Şimdi Ara

Golf 7 Tavandan Su Alma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar yeni farkettim aracımın arka tarafının tavanına su sızmış bu neden olabilir? Aracımda sunroof yok.Kolonyalı mendille sildim izleri biraz geçti ama dikkatli bakınca hala su alan yerlerde ton farkı var. Burayı neyle silebilirim? Ve bu suyun nerden geldiğini nasıl anlayabilirim? Bu sorunu çözmek için aracı nereye götürebilirim İstanbul da tavsiye edebileceğiniz yer var mı?

• cam tavan ise oluklar tıkanmış olabilir

• Rezalet ! Yeriniz de olsam Volkswagen firmasına dava açardım fitil fitil burunlarindan getirtirdim . İyi bir tazminat alabilirsiniz.
  • tavanın arkasında, bagaj kapağının elektrik hattının geçtiği deliklerden sızıyordur.

• Beetle Juice kullanıcısına yanıt

cam tavan yok

• bu kisimdaki girtlak borularin diplerini kontrol edin. genelde buradan sizma yapar

• cmert kullanıcısına yanıt

şimdi oraları kontrol ettim hiç yerlerinden oynamıyorlar çok hafif diplerine silikon sürdüm ama arka taraflarına elim yetişmedi

• Sol arka cam tam kapanmadan yağmurlu havada kullanmış olabilir misiniz?
  • zamir84 kullanıcısına yanıt

sonradan aklıma geldi de, anten kismini da kontrol edin

• hardcrss kullanıcısına yanıt

sanmıyorum ama o şekilde olsa sadece sol arka cam hizasında şerit şeklinde olması gerekmez miydi benimkinde sol arka camdan bağaj kısmına doğru kıvrılıyor düz gelmiyor...geçen hafta araba yıkamaya vermiştim onlar yapmış olabilir belki tek sürdüğüm için arkaya hiç dikkat etmemiştim.

• cmert kullanıcısına yanıt

üstte anten yok golf 7 de

bazilarinda var diye biliyorum ondan dedim.

• anten varsa antendendir. başka yerden oraya su girmez yukarı akacak değil ya.

amblemin arkasından bagaj kapağının içine oradan da kapağı açınca o kanallardan tavana akıyor olabilir.

• Arka silecek suyunuza bir bakın atıyormu,içerden geçen su hattı zarar görmüş olabilir
  • 19can84 1 kullanıcısına yanıt

bunu nasıl kontrol edebilirim?

• McCandlesss kullanıcısına yanıt

arka silecek normal fışkırtıyor içerideki hortumu nasıl görebilirim bağajla tavan arasındaki körük baya sağlam kıpırdamıyor

tavan döşemesiyle sac arasınla fitili çıkarıp döşemeyi esnetin arasından bakın su hattı varsa arka su fışkırtırken kontrol edin.
    youtube
    There are some most common places that you can check for water leaks if you see moisture inside the trunk of your Volkswagen #GolfMK7. You can check if your ...
    https://www.google.com/url?sa=i&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DVxvZj7XOIgQ&psig=AOvVaw34zzkA1w6TF6nBlTxgoQKN&ust=1685604571848000&source=images&cd=vfe&ved=2ahUKEwiO-5S_hJ__AhWiTOUKHYxxC04Qr4kDegQIARB1

yukarıda adam anlatmış, yıkama-yağmur sonrası bagaj kapağını açıp, tavanın en arkadaki plastiği söküp sızma var mı diye kontrol etmeli.

amblemden giren su tahliye olsun diye kapağın altına gider koyulmuş, yani su girmesi zaten öngörülmüş bir durum, girmişse ve tahliye o veya bu şekilde olamamışken kapak açıldığında içeri sızma ihtimali var. arabada hiç sorun olmasa da var, tasarım kaynaklı bir sorun gibi görünüyor.

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    Hocam bağlantı açılmıyor tekrar gönderir misiniz linki?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.