ben yardımcı olurum sana... Öle kredi kartı filan uğraşma filmi rezil edersin.
  • Filmcilere dunya para odeme. Ucuz biyerle anlasabiliyosan yaptir. Yoksa ole biyer o zaman camsil al bi arabaya 1 sise cam sil yetiyo. arkadaslarinda soledigi gibi aparat al tozsuz dumansiz bi ortamda yap. Filmide iki Rulo al bazen inanilmaz derecede katlanio duzeltsende iz kalio onlari cope atar devam edersin yedegin bol camlarin filmli yollarin acik olsun
  • Peki o kredi kartı hangi bankanın olacak?
    Şaka bi tarafa bu işi bir bilene yaptır, yazık etme o kadar cam filmini...
  • Sanki kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. Yardım isteyen arkadaş piyasada yok. En gıcık olduğum durumdur. Arkadaşım sen en iyisi git bi parça cam al kredi kartı boyutunda cam ile çek
  • quote:

Orjinalden alıntı: captain_35

Sanki kendi kendimize gelin güvey oluyoruz. Yardım isteyen arkadaş piyasada yok. En gıcık olduğum durumdur. Arkadaşım sen en iyisi git bi parça cam al kredi kartı boyutunda cam ile çek

merak etmeyin yazdıklarınızın hepsini okuyorum. benim aldığım cam filmi set halindeydi içinden o sarı filmi yapıştırırken bastırmak için olan aparat çıktı. ben camsil yerine su kullandım. benim asıl sorunum filmi çekerken film katlanıyor ama çok incecik katlanıp kendine yapışıyor ondan sonra orada kılcal bir kat yeri kalıyor ve görüntüyü çok bozuyor. balon yapması gibi şeyleri çözmüştüm ama o katlanmayı çözemedim bir türlü. filmin rulosu 17ytl ve 6m çıkıyor. neredeyse 2 arabaya yeter. onun için gidip bir yere 100-150 lira vereceğime çekene kadar denerim die düşünmüştüm. bir daha gidersem gene alacağım bir rulo film belki bu sefer daha güzel yapabilirim. önerileriniz için teşekkür ederim. ama hala asıl sorunum olan kılcal katlanmaların iz yapmasını nasıl önleyeceğimi söyleyen arkadaş çıkmadı :(

• ankarada nerede en uygun fiyata çektirebilirim?

ne kadar tutar yaklaşık yan camlar
  • cam filminde olay filmin kendisi değil işçiliğidir zaten. Yoksa filmler ucuz ama takmayı bilmiyosanız imkansız gibi bişeydir. Ben 200 milyona yaptırmıştım pendik sanayide...
  • benım babam pendık sanayıısın de oto boyacısı. o ford cargoları boyadıktan sonra yapıstrmalarını da yapıstırıor ve ısın sırrı bol sabunlu su.
  • filmin yapıskanlı kısmından folyoyu cıkarırkende yapıskan kısma cam sil uygula
    böylece cama sabitlerken birbirine yapışmaz
    bu arada camın alt kısmına sokarken 2. fitilide gecir yoksa cam acıp kapattıkca köselerden atabilir
  • bugün köprü girişinde gördüm. Polisler bi minibüsü çevirmiş filmlerini söküyodu. Polis elle elma soyar gibi çıkarıyodu filmleri. Hiç koyuda diildi. Acıdım arabanın sahibine
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.