Şimdi Ara

Gömülü 20 yaş diş çekimi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
70.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dün yardırdım, dişlerimi biraz bastırdığımda dilimin altı bir tuhaf oluyor bu sizdede oluyormu veya oldumu
  • quote:

Orjinalden alıntı: :White:DeviL:

quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Büyük bir ihtimal yüzünün sağ tarafını keser

Şaka bi yana 6 aydır insan bi gitmezm doktora yaw Gidince içinde kalan kökü alıp temizler

bunun 5 ayı iltihablıydı.o zamanlar toytum iner sanıyordum

dişi o küçücük oyuktan nasıl çıkartıcak ki?

en önemlisi acıtır mı?

Yok acıma falan olmaz zaten bi uyuşturucu iğne vuıruyolar iki gün hissetmessin kafanı rahat ol

• Ben de tırsıyorum çekilecek mi diye bu dişler yaş 19 doktora gösterdim 5-6 ay kadar önce çok düzgün çıkıyor dişlerin o yüzden çekilmeyecek dedi.Beni tatmin etmedi başka bir doktora daha gösterdim o da aynı şeyi söylemişti. Bu yaşıma kadar da hiç dişim çürümedi ha
  • Evet arkadaşlar, operasyondan 44 saat sonra ve herşey muhteşem.
    Yara kapandı sayılır. Yemek yemem neredeyse normale döndü. Çok çok hafif bir şişlik ve dokununca ufak bir sızı dışında (dokunma sende) hiçbir şey kalmadı.

Fikir vermesi açısından 2 resimde ekledim.
    Resimlerde siyah görünenler dikiş ipinin uzantıları. Dikişleri alırken oradan tutup kestikleri için biraz uzun bırakıyorlar. Dişlerimi yeni fırçaladığım içinde biraz kanamış.

Gömülü 20 yaş diş çekimi
     Gömülü 20 yaş diş çekimi

Not: Fotoğrafta arka dişler biraz sararmış görünüyor ama orjinali kesinlikle öyle değildir, bembeyazdır maaşşallah. Işıktan kaynaklanıyor sanırsam

Hala çektirmeye korkan arkadaşlar, gidin ve kurtulun. İnanın beklediğinize, düşündüğünüze değmiyor.

• ben ilk bu pazartesi günü gittim bende şu an üç tane çıkmış yaşım 19 teki sol üst çenede diğer ikisi sağ üst çenede her zaman gittiğim diş doktoruna gittim kendisine güvenim sonsuzdur beni çağırmadan önce lorgopen 1 g ile apranax fort 550 mg verdi bunları gelmeden başla dedi sonra beni pazartesi çağırdı ilk sol üst dişimin birindede çürüğüm vardı biraz daha geciksen kanal tedavisi yapardık dedi ona dolgu yaptı kendisi dolgu ve diş çekiminde çok iyidir bana 2-3 tane dolgu yaptı hiç birinde sorunum olmadı diş çekimlerindede öle 3-4 sene önce diş teli takarken 2 dişimi çektirmiştim ona dolgudan sonra sol üst 20 likte bi sıkıntı yok dedi biz sağ alt üstü çekelim dedi ve ilk dolgudan hemen sonra sol üstü çekti bu diş beklediğimdende kolay çıktı zaten içe gömülü değildi yamuk olarak çıkmıştı çenemi acıtıyordu tel tedavisi gördüğümden zamanında dişlerimin şeklinin yeniden bozulmaması içinde çekilmesi şartı zaten hemen çürükte oluşmuş onlarda

sonra bu perşembe çağırdı sol alt içe gömülüydü biraz tırsarak gittim ben çekerim dedi cerrahi çekime gerek yok dedi hiç film falanda istemedi bu başladı oymaya olmadı neşterle iki çizik attı oraya o esnalarda anesteziden bende bişi yok tabi yok olmuyo gene kök yana salmış sonra dedi dişi kesip çekelim yaklaşık 1 saat süren operasyonla diş ikiye ayrık şekilde çıktı doktor bana bravo dedi fazla kasmadın kendini diye acıya dayanıklıyımdır biraz benim son zamanlarda en çok zorlandığım çekimdi dedi bana kanayan yere iki tane kahverengi bişi koydu onlar kendi erir dedi bende kesik varda dikiş yok galiba yada ben mi anlamadım o ara eve geldim yanak şişti ağrı başladı hemen apranax attım bide minnoset plusta al istersen dedi onuda aldım hemen kanama acaip ben üst gibi olcak zannettim biraz zorladı valla şu an hala ağrı var kanama durdu sayılır sabah tuzlu su ile gargara yaptım süt.cicibebe.patates püresi.çorba ile idare ediyom iki gündür kan yutmaktan vampir gibi oldum bu sabah ağrı ile uyandım 5-6 saat uyudum bugün nolcak bakalım çarşamba kontrole gitcem largopen,apranax fort,minnoset üçlüsüyle ağrıyla savaşıyorum çok şükür kurtuldum allah şimdiden çektirceklere yardım etsin...

dolgu ve iki çekime 200 tl verdim bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uguroz89 -- 17 Ocak 2009; 1:58:30 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Çağdaş

quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Ölüyü mezarından kaldıran 20 lik dişş

Gömülü 20 yaş diş çekimi

Feci :S

Oyy ne fena ya öyle harbiden..

• Madem konu diş,bende bir soru sorayım..Benim ön-üst bölümünde 2 tane iki dişin arasında oluşan çukur gibi bir çürük var.Ve o boşlugun oluştugu yerin etrafı hafif siyah bir ton aldı.Çürümüş sanırım,merak ettiğim durum çok mu kötü ?

Gömülü 20 yaş diş çekimi
  • konusu varken yeniden açmayayım dedim ,yaklaşık 45 dakika önce bende aldırdım gömülü dişleri
    4 gün önce devlete bağlı diş hastahanesine gitmiştim muayenden önce belge falan imzalattırıolar:) sonra adam demesinmi bizde cerrah yok sen ünüversite hastanlerine git die.
    ağırısını keselim diye bişiler yaz dedim ,demesem yazmayacak antibiyotik ve ağrı kesici aldım. tsabi yaş 27 ilk defa dişçi koltuğuna oturacamya 2-3 yıldır kaçıom. bugun bi gaza geldim gidimde çektiriim dedim özel bi hastaneye gittim. ilk 2 yerden uyuşturdu dedim uyuşmadı( aslında az uyulmuştuda acı cekmekten iyidir) bi inne daha uyuştu.
    önce neşter kullanmadan denedi almak için yemedi(dişin ucu yandaki dişe doğru dayanmıştı) sonra neşter attı çıkardı. dikişler attı tamam.
    umarım anastezinin etkisi geçince acımaya başlamaz.
    arkadaşlara tavsiyem
    - korkmayın 15 dakikada kesiyor biçiyor,acı falan da duymuyorsunuz(2 kere uyuşturttun, ben bayıltın dedimde yapmadılar:)
    -- kesinlikle tıka basa zorla yemek yeyin sonra gidin,3 sigara peşpeşe için sonra bi sakız çiğneyin dalın doktorun yanına. ben yemeği en son dün akşam yemiştim,18 saat oldu bakalım kaç saat daha dayanacağım:( nikotinde başka dert...
    - tamponu ilk yarım saat çıkarmayın eğer ben gibi çıkarırsanız kanama durmaz
    - buz uygulamaya devam edin 15 dak buz 15 dak ara( acıyı hissetmenizi aazda olsa engelliyor ve dolaşımı yavailatarak kanmayı önlüyor, yuzun şişmesinide önliyor)
    -yanınızda biriyle gidin yoksa çıkışta tek elinizde buz torbasıyla kızılay trafiğinde makas atması zor oluyor. şaka bi yana size destek olması için,şahsen ben ğişman oldum tek gittiğime.
    - benim gibi kan tutuyorsa :) çekilen dişe 1 gün sonra bakın yoksa koltukda 10 dakika başınız döner

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsimonline -- 2 Mart 2009; 17:07:49 >

• o lanet ameliyattan bende oldum 4 dikişle 3 hafta dnaldım hanibal gibi bişi yiyemedim pudinkle baktım kendime :(
  • 3 haftamı :S oyyyyyyyyyyyyyyy ne yıyecem ben yaw , neyse bu saatten sonra puding yapmayıda öğrenirim
  • benim kızarkadaşımında aldılar ki o çene kemigine kaynamış 7-8 dikiş atmışlardı baya bi kotü oluyor 2 hafta faln yemek yiyememişti baya bi kötü oluyor bi 20ligi daha alınack bakalım onu nasıl atlatacagız
  • quote:

Orjinalden alıntı: elif1907

uff diş ağrısıda çok kötü olur ya..geçmiş olsun.

Aynen. Ne adamı uyutur ne de rahat bırakır. Geçmiş olsun..
  • Geçen sene çektirdim 2 hafta çektim valla.

doktor dikişte atmamıştı üstelik. önce uyuşturdu sonra ne kadar kasarak çektiğini şurdan anladım. Penseyle sağa sola sallıyordu, boynum kırılacaktı resmen. Doktora içimden ana .vrat sövüyorum ama nasıl. Yaw diş çekilirken kafa sağa sola sallanacak derecede kasılırmı!?

Neyse onuda atlattık
  • sağolun arkadaşlar.
    ya bu çektirenler,diş çekiildikten kaç saat sonra yemek yedi ve ne yedi ve sonradan olumlu olumsuz birşey oldumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tilsimonline -- 2 Mart 2009; 16:31:41 >
  • Dis sikintisi hiç yasamadim. Nasil oldugunu bilmiyorum. 20lik dis herkesde çikar mi?
    Geçmis olsun.
  • çıkar derim bi türlü çıkmaz derim bi türlü olay taa darvin e maymunlara vs.. falan gidio sonra konuyu kapatıyolar
    en iyisi bekleyip görmek (bende çıkamaz diodum 25 yaşında ilk ağrı başlamıştı)
  • quote:

Orjinalden alıntı: LastDestruction

Madem konu diş,bende bir soru sorayım..Benim ön-üst bölümünde 2 tane iki dişin arasında oluşan çukur gibi bir çürük var.Ve o boşlugun oluştugu yerin etrafı hafif siyah bir ton aldı.Çürümüş sanırım,merak ettiğim durum çok mu kötü ?

Gömülü 20 yaş diş çekimi

• quote:

Orjinalden alıntı: tilsimonline

çıkar derim bi türlü çıkmaz derim bi türlü olay taa darvin e maymunlara vs.. falan gidio sonra konuyu kapatıyolar
    en iyisi bekleyip görmek (bende çıkamaz diodum 25 yaşında ilk ağrı başlamıştı)

17-35 arasi çikma ihtimali varmis. Dis çekilenecekse de 40 yasini geçmemek gerekiyormus.
  • bende çektim arkadaşlar o derdi çok kötü bişe tek seferde sedasyonla(uyusturma yöntemi ya da uyusturan ilacın adı) 3 adet gömülü dişimi aldılar :( 1.5 hafta bise yiyemedim. corba ve pudingle beslendim. bide isin dikiş kısmı var iqrenc bi durum. agzınızı acamıosunuz bile yırtılma korkusu sarıyor insanı :( suan da tel tedavisine basladım üst dişlerime takıldı :( sadece arka dislerimle yiebiliorum :( ön dislerim ve yan dislerim kullanılmaz durumdalar :(

ameliat olmuş, olucak tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum...
  • Hacı Apranax kanamayı arttırıyor.Burun ameliyatı oldum ordan biliyorum.Onu içmeyi kes..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.