Şimdi Ara

Gigabyte windforce R9 280x o.c CF incelemem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
2
Favori
2.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar dun elime gecen 2 adet kartımın inceleme ve 3dmark 11 testi asagıda tesekkurler
    GENEL BAKIS DIS GORUNUM.
    Kart buyukluk olarak 4gbt dcu 2 modele benzemekte 2 slot kaplıyor board olarak dcu2 top modelden kuccuk minyatur duruyor ayrıca uzerinde 1 adet 8 1 adet 6 pin guc girisi mevcut.

kartın uzerindeki 3 fan herzamanki gibi tatlı gorunuyor ve sogutmada oldukca etkili windforce eski modellerinden hic farkı yok insan sunu azıcık degistirir dimi zor birseymi yani R serisi cıkartıyosun degisiklik yapki insanlar heveslensin.Buda sahin gorunumlu dogan olmus:)

cıkıs olarak 2 adet mini display 1 hdmi 1 adet d-dvi mevcut

dcu 2 top 680 le yan yana durduklarında kartın bariz sekilde kucuk oldugu gozume carptı biz ekran kartı severler soyle kallavi olmasını gozu doldurmasını seviyoruz bu yonden zayıf kaldı gozumde ancak teknik veri karsılastırmasında 7970 ve gtx680 den ustun oldugu acıkca ortada kutu olarak sıtandart dıs reklam kartonu ve icinde siyah bir kutu cıkıyor yine kart sunger arasında ve posette altında ise aparatlar mevcut.

KUTU ICERIGI.
    kutu icerigide klasik dvd kitapcık 12 volttan 8 ve 6 pin donusturucu ve mini dp to dp adaptor mevcut

3DMARK11 TEST.
    test sistemim 3930k rampage 4 extreme 4x4 2133 gskill ripjaws ramler ssd 1100w guc kaynagı seklinde hersey defoultta yanıltıcı olmasın diye
    oncelikle sunuda soylemek istiyorum tek kart ve cift kart stok degerlerde ve aynı sistemde daha once aldıgım sonuclarıda buraya yazayımki kıyaslama sansımız olsun
    Msi gtx680 lightning P11800 ......SLI P15900
    Asus Dcu 2 Top P12000........SLI P16100
    Asus Dcu 2 4gbt P10150........SLI P15200
    Asus stok 780 P12100......SLI P16150
    Zotac 690 P14300......SLI P22000 x4 oluyor tabi
    Saphire stok 7970 P8900P......CF 14000
    Gigabyte windforce R280 P10500....CF P16180

buda test videosu sabah 8 de yeni kalkınca cektigim icin dilim surctuyse affola amator sonucta

simdilik yoruldum baska testlerde yapılıp koyulabilir benim kanatim
    incelemeye gore 800 tl bir kart icin cok guzel degerler aynı degerleri 680 top veriyorki 1300tl 2gbt ve 256bit olusuda cabası 780 donanımsal olarak yuksek ancak yakın degerlerde fiyatıda 1800 seviyesi R280x bu kartlara kafa tutuyor alınır tavsiye ederim surucu gelistikce ustundeki donanımı daha verimli kullanacaktır diye dusunuyorum kafa tuttugu kartlar 1300-1800 seviyesi sonucta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barbarian161 -- 4 Kasım 2013; 13:19:39 >

• bukadar detaylı bir inceleme yapmana gerek yoktu hocam, oku oku bitmiyor.

yeni kartlar hayırlı olsun, iyi günlerde kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bukadar detaylı bir inceleme yapmana gerek yoktu hocam, oku oku bitmiyor.

hadi onu da geç söylediği testin sonucu da yok ortada
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

bukadar detaylı bir inceleme yapmana gerek yoktu hocam, oku oku bitmiyor.

video upload ediliyor hocam genel kartın kutunun dıs gorunumleride eklenecek yeni actım konuyıu :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: barbarian161

video upload ediliyor hocam genel kartın kutunun dıs gorunumleride eklenecek yeni actım konuyıu :))

Alıntıları Göster
    kartlarınız hayırlı olsun güle güle kullanın acaba nereden aldınız ve fiatı nedir merak ettim doğrusu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

kartlarınız hayırlı olsun güle güle kullanın acaba nereden aldınız ve fiatı nedir merak ettim doğrusu

Alıntıları Göster
    2XMSI GTX680 LIGHTNING SLI dan mı geçtiniz ?
  • quote:

Ramazan donanım sezonunu açmışsın..

güzel bir inceleme bekliyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: F.@.T.İ.H

quote:

Ramazan donanım sezonunu açmışsın..

güzel bir inceleme bekliyorum..

Alıntıları Göster
    sagolun arkadaslar yakın bir arkadasım cekoslavakya ya gitti dun dondu 3 tane aldırdık 1 tane kendine 1 tane bana 1 adette byturkuaz nickli mert arkadasımıza getirdi halen kartını gondermedim biraz tadını cıkarayım beklesin heheheh cok uygun geldi diyemem orada saphire dualx model 750 tl windforce model 800 tl saphire vaporx model 850 tlydi windforce aldık saphire daha once yanan kartımı garanti dısı yaptıgı icin icime sinmiyor.birde kartların performansı hakkında pek bilgimiz olmadıgı icin 2 kart almak istemedim ama suan icin fiyat performans olarak memnun etti diyebilirim incelemeyi gelistiricem arkadaslar video falan upload olsun foto ve yorumda ekliycem alacak arkadaslar en azından performansı ve ısı degerleriyle ilgili bilgi sahibi olsa faydası olur diye dusunuyorum

• quote:

sagolun arkadaslar yakın bir arkadasım cekoslavakya ya gitti dun dondu 3 tane aldırdık 1 tane kendine 1 tane bana 1 adette byturkuaz nickli mert arkadasımıza getirdi halen kartını gondermedim biraz tadını cıkarayım beklesin heheheh cok uygun geldi diyemem orada saphire dualx model 750 tl windforce model 800 tl saphire vaporx model 850 tlydi windforce aldık saphire daha once yanan kartımı garanti dısı yaptıgı icin icime sinmiyor.birde kartların performansı hakkında pek bilgimiz olmadıgı icin 2 kart almak istemedim ama suan icin fiyat performans olarak memnun etti diyebilirim incelemeyi gelistiricem arkadaslar video falan upload olsun foto ve yorumda ekliycem alacak arkadaslar en azından performansı ve ısı degerleriyle ilgili bilgi sahibi olsa faydası olur diye dusunuyorum

Alıntıları Göster
    hayırlı olsun güle güle kullanın.incelemeyi merakla bekliyoruz

• quote:

Orijinalden alıntı: R-10

hayırlı olsun güle güle kullanın.incelemeyi merakla bekliyoruz

Alıntıları Göster
    Lightningler duruyorsa birine talibim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faewox

Lightningler duruyorsa birine talibim

Alıntıları Göster
    Sen ki 690sli kullandın, ne işin olur 280 lerle ya Huu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maxthon

Sen ki 690sli kullandın, ne işin olur 280 lerle ya Huu..

Alıntıları Göster
    gec oldu ama bu islerin sonu olmadıgını neyzıkki anladım abi :) bu kartlarda arkadasım yurtdısında oldugu icin alındı yoksa 680 kullanacaktım R280x tek kart bi sure devam ederim diye dusunuyorum
  • quote:

gec oldu ama bu islerin sonu olmadıgını neyzıkki anladım abi :) bu kartlarda arkadasım yurtdısında oldugu icin alındı yoksa 680 kullanacaktım R280x tek kart bi sure devam ederim diye dusunuyorum

Alıntıları Göster
    millet bi taneyi bulamazken siz 2 tane bulmuşsunuz şans işte
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost recon advanced

millet bi taneyi bulamazken siz 2 tane bulmuşsunuz şans işte

Alıntıları Göster
    güle güle kullan kardeşim
  • Test güzel olmuş eline sağlık.Benim anlamadığım memory hızına gpu hızımı diyorsun benmi yanlış anlamadım orasını çözemedim.Arka planda ses kuşundan geliyor sanırım.

Amd scaling başarımı konusunda slı dan önde olmuştur.Çoklu kart düzeneklerinde 7000 serisi dahil göstermiştir bunu.Zaten bu kartta bir nevi 7970 revize modeli olduğundan gene başarımını göstermiştir.cf olarak cidden f+p anlamında çok iyi tercih olacaktır.Bakalım bu kartın 2.revizyonu nasıl olacak bekleyip görmek lazım.
  • barbarian161 kullanıcısına yanıt
    Hocam video çekmene gerek yoktu, SS koysan da kafi
    Hayırlı olsun güzel kartlar .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurunc

Hocam video çekmene gerek yoktu, SS koysan da kafi
    Hayırlı olsun güzel kartlar .
    Soruma cevap alamadım o lightninglere ne oldu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faewox

Soruma cevap alamadım o lightninglere ne oldu

Alıntıları Göster
    hocam eski tahiti gpu'su ile üretilmiş 280x hem de 2'tane hocam maalesef yine yanlış seçim.. directx 11.2 si ve true audio desteği bile yok, 2 tane hd7970 aldınız resmen..

hayrlı olsun ama acele ettiniz maalesef..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SLaYeR KiNG -- 4 Kasım 2013; 21:29:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SLaYeR KiNG

hocam eski tahiti gpu'su ile üretilmiş 280x hem de 2'tane hocam maalesef yine yanlış seçim.. directx 11.2 si ve true audio desteği bile yok, 2 tane hd7970 aldınız resmen..

hayrlı olsun ama acele ettiniz maalesef..

Alıntıları Göster
    lightningleri satıp 2 tane 7970 aldım onları satıp 2 tane 690 aldım onlarıda satıp 2 tane 780 aldım onlarıda satup 2 adet 4gbt 680 aldım onlarıda sattım r280x aldım hocam :)))
  • quote:

lightningleri satıp 2 tane 7970 aldım onları satıp 2 tane 690 aldım onlarıda satıp 2 tane 780 aldım onlarıda satup 2 adet 4gbt 680 aldım onlarıda sattım r280x aldım hocam :)))

ee yine aynı kartı almış oldun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.