DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Barfiks çekemiyorum :s
44
Cevap
0
Favori
33.478
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Sağlıklı Yaşam >> Barfiks çekemiyorum :s
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      3259 Mesaj
      05 Temmuz 2009 01:01:53 Konu Sahibi
      arkadaşlar tek seferde 40 50 sınav çekebiliyorum kollarım falan da kuvvetli ama 10 sınav çekemeyen adam benden çok barfiks çekiyor bunun sebebi ne olabilir ? Geliştirmek için ne yapmam gerek ?

|
      |

• Binbaşı
      1544 Mesaj
      05 Temmuz 2009 05:38:18
      Aynı Sorun bendede var o kadar direkte asılı kaldım başkasının ayagımdan destekleyerek cekme çalışması yaptım ama tek başıma yine 0 yine 0
      |
      |

Sanırım bu forum bana aşık.
      Ben giriyorum, böyle bir kasılmalar, bir eli ayağına dolaşmalar, yavaşlamalar falan haydi hayırlısı.
    • Binbaşı
      1049 Mesaj
      05 Temmuz 2009 11:29:17

http://www.youtube.com/watch?v=uEJkiRyvy0w&feature=channel

bunun gibi bi şey bulabilirsen süper olur
      |
      |

• Onbaşı
      20 Mesaj
      05 Temmuz 2009 20:56:40
      barfiks ile şınav bir değil :) Ya da mekik, dikkat et ;) Barfiks çok daha zor, bikaç tane bile çekemem ben mesela :D
      |
      |

Gidemediğin Yer Senin Değildir!!!!
    • Er
      0 Mesaj
      05 Temmuz 2009 21:58:45
      ben yaklasık 1 ay once su kapının krısıne asılanlardan aldım odamdan cıkarken gırerken dewamlı olarak cekıyorumılk geldıgınde zıplayarak bıle ıkı oluyordu fakat sımdı sırt bolgemde we omuzlarımda ınanılmaz bır gelısme war usatune ustluk yaklasık 15 tane cekıyorum sureklı cektıgım ıcın onlardan bıtane temın et bence
      |
      |

• Yüzbaşı
      879 Mesaj
      06 Temmuz 2009 10:00:52
      quote:

Orjinalden alıntı: chrisangeLL

ben yaklasık 1 ay once su kapının krısıne asılanlardan aldım odamdan cıkarken gırerken dewamlı olarak cekıyorumılk geldıgınde zıplayarak bıle ıkı oluyordu fakat sımdı sırt bolgemde we omuzlarımda ınanılmaz bır gelısme war usatune ustluk yaklasık 15 tane cekıyorum sureklı cektıgım ıcın onlardan bıtane temın et bence

Hocam nereden aldın acaba 1 ay dayandığına göre iyidir herhalde.
      |
      |

Önemli olan; hayatta en çok şeye sahip olmak degil, en az şeye ihtiyaç duymaktır. Eflatun
    • Yüzbaşı
      897 Mesaj
      06 Temmuz 2009 10:56:56
      quote:

Orjinalden alıntı: fenerista07

Alıntıları Göster

Hocam nereden aldın acaba 1 ay dayandığına göre iyidir herhalde.

evet ben de alacağım 1 tane. nerden aldınız acaba?
      |
      |

• Yarbay
      8824 Mesaj
      06 Temmuz 2009 11:50:08
      bendede var, 1 sene oluyor nerdeyse sapa sağlam, sıkıştırılarak takılıyor vida yok. hepsiburadadan aldım
      Şunuda diyeyim hiç barfiks çekemeyen bi adam, bunu alırsa bişey yapamaz. kanat, omuz, sırt çalışmanız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AppendiX -- 6 Temmuz 2009; 11:50:27 >
      |
      |
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      19 Temmuz 2009 12:22:39
      Ben hayatımda barfiks çekmemiştim. Odama yan duvardan yan duvara uzun bir demir aldım. Babam sağolsun duvarları delerek geçirdi demiri. Çok sağlam oldu.

İlk denememde 2 kere yapmıştım. (Hatta tam yapış denilemezdi) 4 gün felan odaya girerken barfikse zıplıyordum ve çekiyordum. Hiç unutmam 1. haftadan sonra pc'de oyun oynarken felan öldüğüm zaman barfiks çekerdim :D Hemen 2 adım yanımdaydı çünki. 2 hafta içinde 15 yaptım. Şimdi 4 aydır çekmiyorum geçen 10 tane zor çektim nedense :D Şınav 35 bu arada.

Uzun lafın kısası barfiks sayını çeke çeke çoğaltıcaksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Help :) -- 19 Temmuz 2009; 12:22:58 >
      |
      |

• Teğmen
      206 Mesaj
      19 Temmuz 2009 14:19:20
      Bu işin sırrı bolca barfiks yapmaktan geçiyor.Başka çaresi yok.Elinizden geldigince vücudu zorlayacaksınız.Mesela ben geçen sene ilk başladıgım da bir tane bile zor yaptım ama o zaman 90 kilolarda ve hiç spor yapmayan biriydim.Geçen yıldan beridir düzensiz de olsa barfiksi çektim.Şınavı da aynı şekilde.SAdece mekik de hiç ara vermedim.Son birkaç aydır da düzenli olarak mekik şınav barfiks üçlüsünü yapıyorum.İşe gitmeden önce sabahları yada izinli isem günaşırı yapıyorum.Sırf barfiks çekebilmek için dama özel demir yaptırdım.Ama şu var.Geniş bir çatı yani omuz bölgesi için bolca geniş tutuş barfiks çekmek lazım.Bu vücudu üçgenleştirir.Kendinize hedefler belirleyebilirsiniz.Mesela şınavda bu ay şu kadar yapacam rekor işte mekik de şu kadar,barfikste şu diye.Bu sizi hep ileriye götürür.Şuanda 75 şınav,75 mekik,28 de geniş tutuş barfiks rekorum var.Yazın sonuna hedefim barfikste 30 sayısına ulaşmaktı ama hedefimin önüne geçecem gibi.zaten 30 dan sonra belime agırlık baglayıp öyle çekmeyi düşünüyorum.şınava gelince.üst gögüs şınavını şiddetle öneririm.Hem normal şınava göre zordur hem de omuzlara ve üst gögüse harika vurdugunu bizzat gözlemleyerek ögrendim.bu üç harekettenden de 4'er set yaparsanız vücudunuz harika bir şekle girer.
      |
      |

"Kendi aklını kullanma cesaretini göster!"İMMANUEL KANT
    • Yarbay
      3259 Mesaj
      19 Temmuz 2009 14:24:50 Konu Sahibi
      tamamdır önerilerinizi dikkate alacağım şu sıra 10 barfikse kadar çıktım
      |
      |

• Teğmen
      206 Mesaj
      24 Temmuz 2009 11:52:21
      quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

tamamdır önerilerinizi dikkate alacağım şu sıra 10 barfikse kadar çıktım

harika böyle devam et.sabırla çalış.yavaş ama seni devamlı geliştirecek bir çalışmadır bu.mesela 8x5 yap.yani 5 kez 8 tekrarlı yap.artık ne kadar yapabiliyorsan.Son tekrarda vücudunu zorla ve aşagı inerken iyice esne..bu bile sana birkaç ay sonra harika bir fayda saglayacak.
      |
      |

• Yüzbaşı
      256 Mesaj
      24 Temmuz 2009 19:19:25
      quote:

Orijinalden alıntı: ::ExtremE::

arkadaşlar tek seferde 40 50 sınav çekebiliyorum kollarım falan da kuvvetli ama 10 sınav çekemeyen adam benden çok barfiks çekiyor bunun sebebi ne olabilir ? Geliştirmek için ne yapmam gerek ?

Şınavda kollar tam anlamıyla çalışmaz ki.. göğüs kasları daha çok çalışır.. aynı şey değil..
      |
      |

• Binbaşı
      1205 Mesaj
      25 Temmuz 2009 00:33:30
      quote:

Orijinalden alıntı: Help :)

Ben hayatımda barfiks çekmemiştim. Odama yan duvardan yan duvara uzun bir demir aldım. Babam sağolsun duvarları delerek geçirdi demiri. Çok sağlam oldu.

İlk denememde 2 kere yapmıştım. (Hatta tam yapış denilemezdi) 4 gün felan odaya girerken barfikse zıplıyordum ve çekiyordum. Hiç unutmam 1. haftadan sonra pc'de oyun oynarken felan öldüğüm zaman barfiks çekerdim :D Hemen 2 adım yanımdaydı çünki. 2 hafta içinde 15 yaptım. Şimdi 4 aydır çekmiyorum geçen 10 tane zor çektim nedense :D Şınav 35 bu arada.

Uzun lafın kısası barfiks sayını çeke çeke çoğaltıcaksın.

Yavaş salla. 2 hafta içinde 8 e bile ulaşamazsın.Sen 15 diyorsun.Ayrıca o çektiğin barfiks ne kadar nizami.
      |
      |

The Only Easy Day...Was Yesterday
    • Yarbay
      5080 Mesaj
      25 Temmuz 2009 08:20:19
      barfiks en zorudur...
      |
      |

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW
    • Binbaşı
      1205 Mesaj
      25 Temmuz 2009 13:32:27
      quote:

Orijinalden alıntı: Loading

barfiks en zorudur...

Çalışmayınca her spor zor olur.Masa başı işi yapan evine arabayla gidip gelen bir adam düşün.Adam 20 dk yürüse zorlanır.Barfikste diğer sporlar gibi ilk başladığında çabuk gelişme gösterir.Kısa zamanda 2 ay gibi bir sürede 10-12 tane yapmaya başlarsınız.Bundan sonra artık çok yavaş ilerleme kaydedersiniz.Bütün sporlar böyle.Mesela ben ağırlık çalışmaya başladım.3 ayda bench presste ilk başladığım ağırlığı 40 kilo kadar arttırdım.Lakin ilerleme artık yavaşladı.Eskisi gibi ağırlık arttıramıyorum.
      |
      |

The Only Easy Day...Was Yesterday
    • Yarbay
      5080 Mesaj
      25 Temmuz 2009 17:03:36
      Doğru haklısın... Zamanla ilerletilecek bir hareket...
      |
      |

Canon EOS 60D | Canon EF 50mm f/1,8 II | Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD | Lowepro Nova 3 AW
    • Çavuş
      65 Mesaj
      28 Temmuz 2009 22:21:19
      arkadaşlar ya ben kollarım biraz kırık vaziyette başlıyınca 4-5 tane çekiyorum ama düz vaziyette başlayınca çekemiyorum 1 tane bile nasıl yapıcam ben bunu ya yardım edinnn??
      |
      |

umuthatip
    • Teğmen
      206 Mesaj
      29 Temmuz 2009 20:47:27
      kırık vaziyette kaslarını uzunlamasına ve tam anlamıyla kullanmamış olursun.kırık iken kanatlardan çok omuzdan destek alırsın.hareketin vurdugu yer degişir verim alamazsın.O yüzden elinden geldigince aşagıya kadar tam esne ve yukarı çıkarken de çeneni degdirecek kadar çık.az da olsa bu şekilde yaparsan hareket bir çok kasını çalıştırır.özellikle latissimus dorsi yani kanatlar çok güzel gelişir.
      |
      |

• Çavuş
      65 Mesaj
      29 Temmuz 2009 22:11:55
      teşekkürler deniyecem ama çekemiroyumki düz vaziyette
      |
      |

umuthatip

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
ses yalıtımı
izmir havalimanı transfer
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.