Şimdi Ara

Antral gastrit

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
22.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dün endoskopi sonucuna göre antral gastrit çıktı bende 1.5 aydır çok kötüyüm.Spor felan yapamıyorum midem hep bulanıyor ve ekşiyor.Gögsümde mide yanması yada mide ekşimesimi diyiyoruz inanılmaz oluyor.Midem ekşirse midem bulanmıyor,midem bulanırsa midem ekşimiyor nasıl bir hastalık anlamadım.Hayatım boyunca böylemi yaşacağım arkadaşlar.Yaşam kalitem dibe vurdu midem felaket ötesi

• Mide sorunları kötü gerçekten. Ayrıca duygu durumuda hemen mideye yansır. Sinirlenmek, üzülmek vs. tetikler. Bende de gaz oluyor, o gaz mide bulantısı yapıp baş dönmesi yapıyor. Çok şiddetli bir keresinde ayağa kalkar kalkmaz bayılmışım.. Doktorun dediklerini yap, verdiği ilaçları kullan. Ayrıca anlık geçiren, sadece sorun olduğunda alınan, rennie, talcit, metsil gibi ilaçları mutlaka yanında taşı, hep bulunsun sürekli.
  • Rennie Duo kullanmanı tavsiye ederim. Bende de aynı durum söz konusu ve çabuk ve etkili çözüm için en iyisi.
  • bugün endoskopi yaptırdım bendede antral gastrit çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

bugün endoskopi yaptırdım bendede antral gastrit çıktı.

Doçent doktor bende yaptırayım dedi bendede çıkar dedi.Çok önemsemiyorlar.Sende ne gibi belirtileri var ?
  • yanma az bulantı bugün mısır çarşısından 15 tl ye 1 kavanoz kudret narı aldım kokusu beya kötü bakalım nasıl yicez ve işe yarayacakmı acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScAnMaN

quote:

Doçent doktor bende yaptırayım dedi bendede çıkar dedi.Çok önemsemiyorlar.Sende ne gibi belirtileri var ?

rapor bu yorumlayabilirmisin?

Antral gastrit

• quote:

quote:

quote:

Antral gastrit

Kötü değil. Herkeste olan bir sonuç gibi H. Pylori pozitif çıkarsa 3lü ilaç var onu kullanacaksın. İlaçlarını kullan şikayetlerin geçmeli. H. Pylori sonucuda önemli açıkcası. Bakalım onda ne çıkacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Antral gastrit

Kötü değil. Herkeste olan bir sonuç gibi H. Pylori pozitif çıkarsa 3lü ilaç var onu kullanacaksın. İlaçlarını kullan şikayetlerin geçmeli. H. Pylori sonucuda önemli açıkcası. Bakalım onda ne çıkacak.

Bende H.P. den korkuyorum dostum umarım çıkmaz..

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Antral gastrit

Bende H.P. den korkuyorum dostum umarım çıkmaz..

Ne korkuyorsun sonuç bırak çıksın problem oysa. İlacı var sen yorumlara bakma kullanıyorsun geçiyor. Bende antral gastrit var ama 10 misli şikayetim var. Adını bile koyamadılar. 4 kez endoskopi oldum. H. Pylori çıksın diye dua ediyordum. Şimdi tonla ilaç kullanıyorum nafile. H. Pylori olsa tedavisi belli. Yani korkman gereken bir şey yok.

• quote:

Ne korkuyorsun sonuç bırak çıksın problem oysa. İlacı var sen yorumlara bakma kullanıyorsun geçiyor. Bende antral gastrit var ama 10 misli şikayetim var. Adını bile koyamadılar. 4 kez endoskopi oldum. H. Pylori çıksın diye dua ediyordum. Şimdi tonla ilaç kullanıyorum nafile. H. Pylori olsa tedavisi belli. Yani korkman gereken bir şey yok.

H.P Hakkında çarpıcı bilgiler okuyup yorumlarsanız memnun olurum.

quote:

Yurdumuzda 50 milyondan fazla kişide H. pylori'nin bulunduğu tahmin edilmektedir. Çoğu insanda sessiz kalan bu bakterinin giderilmesi çoğu zaman gerekli değildir. Bu nedenle midesinde H. pylori bulunanların bu bakteriyi yok ettirme yönünde aşırı bir çabaya girmemeleri gereklidir. Hatta kendilerine H. pylori bakterisinin yok edilmesi söylendiğinde bunun gerçekten gerekli olup olmadığı soruşturulmalıdır. Ne yazık ki günümüzde bu bakteri son derece gereksiz yere yok edilmeye çalışılmakta, insanlar boşuna antibiyotik almaktadırlar. Hatta midesinde H. pylori'nin olduğu bilinmeden, tetkik yapılmadan gereksiz ilaç kullananlar hiç de az sayıda değildir.

Son zamanlarda H. pylori'nin mide kanserine neden olduğu bilgisi bulunmaktadır. Gerçekten de Dünya Sağlık Örgütü H. pylori'yi 1. dereceden kanserojen olarak ilan etmiştir. Ancak toplumumuzda H. pylori'nin görülme oranı %80 iken mide kanseri görülme oranı yalnızca yüz binde 6'dır. Bu nedenle çevreden edinilen bilgilerin süzülerek değerlendirilmesi gereklidir.

Tedavide 10 – 14 gün süre ile asit azaltıcı ilaç ve iki ayrı antibiyotik kullanılır. Bu tedavi rejimi ile bakteri %80 – 90 oranında yok olur. Tedavi sonrasında bir yıl içinde %5 oranında bakteri tekrar ortaya çıkar.

Özetle:

H. pylori ülsere yol açan nedenlerin başında gelir,
    H. pylori saptananlarda tedavi, gerekli ise yapılmalıdır,
    Tedavi 10 – 14 gün olmalı ve gereksiz tekrarlardan kaçınılmalıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raver -- 18 Şubat 2014; 0:32:33 >

• Merhaba ben de 1 buçuk aydır süren antrak gastirt var bakterisiz sizin ki geçti mi ?

• raver kullanıcısına yanıt
    Antral gatirtiniz gecti mi benim 1.5 aydir var tesadufen gordum sizi

• Aynı problem bende de var

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.