Şimdi Ara

1.3 Egea motor titreme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
1
Favori
5.943
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 2016 1.3 Egea multijet aracımda ilk çalıştırmada aşırı bir titreme oluyor motor ısınınca geçiyor. Dizellerde ilk çalıştırmada normal ancak bendeki daha önceden kullandığım polo 1.4 aracımda bobin arızası verdiğinde tek pisstonun çalışmamasıyla oluşan titremeye yakın bir şekilde oluyor ancak hiç bir vuruntu tıkırtı sesi yok nedeni ne olabilir bilginiz var mı

• buna ek olarak çok ufak da olsa ilk çalıştırdıktan sonra bi 10 saniye civarı titreme sırasında rölantide titreme de oluyor.

• edit: motoru çalıştırıp tam ısınmadan 1 2 dakika sonra kapatıp tekrar çalıştırınca geçiyor titreme soğuk mtordan dolayı olduğunu düşünüyorum ancak titreme derecesi biraz ürkütücü

• Aynı araç ve aynı sorunum var malesef çözemedim. Enjektördendir dediler baktırdım değil, akü yapabilir dediler ölçtürdüm değil, bende çözemedim valla. Şimdi takozdan yapabilir diyorlar ona baktırmadım

• wantastik W kullanıcısına yanıt

birkaç gün sonra ön kızdırma bujisi arızası verdi sorunun kaynağı oymuş daha değiştirmedim ilk çalıştırmadan ssosnra ssıkıntı lmuyor

• Egea 1.4 easy 2019 aracım. Bujileri ve ölen bobini değiştirdim. Akü 60 lik yeni taktirdim. Ancak cami kapatınca motorda bir silkelenme zorlanma oluyor. Birde araba rolantide titriyor. Hafif gaza basınca titreşim kesiliyor. Böyle bir durumla karsilasan var mi. Motor kulagi mi. Sarj dinamosu mu acaba. V kayısı hiç degismedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzunoglan -- 22 Mayıs 2023; 18:40:15 >
  • Hocam arabayı çalıştırmadan hafif aralıklı olarak 3 kere kontağı kapatıp açıp öyle çalıştırmayı dener misin ? belki de kızdırma bujileri patlak değil ama peformansını yitiriyordur ya da diğer bir ihtimal egr-dpf ikilisi. Kurum çok olunca ilk çalıştırmada egr de aynı sorunu yapıyor diye okumuştum.

• Hocam ilk çalıştırma da değil sadece sürekli oluyor. Trafikte ışıkta beklerken sürekli hissediliyor. Rolanti 900 gibi. Normal seviyede. LPG bakımlarını yaptırmaya gittiğimde LPG ustası rolanti ayarını yapabilir mi acaba

• uzunoglan U kullanıcısına yanıt

1.4 egealarda oluyor o, bende sıfır km var onda da öyle. Klimayı teybi camı vs aynı anda açınca titretiyor rölantide bir miktar

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Bobin ve bujiler değişti. Akü yenilendi. Ancak rolantide titreme devam ediyor.

Olasi çözümler;

"Şarj dinamosu kayısı ve bilyasi değişimi. Rolanti ayarı. Motor kulağı değişimi" diye düşünüyorum. Sorun çözülürse inşallah buradan haber veririm

Yahu bende sıfır km si var o da öyle, bunların tamamı böyle. 1.4'lerin rölantideyken elektrik donanımlarıyla oynayınca titremesi normal, 1100 1200 devire çıkınca pürüzsüzleşiyorsa sorun yok.

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt

Değerli arkadaşım esas sorun şudur; rolantide motor titresimli çalışıyor. Hafif gaza basınca titreşim kesiliyor.

Merhaba, sorunla ilgili bi çözüm bulabildiniz mi acaba.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.