DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Gömülü 20 yaş diş çekimi
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
71
Cevap
0
Favori
63.733
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Gömülü 20 yaş diş çekimi
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 4 sonraki >>>
Giriş
      85 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:52:40
      Birincisini 3 hafta önce çektirdim, sorunsuz geçmişti. Tek ağrı kesici almadan, bünyeyi kasmadan atlatmıştım.
      Zaten salak gibi dosyayı röntgeni almadan gittik ameliyata. Doktor da ille bugün alalım, aradan çıskın dedi.

İlk tecrübeye güvendik, çek anasını satarım dedik ama iyi bot yedik.
      Dikiş yan taraftan attı, zaten 7 saattir kan yutmaktan midem bulandı. Karnım da aç, sabahtan beri 1 yumurta 2 dilim ekmekle duruyorum.
      Ayrıca 2 apranax'a rağmen hala canım acıyor, yeter uleeeeeeen.

Sevgili forum üyeleri sizden ricam, gece bu direnişime yardımcı olunuz, muhabbeti eksik etmeyiniz. Baktım olacak gibi değil bekle beni acil servis geliyorum

• Yarbay
      2578 Mesaj
      06 Ocak 2009 22:55:51
      Ameliyatta başka çare yok Kimse yardımcı olamaz, benimde 2 tane gömülü alındı dikiş falan 1 hafta çorba süt. Üzgünüm, ama iyi ki aldırmışım. ağrıdan duramıyordum

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      06 Ocak 2009 22:58:11
      hacu apranax iyi gelir ama ordaki ödemi en iyi alan majezik'tir. 2 majezik al bişeyin kalmaz. Ha oda olmazsa ufak şişlerde 25 CC Votka. Hiçbişeyin kalmaz. Denendi

edit: apranax içmişin votka içme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XpressMetal -- 6 Ocak 2009; 22:56:17 >

• Çavuş
      85 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:00:54
      Aslında ilk çekilen dişte herşey sorunsuz geçti, tek ağrı kesici almadan atlatmıştım.
      Ama bu sefer dikiş attı ve yandan et pörtledi resmen. Bu yüzden ağzımı kapatamıyorum. Kanama da durmuyor bir türlü. Doktoru aradım araya gazlı bez koy, sabah koş gel dedi ama ne çare...

Ya benimki kendi mallığım, ne güzel krallar gibi duruyorlardı yerlerinde. Ne diye koşa koşa cerraha gidersin ki.

• Yüzbaşı
      816 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:06:10
      muhtemelen önceki çektiği diş üst, şimdiki alttır. altlar hep daha sorunlu olur. uyumaktan başka çaren yok ilk gece. yarına fazla bir şeyin kalmaz.

• Çavuş
      85 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:09:23
      Yok walla diğeri sağ alttı, bu sol alt.

Üstleri de alayım mı dedi aman kalsın dedim, üst çene geniş rahat rahat kardeş kardeş yaşar onlar

• Yüzbaşı
      816 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:11:47
      olabilir ya ben de çektirdiğimde o gece baya ağrımıştı. dikkat dağıtıcı şeyler yap, kafayı koysan direk uyursun bence. acısı çoktur bilirim. geçmiş olsun valla.

• Binbaşı
      1497 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:12:29
      uff diş ağrısıda çok kötü olur ya..geçmiş olsun.

• Çavuş
      85 Mesaj
      06 Ocak 2009 23:32:59
      Sağolun arkadaşlar.

Ufaktan bir bardak süt içme girişiminde bulunuyorum. Karnım gurulduyor resmen açlıktan,başımın etrafında uçurumdan düşen Coyote gibi yıldızlar dönüyor resmen.

• Çavuş
      84 Mesaj
      07 Ocak 2009 00:04:07
      çok geçmiş olsun uyumaya çalış

• Binbaşı
      1076 Mesaj
      07 Ocak 2009 00:18:13
      benimde sabah bi tane yarısı damakta çıkan diş var onu alacaklar ameliyathanede bende korkuyorum inşallah bişey olmaz sana ağrı için önerebileceyim yemek yeme esnasında kullanabilirsin dişçilerinde uyuşturma amacıyla kullandıkları bişey xylocaine spray 15 ytl civarı sıkılan bölgeyi 15-20 dk uyuşturur rahat yemek yersin

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.
    • Çavuş
      85 Mesaj
      07 Ocak 2009 00:19:04
      Onu da denedim ama olmuyor maalesef. 8 saat oldu ama hala kanıyor ufak ufak, bide aç mideye oooh. Kadınları daha iyi anlıyorum desem yeridir.
      Zaten problem ağrı değil. O bir şekilde halledilir, olmadı hastaneye gider ağrı kesici yaptırırım ama şu et parçasının verdiği huzursuzluk insanı deli ediyor.

Size de geçmiş olsun, yarın ameliyattan önce iyice yemek yiyin. SOnra perişan olmayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aegnor. -- 7 Ocak 2009; 0:19:55 >

• Teğmen
      115 Mesaj
      07 Ocak 2009 00:34:29
      Ben 4 sene çektim o ağrıyı.Ancak çektirmedim intla.İçtiğim antibiyotik sayısını bilmiyorum valla. Ayda 1 apse yapıyordu.En sonunda ön dişlerimi eğmiş komple baskı yaparak damağı parçalayarak çıkmış.Ancak yine alınması gerekli galiba.Çok şükür apse yapmıyor artık.Ama damağı parçaladığı yer yavaş yavaş çürümeye başlamış.

Geçmiş olsun.

BÜYÜK BAŞKAN AZİZ BAŞKAN!
      07 Ocak 2009 00:39:13
      bu hafta bende olucam ameliyat şimdilik bana 550 mg'lik aprol-fort ve 1 gr'lik Largopen antibiyotik verdi.. agri sızı fln eser kalmadi.. şimdilik günü bekliyorum.. benim dişlerde biri gömük dieri kafasina göre çikiş yapmiş..

INTEL Q9650 CORE 2 QUAD 3.0 GHz Socket 775 12MB, 1333 MHz - GIGABYTE EP45C-DS3R, P45, DDR2-DDR3, 2X PCIExp, Socket 775, ATI CrossFireX - OCZ 4 GB (2048 x 2) DDR3 1333 Mhz RAM Platinum, CL7 - SEAGATE 1 TB HDD SATA II NCQ 32 MB - HIS HD4870X2, 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR5, 512 bit, 1500/3600 - Thermaltake Armor+ VH6000BWS PC Kasası - THERMALTAKE Toughpower 1500W Cable Management PSU W0171R
      ! ! ! CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E 7.1 - Logitech Z-5500 Digital 505 Watt 1010 Rms ! ! !
    • Çavuş
      85 Mesaj
      07 Ocak 2009 00:51:55
      @Seddoo. hocam eğer sağ üst dişten bahsediyorsan (resimde sol üstteki) Allah yardımcın olsun.
      Benim panaromik röntgenle karşılaştırınca seninki harbiden bela bişey. O diş sinirlere resmen sarılmış yaw.
      Benim 3 hafta önce çektirdiğim sağ alt sinire biraz yakındı, ona rağmen doktor dudağını 1 hafta kadar hissetmeyebilirsin diyordu ameliyattan önce. Gerçi hiç öyle birşey olmadı ama.

@ferfecir06
      Hocam korkunun ecele bir faydası yok. O kadar antibiyotik ile karaciğere ve böbreklere o kadar yükleneceğine zamanında bi doktora (çene cerrahiye git, dişçiye gitme) gitsen çoktan kurtulmuştun. İnan düşündüğün kadar eziyet çekmiyorsun. İnternette yazılanları da çok kafana takma, unutma hastalık yoktur hasta vardır. En kötü durumları okuyup sen de öyle olacaksın diye tırsma. Yazdıkları gibi ameliyattan sonra 2. kafa falan çıkmıyor , sadece doktorun dediklerini harfiyen yap.

Bu arada benim kanama da durmak üzere. Kan kokusu almıyorum

07 Ocak 2009 00:58:41

quote:

Orjinalden alıntı: Aegnor.

@Seddoo. hocam eğer sağ üst dişten bahsediyorsan (resimde sol üstteki) Allah yardımcın olsun.
      Benim panaromik röntgenle karşılaştırınca seninki harbiden bela bişey. O diş sinirlere resmen sarılmış yaw.
      Benim 3 hafta önce çektirdiğim sağ alt sinire biraz yakındı, ona rağmen doktor dudağını 1 hafta kadar hissetmeyebilirsin diyordu ameliyattan önce. Gerçi hiç öyle birşey olmadı ama.

beni endişelendiren sag üst köşedeki deil o çok kolay çikarmişta sol alt köşede KEMİGİN içine nüfus eden 20 lik diş önemli.. resmi büyütüp baktiginda daha net görüceksin ki diş kemigin içinde.. doktor çene kemigini cihazla aşinidirip onu ancak öyle çikartabilicegini soyledi..

INTEL Q9650 CORE 2 QUAD 3.0 GHz Socket 775 12MB, 1333 MHz - GIGABYTE EP45C-DS3R, P45, DDR2-DDR3, 2X PCIExp, Socket 775, ATI CrossFireX - OCZ 4 GB (2048 x 2) DDR3 1333 Mhz RAM Platinum, CL7 - SEAGATE 1 TB HDD SATA II NCQ 32 MB - HIS HD4870X2, 2 GB, PCIExp Ekran Kartı, Direct X10.1, DDR5, 512 bit, 1500/3600 - Thermaltake Armor+ VH6000BWS PC Kasası - THERMALTAKE Toughpower 1500W Cable Management PSU W0171R
      ! ! ! CREATIVE X-FI TITANIUM FATAL1TY PRO PCI-E 7.1 - Logitech Z-5500 Digital 505 Watt 1010 Rms ! ! !
    • Emekli Yönetici
      15172 Mesaj
      07 Ocak 2009 01:02:14
      Zamanında ben de bu evrelerden geçtim ve geçtiğim evreleri kaleme almıştım

http://forum.donanimhab...k%2Cdis//tm.htm#16859245

• Teğmen
      109 Mesaj
      07 Ocak 2009 01:10:19
      dişin altta mıydı üstte miydi ?

bende aldırdım 2 dişimi biri altta biri üstte olmak üzere alttakiler genelde hep sıkıntı cıkarır dikişlerim 1 hafta kalmıstı ayrıca diş hekimliğinde okuyan yeni yetme öğrencilere denek olmustum canımı fazlaca yakmıslardı tansiyonum düşmüştü bayılmıstım

alttaysa problem cıkarır

RADYASYON VİTAMİN DEĞİLDİR!
    • Yarbay
      5469 Mesaj
      07 Ocak 2009 01:12:42
      bende yarın doktora gidicem benim diş 1 tane alıncak ama oda yarısı dışarda zaten yani benimiki kolay olcak inşallah :)

Forever Alone
      Vienna University Of Technology Elektro Technik
    • Binbaşı
      1380 Mesaj
      07 Ocak 2009 01:30:19
      benımde 2 tane var ustlerde ıkısıde curuyor yarısı gıttı dıslerın. ne cıkarken nede curuken hıc agrı yapmadı ama cok tırsıyorum cektırmeye 2 kere masadan kalktım doktor bellı olmaz 1 ay da gıder 5 senede gıder dıyınce bırden gıder gıder dedım kactım yarıyılda cektırıyorm artık tırs tırs nere kadar!

Anakart: Asus Z170 K İşlemci: İntel Core i5 6600K İşlemci Soğutucu: ID COOLING 240L liquid cooler Ekran Kartı: Gainward Phoenix OC GTX1070 Ram: Corsair Vengeance Pro Led 2x8 16 GB HDD: Seagate Barracuda 1 TB x2 SSD: Samsung 850 Pro 250 GB Güç Kaynağı: Coolermaster g650m 80+ bronze Kasa: Corsair graphite 760T arctic Monitör: Asus 27" MG279Q 2K 144hz IPS Klavye: Corsair K70 Lux mx blue Mouse: Steel Series Sensei Raw Mousepad: Kingston Hyper X long mat Kulaklık: Audio Technica M50 Hoparlör: Kef Q100 Amfi:Onkyo A9030
Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.