Şimdi Ara

Gömülü 20 yaş diş çekimi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
73
Cevap
0
Favori
70.831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ucuz atlatmışsın, geçmiş olsun. ilk günler yara derdin olur ama sadece o kadar. benim 20 yaş dişini çekerken, kırılmıştı ve kökü çıkarmak için çene kemiğini kıtır kıtır kesmişlerdi. bırak ağrıyı, günlerce de yüzüm davul gibi şiş kaldı ve evden çıkamadım bu yüzden 10-12 gün.
  • Yaw oda sorun mu, bende gomuk bir yirmilik var, doktor bile kara kara nasıl alacaz bunu diye düşünüyor. Yan sürmüş, sürmeklede kalmamış diğer dişin altına girmiş hem oyle bir girmiş ki, ağlamak istiyorum burada anlatırken. Doktor düşünme için süre istedi, bende tırstığımdan sevindim ne diyeyim. :)))) Bayıltıp yapsa çok sevinecem....
  • şu saat itibati ile dişimi çektirmiş bunulmaktayım 15 dk bi operasyon sürdü ameliyathanede ve şuan hala kanıyo ve anestezini etkisi geçmeye başladı ağrı var dişmde
  • Benim gecem sorunsuz geçti.
    Sabah da alelacele tekrar gittim doktora, kontrol etti. Dikişlerimde problem yokmuş.
    Şu anda çok iyiyim, patates püresi ve ballı yoğurt yedim, bide soğuk paşa çayı

Reklam olur mu bilmiyorum ama böyle doktorun reklamını da yaparım arkadaş.
    Dr. Alper Aktaş (Hacettepe Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi, Ağız-Diş-Çene ve Cerrahisi Anabilim Dalı)

Gömülü 20 yaş dişlerini çektirecek arkadaşlara tek tavsiyem normal bir diş hekimine değil çene cerrahına gitmeniz. Özel kliniklere de para kaptırmanıza gerek yok. Üniversite hastanelerinde bu iş süper yapılıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: Seddoo.

quote:

Orjinalden alıntı: Aegnor.

@Seddoo. hocam eğer sağ üst dişten bahsediyorsan (resimde sol üstteki) Allah yardımcın olsun.
    Benim panaromik röntgenle karşılaştırınca seninki harbiden bela bişey. O diş sinirlere resmen sarılmış yaw.
    Benim 3 hafta önce çektirdiğim sağ alt sinire biraz yakındı, ona rağmen doktor dudağını 1 hafta kadar hissetmeyebilirsin diyordu ameliyattan önce. Gerçi hiç öyle birşey olmadı ama.

beni endişelendiren sag üst köşedeki deil o çok kolay çikarmişta sol alt köşede KEMİGİN içine nüfus eden 20 lik diş önemli.. resmi büyütüp baktiginda daha net görüceksin ki diş kemigin içinde.. doktor çene kemigini cihazla aşinidirip onu ancak öyle çikartabilicegini soyledi..

Tamam işte aynı dişten bahsediyoruz. Resimde sol üstte olan aslında sağ üst, röntgen ters duruyor. R sol tarafta

quote:

Orjinalden alıntı: yanlızkurt195

şu saat itibati ile dişimi çektirmiş bunulmaktayım 15 dk bi operasyon sürdü ameliyathanede ve şuan hala kanıyo ve anestezini etkisi geçmeye başladı ağrı var dişmde

Geçmiş olsun yanlızkurt195. Esas bundan sonrası çok önemli. Doktorun dediklerini harfiyen yerine getirirsen çok problem çekmeden atlatırsın. Buz torbasını yanından eksik etme ama uzun süre de yanağında tutma. 15dk koy 15dk çek. Buz torbası lokal anestezinin süresini de uzatıyor, böylece fazladan ağrı kesici almana gerek kalmaz. Anestezinin etkisi geçmeden al bir ağrı kesici, daha sonra ağrımadıkça alma. Bana da sabah akşam apranax yazmışlardı ama bugün almayı düşünmüyorum. Geçen sefer de tek apranaxla atlatmıştık.

• Bursa'da giden veya gidecek arkadaşlar varsa Gülter Köroğluna gitsinler.
    Bursa'nın tek uzman çene operatörü. Şanslıysanız muayene saati alırsınız. Sabahın köründe bile muayanesi full çekiyor.
  • Ya arkadaşlar bende yıllardir ızdırap çekiyorum artık dayanamaz oldum yaptırmaya karar verdim ama biraz araştırma yaptim çeneyi çıkartıp yapıyorlarmış öyle duydum nasil çıkartıyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz?Çok ağrıyormu çeneyi çıkartırken?
  • Ölüyü mezarından kaldıran 20 lik dişş

Gömülü 20 yaş diş çekimi
  • quote:

Orjinalden alıntı: simsir2001

Ya arkadaşlar bende yıllardir ızdırap çekiyorum artık dayanamaz oldum yaptırmaya karar verdim ama biraz araştırma yaptim çeneyi çıkartıp yapıyorlarmış öyle duydum nasil çıkartıyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz?Çok ağrıyormu çeneyi çıkartırken?

Hocam gömülü dişi aldırmak için çene cerrahına değil de kasaba, oto tamircisine falan giderseniz ancak o zaman çıkartırlar. Yok öyle birşey.
    Ağzın içinde damağın kenarını 2-3cm kesiyorlar ve ondan sonra dişi çıkartıyorlar. Eğer diş tamamen kemiğe gömülü değilse yada eğri falan gelmiyorsa, lokal anestezi etkisini göstedikten sonra max. 10-15dk sürüyor.
    Ameliyatta kesinlikle hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Korkacak birşey yok, sadece işinin ehli bir doktora git

• dün çektirdim 20 lik dişi
    ANDOREX GARGARA OLUYOR
    APRANAX FORT 550 MG
    AUGMENTİL 625 MG

VERDİ SORUN YOK

bu arada NakkaSss senin dişci acıtmıştır yahu benimki çene cerrahisiydi Allah (c.c.)Razı olsun asistanıda kendiside çok iyi bir insan. Bende ilk önce büyük tarafı kafa kısmını bir seyle kesti sonradan altı dişin kafa kısımını , sonrada kök tarafını ayrıyetten tere yağından kıl çeker gibi aldı

ve sorum bu arada alt diş veya üst diş alınması bir sey fark ediyormu, acı tarafından , fark edilmemesi gerek ama ginede sorayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samsunlusemih -- 7 Ocak 2009; 11:24:17 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Aegnor.

quote:

Orjinalden alıntı: simsir2001

Ya arkadaşlar bende yıllardir ızdırap çekiyorum artık dayanamaz oldum yaptırmaya karar verdim ama biraz araştırma yaptim çeneyi çıkartıp yapıyorlarmış öyle duydum nasil çıkartıyorlar acaba bilgi verebilirmisiniz?Çok ağrıyormu çeneyi çıkartırken?

Hocam gömülü dişi aldırmak için çene cerrahına değil de kasaba, oto tamircisine falan giderseniz ancak o zaman çıkartırlar. Yok öyle birşey.
    Ağzın içinde damağın kenarını 2-3cm kesiyorlar ve ondan sonra dişi çıkartıyorlar. Eğer diş tamamen kemiğe gömülü değilse yada eğri falan gelmiyorsa, lokal anestezi etkisini göstedikten sonra max. 10-15dk sürüyor.
    Ameliyatta kesinlikle hiçbirşey hissetmiyorsunuz. Korkacak birşey yok, sadece işinin ehli bir doktora git

İşte benim derdim diş egri geliyormuş ondan korkuyorum çıkmıyor röntgene bakınca doktor çıkmaz bu dişler dedi ancak ameliyatla alinir dedi çene çıkacak falan dedi ondan korkuyorum.Anlamadiğım 2 side eğri bu dişler kardeşmi biri düz çıksa olmuyormu yav.Gaziantepte yaptiran varmi bu arada?En yakin yer orasi.

• diş ve döt (basur) acısı çekilmez
  • quote:

Orjinalden alıntı: Gny*

Bursa'da giden veya gidecek arkadaşlar varsa Gülter Köroğluna gitsinler.
    Bursa'nın tek uzman çene operatörü. Şanslıysanız muayene saati alırsınız. Sabahın köründe bile muayanesi full çekiyor.

diş hastanesi de oldukça başarılı
  • quote:

Orjinalden alıntı: BARKU

diş ve döt (basur) acısı çekilmez

Kist dermoid diyorsun yani

Hocam 32 dişimi söktürürüm, yeter ki şu bela bize uğramasın. Diş dediğin nedir iki gözüm
  • çok şükür 3 sene var önümde bu dişleri çektirmesek ne olur.Diş etlerimde vs hiç bi problem yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cedric King -- 7 Ocak 2009; 14:50:47 >
  • COK GUZEL BIR KONU SUAN BENDE YASIYORUM BUGUN YARIN CEKTIRCEM BENDE.....NASIL ZOR BIR OPERASYON MU ? BIRAZ BILGI WERIRSENIZ ONA GORE HAZIRLIKLI GIDELIM ;)
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Ölüyü mezarından kaldıran 20 lik dişş

Gömülü 20 yaş diş çekimi

Feci :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: ANGRY1985

COK GUZEL BIR KONU SUAN BENDE YASIYORUM BUGUN YARIN CEKTIRCEM BENDE.....NASIL ZOR BIR OPERASYON MU ? BIRAZ BILGI WERIRSENIZ ONA GORE HAZIRLIKLI GIDELIM ;)

Temel olarak damağını kesiyor, dişi ikiye ortasından ikiye bölüyor, parçaları çıkartıyor ve geri dikiyor ama korkacak bişey yok.

İlk mesaları okursan zaten yazıyor arada olanlar falan. Farkındaysan ameliyattan daha çok ameliyat sonrası konuşuluyor.

Bu arada benim ilk 24 saat doldu, bugünüm de sorunsuz geçti. Kinder süt dilimlerine sarılmış durumdaydım ama artık bu akşam normal yemeğe dönücem. Çorba, bezelye...
    20'likleri aldıran arkadaşlar yemeklerden sonra dişleri fırçalayın, özelliklede yara yeri(tabi narince, abanmadan). Eğer içine yemek artığı falan girerse vay halinize.
    Gargarayı da unutmayın...

• hazır konusu açılmışken sağ üstteki köpek dişimin yanındaki dişin yarısı çıktı.dişi etim sarkmaya başladı.ordaki diş etim iltihablandı.antibiyotik aldım.ama dişten kaynaklanıyordu.dişi çektirmeye korktuğum için dişimi sallayarak çıkarmaya çalıştım ama yanlışlıkla kırdım.kökden biraz daha yukarsı duruyor dişin.orada ufak bir oyuk kaldı.kürdan sokunca diş belli oluyor.6 aydır sağ yüzüm şiş geziyorum.doktora gitsem nasıl bir uygulama yapar?
  • Büyük bir ihtimal yüzünün sağ tarafını keser

Şaka bi yana 6 aydır insan bi gitmezm doktora yaw Gidince içinde kalan kökü alıp temizler
  • quote:

Orjinalden alıntı: NakkaSss

Büyük bir ihtimal yüzünün sağ tarafını keser

Şaka bi yana 6 aydır insan bi gitmezm doktora yaw Gidince içinde kalan kökü alıp temizler

bunun 5 ayı iltihablıydı.o zamanlar toytum iner sanıyordum

dişi o küçücük oyuktan nasıl çıkartıcak ki?

en önemlisi acıtır mı?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.