Şimdi Ara

GOD OF WAR [SPOILER BAŞLIĞI] (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
778
Cevap
10
Favori
47.033
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadece 3.ye cevap vereyim, iskandinav mitolojisindeki devler kafanda canlandığı gibi değil, boyları 2m falandı yanlış değilsem (oyunun biyerinde atreus kratos'a diyordu)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • berk_e B kullanıcısına yanıt
    1- Bence oyunun başındaki o sahne ve oradaki muhabbet Kratos'la çocuğun arasındaki mesafeyi anlatmak için var. Kratos zamanının çoğunu evin dışında geçirirken Atreus'u annesine bırakmış. Ki Atreus'un hastalığı çok aksiyona girmesine izin vermiyor, ve sürekli annesi onunla ilgileniyor. Nitekim oyunun sonunda annesinin bu görevi sadece Kratos ve Atreus arasında bir bağ oluşmasını istediği için verdiği belli oluyor.

2- O oyuncaklar oyunun içerisinde collectable olarak varlar, evlerinin yakınında bulunuyor.

3- Berk_e hocam o muhabbeti ben de hatırlıyorum ama kafamı karıştırdı. Dünya yılanı, haritanın sağ üstündeki ölü dev ve oyunun sonunda Jotunheim'deki ölü devler baya baya devasa. Freya, Atreus ve annesi normal boylarda. Bu konuyu çok çözemedim ben de. Hadi Atreus kırma, dev kadınlar ufak mı oluyor acaba

• Bu oyunun PS4'ün son yılında çıkacak bir prequel'e ihtiyacı var. Kratos Olimpos'tan buraya gelirken ne yaptı, ne etti temalı. Ascensionvari bir oyuncuk. Bundan lazım.
  • Oziko kullanıcısına yanıt
    Dlc bile olur 4 5 saat süren. Yeter ki gelsin. Karısıyla nasıl tanıştı. Karısı ölmeden önce neler yaptı. Odun kesmişse atıyorum onu bile oynarız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kratos, geçmişinden kurtulmak istiyorsa; neden kaosun kılıçlarını yanına aldı ?
    Kratos'un bu oyunda iki kere Hell'den kurtulduğunu ve oraya Odin'in bile dayanamayacağını öğrendik. O kartal kimdi ? Zeus'un orada ne işi vardı ? Ayrıca, Mimir Kratos'un olimpos tanrılarını öldürmesini haklı buldu ve " bildiğim kadarıyla haketmişlerdi" dedi. Bu bilgiyi Odin de biliyordur büyük ihtimalle. O nedenle bir korku duymuş olabilir. Adam Zeusu öldürdü, olimposu yıktı. Ama, neden bir önlem almadı ? Ben daha büyük bir önlem alır diye düşünüyordum. Hafife alacağını düşünmüyorum. benim tahminim Odin'in Kratos'tan haberi yoktu. Baldur'u ve diğer iki kardeşi öldürdükten sonra haberi oldu. Ve önlem olarak Thor'u gönderdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wally-West -- 19 Eylül 2018; 10:11:2 >

• Beyler külleri döktük hikaye burada bitiyormu yani bu kadarmı ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wally-West

Kratos, geçmişinden kurtulmak istiyorsa; neden kaosun kılıçlarını yanına aldı ?
    Kratos'un bu oyunda iki kere Hell'den kurtulduğunu ve oraya Odin'in bile dayanamayacağını öğrendik. O kartal kimdi ? Zeus'un orada ne işi vardı ? Ayrıca, Mimir Kratos'un olimpos tanrılarını öldürmesini haklı buldu ve " bildiğim kadarıyla haketmişlerdi" dedi. Bu bilgiyi Odin de biliyordur büyük ihtimalle. O nedenle bir korku duymuş olabilir. Adam Zeusu öldürdü, olimposu yıktı. Ama, neden bir önlem almadı ? Ben daha büyük bir önlem alır diye düşünüyordum. Hafife alacağını düşünmüyorum. benim tahminim Odin'in Kratos'tan haberi yoktu. Baldur'u ve diğer iki kardeşi öldürdükten sonra haberi oldu. Ve önlem olarak Thor'u gönderdi.
    Ben sadece kaosun kılıçlarını yanına aldığını düşünmüyorum, Hadesin kılıçları Hephaestus'un yaptığı elektrikli zincir Herkül'ün yumrukları ve Hermes'in botları da onda duruyor. Baldur Kratos'un evine geldiği zaman Kratos Atreus'a evin altındaki zemine inmesini söylüyor Atreus ise oraya asla inmememi söylemiştin diyor. Kratos Atreu'sun görmesini istemediği şeyler saklıyor orada besbelli. Ben olimpus'dan getirdiği şeyler olduğunu düşünüyorum. İlk yayımlanan video da Hephaestus'un yaptığı elektrikli zincirler Kratos'un evinin duvarında da asılı görünüyordu. Geçmişini unutmak istiyordu doğru ama sonradan ne değişti de geçmişini hatırlatacak şeyleri de yanına alıp iskandinavyaya geldi bunu bilmiyoruz. Bunu ikinci oyun da veya bir DLC ile açıklamaları gerekiyor. Kratos'un Hell den nasıl kurtuluğuna bende anlam veremedim. O kartala benzeyen şeyin ragnorak'ı getireceği söyleniyor. Olympus tamamen yok oldu Hades de öldüğü için ölen ruhların bu şekil de Hell'e gittiğini düşünüyorum. Mimir'in bunu bilmesi normal çünkü kendisi bir bilge ve yaşayan en akıllı varlık. Odin'in de bildiğini düşünüyorum Odin de çok akıllı ve bilge biridir. Bilgelik için bir gözünü Mimir'e veda etmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Özgür Yiğit -- 19 Eylül 2018; 21:52:15 >

• Bu kırmızı armoru nasıl çıkaracağız ?
  • Majorca kullanıcısına yanıt
    hocam valkürleri öldürdün mü? öldürdüysen eve git bir dinlen yatakta. asıl hikaye orda bitiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Özgür Yiğit

Ben sadece kaosun kılıçlarını yanına aldığını düşünmüyorum, Hadesin kılıçları Hephaestus'un yaptığı elektrikli zincir Herkül'ün yumrukları ve Hermes'in botları da onda duruyor. Baldur Kratos'un evine geldiği zaman Kratos Atreus'a evin altındaki zemine inmesini söylüyor Atreus ise oraya asla inmememi söylemiştin diyor. Kratos Atreu'sun görmesini istemediği şeyler saklıyor orada besbelli. Ben olimpus'dan getirdiği şeyler olduğunu düşünüyorum. İlk yayımlanan video da Hephaestus'un yaptığı elektrikli zincirler Kratos'un evinin duvarında da asılı görünüyordu. Geçmişini unutmak istiyordu doğru ama sonradan ne değişti de geçmişini hatırlatacak şeyleri de yanına alıp iskandinavyaya geldi bunu bilmiyoruz. Bunu ikinci oyun da veya bir DLC ile açıklamaları gerekiyor. Kratos'un Hell den nasıl kurtuluğuna bende anlam veremedim. O kartala benzeyen şeyin ragnorak'ı getireceği söyleniyor. Olympus tamamen yok oldu Hades de öldüğü için ölen ruhların bu şekil de Hell'e gittiğini düşünüyorum. Mimir'in bunu bilmesi normal çünkü kendisi bir bilge ve yaşayan en akıllı varlık. Odin'in de bildiğini düşünüyorum Odin de çok akıllı ve bilge biridir. Bilgelik için bir gözünü Mimir'e veda etmiştir.

Alıntıları Göster
    Hangi ilk videoda ya ben hiç görmedim o kılıçları?

• Oyunla ilgili kafamdaki tek çelişki şu;
    Kratos geçmişinden kurtulmaya çalışıyor; ama, kaos kılıçlarını yanında getirmiş ve saklıyor. Acaba, bu kılıçlar oyuna dahil edilmeyecekti de, risk almamak için sonradan mı dahil edildi oyuna ? Sürekli bunun bir lanet olduğundan bahsediyor. Ama kılıçları saklıyor. Bana mantıksız geldi bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dismoor

Bu kırmızı armoru nasıl çıkaracağız ?
    ahahhahaha
  • Sarabı icirdikten sonra devam etmek yerine muspelheima gittim ve o da ne atreus kratosun kılıçlarını daha önce de gördüğünü söyledi. Bu yuzden mi mahzene inmemi istemiyordun diye de ekledi. Madem gecmisini ardinda biraktin bu kiliclari ne demeye getirdin diye sorduğunda ise bunlar benim yüküm diye cevap verdi kratos. Oldukça şaşırtıcıydı. Oyunda daha kim bilir bu tarz ne diyaloglar bulunuyor henuz kesfedilmemis.

• Bulmacaları gecilemiyor diye bir oyunun kotulendigini ilk defa görüyorum. İyi ki Darksiders serisine el atmiyorsunuz. Konsolu falan kirarsiniz herhalde.

• Arkadaslar merhaba.

Biri sormus Kratosun oglu ve karisi dev olmasina ragmen ozellikle karisi oglu kirma dev oluyor o zaman cüssesi boyutu neden buyuk değil diye.

Buna zaten oyunda oğlan cevap veriyor, Alfheim den isigi alip kara nefesin içine girdiğimizde orda ki mağaralardan birinden geçerken Kratos diyor ki :Bu mağaralar devler için cok ufak değil mi buraya nasil sigmislar diyince Oglan guluyor o zaman kratosta neden guldugunu sorunca Oglanda devler aslinda elfler gibi bir irk ve hepsi de buyuk değil yani buyuklu kucuklu diyor yani devler genel bir milletin adiymiş,

Simdi benim soruma gelelim.

SImdi BALDUR ilk geldiğinde YABANCI olarak kapiya dayandiginda ac kapiyi istediğimi ver vs diyor,

Istedigi nedir ? Ne istemeye gelmiş ? Beni ODIN gönderdi diyor. Kratostan ne isteniyor ? Istedikleri ilk basta oldurmek değil cunki baldur istediklerimi soyle cevaplarini ver kan dökmeye gerek yok diyor ?

Ikinci sorum ise kratosun karisini yakmadan once üzerine karisinin bicagini koymusar hatta bicagi oğlan aliyor eli yaniyor ya. Avcaba diyorum bicagi neden üzerine koymuşlar. Olunun sismemesi için mi acaba ? :)))

• Kasatka kullanıcısına yanıt
    Odin devler gibi henuz yasanmamis olan gelecekle ilgili kehanetlerde bulunabiliyor. Odinin ilk oyundaki amacı kayip durumdaki Jotunheima bir giris bulmak. Bu sebeple Baldur'u Kratosun evine yolluyor. Odin onca zaman sonrasında Kratosun evini bulabiliyor cunku Faye oldukten sonra Kratostan run setini bozacak agaclari kesmesini istiyor. Tabi Kratos bunun farkina sonradan variyor.

Baldur onca zaman sonra Kratosun evini buluyor ve Kratosu bir dev sandığından dolayı direkt olarak Jotunheima girisin yolunu istiyor. Tabi Kratos ne olup bittigini anlayamadigi icin durumun yine farkinda degil.

Odin surekli olsrak kehanetleri topluyor ve kendini sandığı kadar zeki biri ve Kratosun Jotunheima yolculuga cikacaginin farkinda bu yuzden peslerine balduru takmayi surduruyor.

Devlerin kehanet yetileri oldukca guclu hatta oyle ki oyun boyunca gordugumuz sari sembollerin tumu kratos ve atreus daha o yollardan bile gecmeden faye tarafindan ciziliyor.

Kısaca oyunun altında yatan cok derin hikayeler bulunuyor. İsin icine kehanet kader ve zaman yolculugu girecegi icin ikinci oyun oldukca kafa karistirici fakat bir o kadar mükemmel olacakmis gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Odin devler gibi henuz yasanmamis olan gelecekle ilgili kehanetlerde bulunabiliyor. Odinin ilk oyundaki amacı kayip durumdaki Jotunheima bir giris bulmak. Bu sebeple Baldur'u Kratosun evine yolluyor. Odin onca zaman sonrasında Kratosun evini bulabiliyor cunku Faye oldukten sonra Kratostan run setini bozacak agaclari kesmesini istiyor. Tabi Kratos bunun farkina sonradan variyor.

Baldur onca zaman sonra Kratosun evini buluyor ve Kratosu bir dev sandığından dolayı direkt olarak Jotunheima girisin yolunu istiyor. Tabi Kratos ne olup bittigini anlayamadigi icin durumun yine farkinda degil.

Odin surekli olsrak kehanetleri topluyor ve kendini sandığı kadar zeki biri ve Kratosun Jotunheima yolculuga cikacaginin farkinda bu yuzden peslerine balduru takmayi surduruyor.

Devlerin kehanet yetileri oldukca guclu hatta oyle ki oyun boyunca gordugumuz sari sembollerin tumu kratos ve atreus daha o yollardan bile gecmeden faye tarafindan ciziliyor.

Kısaca oyunun altında yatan cok derin hikayeler bulunuyor. İsin icine kehanet kader ve zaman yolculugu girecegi icin ikinci oyun oldukca kafa karistirici fakat bir o kadar mükemmel olacakmis gibi görünüyor.
    Diger tarafin Jotunheim ile ilgilendiklerini pek sanmiyorum zaten oyunda da bunun ipuclarini görebiliyoruz.

Baldur Kratosun evine geldiğinde bir dev ile karsilasmayi ummuyor umduğu kendilerini tehdit edebilecek yunan yada onlar ne isim koyduysa oralardan gelen bir tanrinin olduğu ve neye bezdedigi hakkında da hic bir fikri yok. Yani BALDUR ne FAYE için geldi ne de haberini sonradan iğrendiği kratosun oglu için. BALDUR direkt kratos için geldi o eve. DIyor ya bende sizin turunuz daha aklli sanirdim vs diye yani oyle umdum gelirken demek istiyor.

Ikincisi Kratos ve Atreus Jotunheim in ilk kapisini araladiklarinda ve baldur kratos kavgasından sonra kopru yilildiginda baldur hic uzulmuyor cunki oraya Jotunheim için yada kopru için gelmedi tek amaci sorularina cevap, Odinin sorularina cevap (hala sorulari ne bunu bilmiyoruz bastada sordum hala baldur ne amaçla geldi bilmiyoruz o yüzden)onun içinde kratosu kas gucu oglani ise beyin olarak gordugu için oglani alip goturmeye calisiyor.

• Kasatka kullanıcısına yanıt
    Yanlışınız var hocam Baldur'un daha alim sanırdım dediği tür Devler. Kratos bunu sizin dediğiniz gibi Yunan Pantheonuna bağlıyor fakat yanılıyor. Kratos Faye'in sıradan bir insan olduğunu düşünüyor. Dev olduğunu öğrenmesi oyunun sonunda açığa çıkıyor. Barlog şu linkte konunun Kratos ile alakalı olmadığını kendisi söylüyor.

Bu oyuna kadar ben de Jotun denen devleri hep böyle iri yarı aptal şeyler sanardım fakat bu oyundaki işlenişi oldukça farklı. Direkt olarak kehanette bulunabiliyorlar. Tyr ve Mimir'e görüşlerini bahşetmişler vs. (Baya alimler anlayacağınız.)

https://www.youtube.com/watch?v=DNik2-yUhjU

Odin Baldur'u görevlendiriyor en iyi iz sürücüsü o olduğu için fakat Baldur'un tek bir derdi var o da cevapları alıp işini bitirmek. Yani burada Baldur için nasıl bir amaca hizmet ettiğinin bir önemi yok. Onun tek derdi bir an önce işini bitirip Asgard'a geri dönmek. Başlangıçta Baldur direkt olarak eve gelerek Kratos'tan cevapları istiyor fakat istediğini alamıyor. Odin Kratos ve Atreus'un yollarının er ya da geç Jotunheim'a düşeceğini biliyor ve bu yüzden Baldur'u peşlerine takıyor.

Tyr Devler'in haline acıyor ve soykırıma uğramamaları için Jotunheim'a giden yolu mühürlüyor. Kendisi görünüşe göre ölü ve diyar anahtarını saklamış. Bunu nerede olduğunu bilen tek kişi Mimir fakat onun da ağzını bıçak açmıyor.

Faye diyardaki tek devdi ve gizlenmelerini sağlayan rün seti bozulduğu gün kapıda Baldur beliriyor.

Şu an için asıl bilinmeyen şey Odin'in neden Jotunheim'a gitmek istediği ve oradaki devlerin tümünün neden öldüğü.

• Oyunla ilgili keşfettiğim ilginç bir şey ise şu şekilde;

God of War serisinde Kratos Olympos'u alaşağı etmek için Titanlardan yardım alıyor.

İskandinav mitolojisi savaş tanrısı Tyr ise her ne kadar Aesir'li olsa da Devler'in Midgard'da Thor tarafından katlinde Devlerden taraf oluyor ve Jotnar muhafızı Faye'ye Jotunheim'a gidiş kapısını saklamak için yardımda bulunuyor. Bunun sonucunda Odin bu durumundan ötürü Tyr'i kendisine ve gücüne tehdit olarak görüyor ve ya Tyr'i bir yere hapsediyor veya öldürüyor. Oyunda geçen bilgide Tyr halihazırda ölmüş durumda

İki savaş tanrısının da kaderlerindeki bu benzerlik oldukça garip.
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.