Şimdi Ara

GOD OF WAR [SPOILER BAŞLIĞI] (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
779
Cevap
10
Favori
46.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yalnız oyunda Farbauti'nin Kratos olduğu belirtiliyor. Faye derken sanırım Laufey demek istediniz. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuomir kullanıcısına yanıt
    Hocam bunu bilmiyordum (artık ondan bahsedildiği anda kafa her nereye gitmişse) o yüzden Farbauti'yi Faye sandım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atreus bir müddet Aesirlilerle birlikte olacak. Star Warstaki karanlık tarafa geçiş olayını burada da göreceğiz. Kratos Vs Atreus savaşını göreceğimiz hemen hemen kesin gibi. Ve yapımcılar kendisinden nefret etmemiz için ellerinden geleni yapacaklar. Her vurduğumuz darbe ile intikam hırsını biraz daha tadacağız bu sayede.

Atreus muhtemelen ölmeyecek ve bu kavgadan sonra elbet bize katılacaktır.

Oyunun son boss'u sanılanın aksine Odin değil Thor olacaktır. İkinci oyunda Kratos'u Hel'e gönderecek olan kişi yine Thor olacaktır.

Son oyunla birlikte Mısır veya farklı bir mitolojiye ucundan da olsa girilecektir. Bunun yanında evrensel bir yaradılış başlangıç hikayesinin oluşturulması lazım serinin geleceği için.

Seneler önce Zeus'un hükmünün sadece Yunanistan ve çevresinde geçerli olduğunu söylemiştim ve gerçekten de böyle oldu. Şayet tanrıların bir hüküm bölgesi bulunuyor ise bu diğer tanrılarla bilgi alışverişinde bulunduklarını gösterir. Odin'e kalsa ulaşabileceği bütün her yere ulaşmak isteyeceğini biliyoruz. Zeus'un Hel'de görünmesi Aesirlilerin diriltme büyüleri vs. Bilemiyorum:)

• Merhaba
    Arkadaslar oyunu 1 haftadir oynuyorum midgartta ki mistik gecitlerin hepsini buldum sanirsam fakat 2 3 tane harici kilitli o bolgelere gecit yapamiyorum sebebi nedir? Cevap icin simdiden tesekkurler..

• ykp86 Y kullanıcısına yanıt
    Asgaard, Vanaheim vs bunlardan bahsediyorsunuz sanırım. Dediğiniz gibi 2-3 tane diyar hiçbir şekilde giremediğimiz, yapımcıların o şekilde ayarlamasından ötürü erişilemez durumda. Yani bu bir sorun değil.
  • Su an saydim 13 tane gecit kapali bi yerde bi eksiklik var ama cozemiyorum🤔

• ykp86 Y kullanıcısına yanıt
    Haa Midgaard'taki mistik geçitleri mi diyordunuz siz. Oyunun daha başlarındasınız.

Ana hikayeden ilerlemeye devam edin, zamanla o geçitleri kullanmaya yarayan taşı alacaksınız. Diğer diyarlar için de aynısı geçerli. İlerledikçe şu an gidemediğiniz, etkileşime giremediğiniz çoğu mekanizmaya ve geçide erişebileceksiniz öyle söyliyeyim.
  • Cok tesekkur ederim dediginiz gibi su an butun gecitler acildi fakat yine bir sorunum var😞

Midgart yilanini cagirmak icin ortadaki yerden en uste cikiyorum normalde elimdeki kesik kafa uflemesi lazim yulani cagirmak icin fakat suan rahatsiz etmiyelim tarzi bir sey soyluyor gunlerdir ugrasiyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: Moral Veren Adam

quote:

Orijinalden alıntı: Amanumman

Arkadaşlar Atreus'un gerçek adının Loki olması konusundaki düşünceleriniz nedir.Birde oyun sonundaki o malum resim.Umarım düşündüğümüz şey değildir...
    Bu benim bütün teorileri yerlebir ediyor...

Atreus Loki, yani Jormungand'in babası. Oyunun sonunda Jormungand'i Mimir olmadan çağırabildi.

Jormungand bir dev ve ölü bir dil konusuyor. Yok olmuş diyar Jotunheim yani devlerin dili. Atreus da bir dev.

Kratos'un öleceğini sanmiyorum. Oyun bittikten sonra dolasinca şöyle bir diyalog var :

Kratos : Gelecekle ilgili soylentiler yalnizca tanrıları kandirmak/oyalamak icindir, degsitirilebilir.

Mimir : Odin de bu şekilde düşünüyor.

Bu konusma esnasinda sanirim Mimir de Kratos'a hak veriyor. Yani gelecegi goren kisiler bunu degistirme imkanina da sahip.

Alıntıları Göster
    biraz beni aydınlatır mısınız??

hocam loki normalde thor'un kardeşi, odinin oğlu değil mi? biz marvel filmlerinde falan hep böyle gördük. atreus aslında lokiyse nasıl bizim kratos'un oğlu oluyor? ayrıca o koca dev yılanın babası derken? o dev bilmem kaç yaşında. bizim küçük oğlan nasıl babası oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sagropa

Oyunu yeni bitirdim. Yine God of War isminin hakkını vermiş. Kratos ile oğlu arasındaki sohbetler, baba oğul ilişkisi yavaş yavaş yakınlaşması gerçekten film senaryosu gibiydi.

Atreus'un Loki olduğu süpriz oldu. Ama kurta dönüşmesi gibi sohbetler önceden alttan alta verilmiş. En çok merak edilenler yine havada kaldı. Kratos buraya nasıl geldi, ölümcül yaradan nasıl kurtuldu ve iyileşti. Faye kimdir? Detaylıca bahsedilmedi. Bu oyun içerisinde de yılanı mirmir dışında birinin nasıl çağırdığı ve Dünya yılanını atreus nasıl çağırdığını da merak konusu. GOw3'teki gibi tanrılarla kağışmadık tabi ama ilk oyunda hepsiyle karşılaşmak, abes olurdu. Neil Geiman - Norse Mythology kitabını okuyacağım. Oyunun yapımcısı Cory Barlog röportajında önermişti. Belki daha sonra tekrar başlarım.

loki jorgunmand denilen dev yılanın babası olarak geçiyor mitolojide. yani dev yılan zaten babasını da tanıyordu onu gördüğü zaman. sürekli de onlara yardım etti maceralarında zaten.

son baldur boss'unu keserken çocuk zaten yardım etmesi için seslenerek yılanı çağırması oradan kaynaklanıyor. yani zaman atlama olayları falan var. atreus yatak döşek yatarken o boruyu üfleyen gelecekten gelen atreus( loki) olabilir yani.
  • o kadar çok teori var ki hangi birine inanacağımı şaşırdım. özellikle şu teori ağzımı açık bıraktı

Kratos'u dirilten kişi Loki/Atreus'tur. Loki, Tyr'ın diğer dünyaları gezmesini çözmüş ve bu gezi sıralarından birini Kratos'un tanrılarını öldürebildiğini görmüştür. Bu sebeple Kratos'u diriltip İskandinavya'ya getiren Loki'dir. Daha sonra Loki kadın kılığına girerek Kratos ile ilişkiye girer. Anne olarak Kratos'un güvenini kazanır. Fakat bebek doğmaz veya Loki öldürür. Loki çocuk yerine geçer. (İskandinav mitolojisinde Loki attan hamile kalarak 8 ayaklı Sleipnir'i doğurmuştur.)

Kratos'un karısı, Atreus hepsi Loki aldatmacasıdır ve Loki bunu Ragnarok'u başlatmak için yapar.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Gerçekten inanılmaz

Evet, bahsettiğim kitabı okudum fenrir, serpant gibi yaratıklat lokinin oğlu, bir şekilde yaşan ağacı ile zaman atlaması fibi bir durum oldu. Norse mitolojisindeki God of war da kolu kesilen br tanrıymış ismini unuttum diyar diyar dolaşmış, muhtemelen japon mitolojisindeki abdi tanrısı ve diğer ülkedeki tanrı bir şekilde bir araya gelmiş gibi. Ps5 için oyun şuan yapılıyordur bile, yine neslin sonuna doğru görürüz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

o kadar çok teori var ki hangi birine inanacağımı şaşırdım. özellikle şu teori ağzımı açık bıraktı

Kratos'u dirilten kişi Loki/Atreus'tur. Loki, Tyr'ın diğer dünyaları gezmesini çözmüş ve bu gezi sıralarından birini Kratos'un tanrılarını öldürebildiğini görmüştür. Bu sebeple Kratos'u diriltip İskandinavya'ya getiren Loki'dir. Daha sonra Loki kadın kılığına girerek Kratos ile ilişkiye girer. Anne olarak Kratos'un güvenini kazanır. Fakat bebek doğmaz veya Loki öldürür. Loki çocuk yerine geçer. (İskandinav mitolojisinde Loki attan hamile kalarak 8 ayaklı Sleipnir'i doğurmuştur.)

Kratos'un karısı, Atreus hepsi Loki aldatmacasıdır ve Loki bunu Ragnarok'u başlatmak için yapar.
    Boyle birsey olursa yok artik

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Yok artık loki hamile kalabiliyormu ? Ben lokinin çocuklarını kendi yarattığını veya bir varlığı hamile bırakarak yaptığını sanardım :) bu arada lokinin güven kazanma yoluda çok tuhafmış .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tuomir

Şu anda ebook olarak vs bulunabilir sanırım. Malum ortamlarda vardır muhtemelen.
    Bahsettiğiniz kitap bu mudur?

• Ginga Bishounen kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen hocam.

• "Oyuna Özel Forumlar >> God of War" bölümüne taşındı,
    eski yeri olan "PlayStation >> TPS" bölümüne yansıma yaratıldı.

Yani her iki bölümde de listelenmekte sadece ana kategori değişti.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.