Şimdi Ara

Gigabyte z97x gaming 5 kullananlar kulubü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
7.387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu anakartı kullananlar bu başlık altında toplanıp tartışma yardımlaşma platformu oluşturalım

• Zamanim olursa gunceliyecegim burayi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben henüz almadım ama çok yakında alacağım. Yıllardır Gigabayte anakartlar kullanıyorum, her zaman memnun kaldım.
    Serkan kardeşim, sen aldın sanırım. yorumlarını bekliyorum.
  • Bende düşünüyorum gigabayte her zaman güvenirim.
  • Arkadaşlar merhaba bende bu anakart dan alacağım ama bir sorunum var elimde kingston ram var 133 mhz bu anakartı destekliyor yazıyor özelliklerinde bir sorun olurmu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: jahoon

Arkadaşlar merhaba bende bu anakart dan alacağım ama bir sorunum var elimde kingston ram var 133 mhz bu anakartı destekliyor yazıyor özelliklerinde bir sorun olurmu sizce

hiç bi sorun olmaz hocam bendede 1600 lük war gayet rahat
  • Alan eden yok mu bu anakarti hiç?

• z97x ud3h bk black edition olmaz mi :))
  • Ud3 olanı araştırdım ama vrm tipi farklı görünüyor ud5 e para verene kadar bu gamingi gözüme kestirdim ama
    ağız tadiyla incelemesini bulamadım telefona mahkum olduğumdan.

• Kardeşim istediğin inceleme olsun

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4953#ov

Gigabyte Z97X-Gaming 5 incelemeleri;

http://hexus.net/tech/reviews/mainboard/70133-gigabyte-z97x-gaming-5/
    http://www.play3r.net/reviews/motherboards/gigabyte-z97x-gaming-5-review/3/
    http://www.expertreviews.co.uk/intel-motherboards/1400311/gigabyte-z97x-gaming-5-review
    http://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/gigabyte_z97x_g1_gaming_5_motherboard_review/2

Ürünün göze çarpan özellikleri;

* 8'li güç fazına sahip
    * 5.nesil cpu desteği (Broadwell)
    * Creative SoundBlaster X-Fi MB3 gaming audio ses çipi
    * Killer E2201 gaming networking platform
    * Optik ses çıkışı
    * SATA Express
    * M.2 SSD
    * Uefi Dual Bios
    * 2x usb 3.0 port (Kasa ön panel ve arka pci slot)

• Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Ben aldım, yaklaşık 10 gündür kullanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: endless_liberty

Hayırlı olsun öncelikle. Biraz bahseder misiniz? Sıcaklık durumu nasıl , bios nasıl -bios güncelleme vb ayarları nasıl? Nereden aldınız bazı yerlerde 2 yıl garantili bazı yerlerde 3 yıl garantili görünüyor mesela? Ses kalitesi nasıl? En özeti verdiğiniz paranın hakkını verebiliyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genelde gigabyte anakartların bioslarındaki fan kontrol ayarları beğenilmemiş. Diğer anakartlarda sunulan grafikli sıcaklığa göre fan dönüş hızı ayarının konulmadığı söyleniyor. Kullanan arkadaşlar son güncel bioslara bir bakıp yorum yazabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Humboldt

quote:

Orijinalden alıntı: endless_liberty

Hayırlı olsun öncelikle. Biraz bahseder misiniz? Sıcaklık durumu nasıl , bios nasıl -bios güncelleme vb ayarları nasıl? Nereden aldınız bazı yerlerde 2 yıl garantili bazı yerlerde 3 yıl garantili görünüyor mesela? Ses kalitesi nasıl? En özeti verdiğiniz paranın hakkını verebiliyor mu?

Teşekkür ederim. Vatan bilgisayardan aldım, vatanda garanti 2 yıl diye geçiyor ama Gigabayte anakartlar normalde 3 yıldır. Sıcaklık durumu normal seviyelerde, sıkıntı yaratacak bir sıcaklık yok. Yalnız anakartla gelen yüklü biosu eski, örneğin ben, i7 4790k işlemciyle kullanıyorum, voltajı auto ayarda çok yüksek veriyordu, bu da işlemcinin çok ısınmasına neden oluyordu. Bios güncellemesi yaptım, autoda voltaj değerleri normale döndü ve işlemci ısısı normale döndü.

Bios güncellemesini windows üzerinden Gigabayte'nin kendi bios programıyla yaptım. bios programını kullanmak için gigabayte app center programı yüklü olması gerek. App center programını yükledikten sonra bios programını sistemine yüklüyorsun ve bios güncellemesini yapıyorsun, çok da karmaşık değil. son bios güncellemesi 30 mayıs tarihli.
    Ses kalitesini test etmedim açıkçası ama ses çıkışları gayet iyi.

Gigabyte'nin bios menüsünü eleştirirler genelde ama çok da karmaşık değil, biraz kurcalayınca alışıyor insan.
    Ben yıllarca hep gigabyte anakartlar kullandım ve hiç bir sorun yaşamadım. Bu yüzden geleneği bozmayıp, yeni sokete geçince tekrar gigabyte anakart tercih ettim, bios güncellemesinden sonra herşey yolunda. şuan için oldukça memnunum diyebilirim. her kullanıcının görüşü farklıdır mutlaka ama bana göre parasının hakkını veriyor Z97x gaming 5.

• endless_liberty kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bilgilendirmeler için , siparişi vermiş bulunmaktayım perşembe-cuma gibi bende olur büyük ihtimal
  • Humboldt H kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun şimdiden
  • İlk sayfadan yerimizi alalim siparisi simdi gectim vatandan
  • Benide ekleyebilirsiniz.Siparişi 24.08.2014 te verildi mağazaya gelmesi bekleniyor...:((

Edit Bu anakartın sitesinde hediye yazılım diye şunlar gözüküyor bunlara sahip olabiliyormuyuz ve nasıl?

Hediye Yazılım
    Norton® Internet Security (OEM version)
    Intel® Smart Bağlantı Teknolojisi
    Intel® Rapid Start Teknolojisi
    Intel® Smart Response Teknolojisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 27 Ağustos 2014; 23:47:22 >
  • ben vatandan msi istemiştim onlar gigabyte koymuşlar kazayla bu anakartı kullanmaya başladım :D (istesem değiştirebilirdim gerek görmedim. hatta bu kartta z97X çipset var daha üstün yani ;)
  • z97x diye bir chipset yok
    hepsi z97 chipset
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.