Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (762. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.168
Cevap
710
Favori
808.641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Biçaklı alacaksaniz boşyere ogutucu adi altinda satilan aletlere para vermeyin.Mesela kg49 300 tl ye yakın fiyatı.Onun yerine arzum shaken take alın smoothi falan da yapın.Tek fark pazarlama stratejisi.Uzerinde yer alan sözde kalınlık ayarının tek özelligi süreyi uzatıp ince çekmeye çalişmasıdır.Bu işe girecekseniz devamı geliyor emin olun.O yüzden bîçakli aletlerden memnun olmama ihtimaliniz yüksek.Kahveyi ısıtıp yakması bence objektif degil.Çunku koyu kavrum kahveler direk yanık tadı veriyor zaten.Demek istedigim normal bir kullanıcı için ne kadar önemli tartışılır.Ama önemli olan konu şu ki: demleme yönteminize göre uygun boyutta homojene yakın kahveler ögutmek.Bu gerçekten önemli.Kahvenin aromasını alamazsiniz ya acı olur ya da ekşi.Hep bir şey eksik olur.Kg79 a gelirsek onun da çok iyi oldugu söylenemez ve malesef fiyatları 2-3 ay oncesine oranla 2 kat artmiş.Bu tamamen distribitorun urunu getirmemesi ve karaborsaya düşmesiyle alakalı.O paralari kesinlikle haketmiyor.Geriye el değirmenleri kalıyor.Ben kendim harionun modifiyeli halini kullanıyorum beni tatmin ediyor.Oguttugum kahvenin de fotografini ekliyorum.Size de harionun slim plus modelini öneririm ama tavsiyem 2. El temiz bulmaya çalişin.Kahve ogutmek oyle çok zaman alan bir işlem degil ben zevk aliyorum.
     '-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-'

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• JohnLocke. kullanıcısına yanıt
    Yorum icin çok teşekürler.
    Manüel öğütmede zamanla sıkılırım düşüncesiyle bakmadım hiç. Boş zamanın oluyor ancak gönlüm elektrikli makinada.
    Peki önerdiğiniz hario modeli, 100 gram kahveyi ne kadar sürede öğütüyor? Her hangi bi bakımı var mı? Şarjlı matkap ile çalıştırma durumu var mı?
    Veya kg79 a alternatif yakın bütçe ile ne alınır? Ya da dişli öğütmede daha küçük bir alternatif.
    Yurtdışında kg79 fiyatı yarı yarıya geliyor.
    Kg79 çok hacimli olmasa, alırdım aslinda.
    TEŞEKKÜRLER

• Arkadaslar yeniden yaziyorum ogutucu alacaksaniz en uygun manuel sekilde migrosta touchme seramik degirmen var . 80 tl fiyati bence en uygunu . Ayar yapilabilior kalinlik derecedine gore .

Edit : hario ile birebir ayni

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevenhillli -- 1 Mart 2020; 17:45:3 >
  • Mustakil_Yazar kullanıcısına yanıt
    bu çekimler arasında makineyi sallıyormusunuz hocam.Nasıl oluyor.
  • Levcho L kullanıcısına yanıt
    Tek kişi için bir anda 100 gram ogutmek mantıklı değil.20 gram tek içimlik yeter onu da 1 dakika sürmuyor ogutmek.Matkapla falan ugrasacaksaniz kg79 alın geçin.Yurt disinda derken nasil almayi dusunuyorsunuz kac tl ye gelecek? Onu soylerseniz cevabini vereyim
    Ayrıca kg79 hacimli bir urun değil.Gerçekte gormediyseniz fotograflarda buyuk duruyor ama değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLocke. -- 1 Mart 2020; 17:56:3 >
  • Sevenhillli S kullanıcısına yanıt
    standart hario skerton modelinde mil yerinden oynuyormuş sanırım. Bu da çevirme işlemi yaparken farklı boyuttaki parçaların öğütülmeden döküldüğü anlamına geliyor. Aslında çok basit bir çözümü varmış sanırım bunun ama yeni modellerde bu sorun giderildimi veya migrosda satılanda bu sorun devammı ediyor. Buna ek olarak bir sorumda migrosda satılan modelin işçiliği ve ürün kalitesi nasıldır.
  • Yeni modelde giderildigi soyleniyor ama tamamen değil.Bende eski model var ve iki tane rulmanla sabitledim ve salınım 0 diyebilirim.Migrosdakini bilmiyorum

Touchme el degirmeni uzunca suredir stokta gorunmuyor, şimdi siz diyince yine baktım, yine yok. Ona benzer şu 2 ürünu gördüm ama nasıldır acaba?

https://m.evidea.com/tasev-grinde-kahve-ogutucu-kahverengi-BAM1123/p/212229669?gclsrc=aw.ds&&gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H2DoQ-5WLhVLIGrSgfOShTMrjdMzSUvTMU2112oop8-oaDQT-EJ18waAtF8EALw_wcB

https://www.ciceksepeti.com/cam-seramik-ogutuculu-kahve-degirmeni-cin226?gclid=Cj0KCQiA1-3yBRCmARIsAN7B4H3DJ8ohCqE0yAl0vNMf1UvZpVWrA3HYpUmsDWy-MZUtcwWWHEn8nY4aAmqvEALw_wcB

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• rock steady kullanıcısına yanıt
    Harioyu birebir taklit etmiş.Bence ayni işlevi görur

Dostum kahveyi her gün ofiste içerim ve öğütmek için ofiste fırsatım olmaz. Bundan dolayı pazar akşam haftalık öğütme yapıp, hafta arası 7-8 fincan içimlik kahveyi işyerime götürmeyi planladim. Bundan dolayı her seferinde 150-200 gr öğütmek isterim ve manuel değirmeni matkap ile çalıştırmanın yolunu arıyorum. Yaklaşık 3 yıldır vakumlanmiş marka kahve alıp işyerinde metal kutuya döküp 10-12 gün kullanırım.
    Kg79 Avrupa ülkelerinden alınırsa 300-400 tl ye geliyor.
    2 ayda bir iş veya özel amaçlı seyahat ediyorum. Gidince almayı düşünüyorum kısmet olursa.
    Yunanistanda 48 euro fiyatla satılıyor kg79.
    Bulgaristanda da 380 tl ye geliyor, 108 BG leva.
    Durum budur. :)

Hocam sana el değirmeni gelmez.Matkapla falan ugraşma pişman olursun.Bu aletler o sekilde tasarlanmıyor seramikleri parçalanir aşinir.300-400 arasina kg79 oluyorsa alın gitsin.Ugrastirmaz üzmez .Baslangic seviyesi ogutucu.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler.
    Kg79 ün ölçülerine bi bakayım bu durumda. Kocaman bir şey olmasını istemem.
    Bir de Fakir in bir modeli var. O da sanırım dişli öğütme. Bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı?

https://www.hepsiburada.com/fakir-signature-kahve-ogutucu-p-HBV00000PPI3O?magaza=Vip Trend

Hocam videolara bakın kg79 büyuk değil.O fiyata kg79 varken fakir almayın.Pek popüler değil.O yuzden pek fikrim de yok onunla ilgili.

ben de hem kg79 var hem de çok kaliteli olmayan bir el değirmeni var. el değirmeni tek kahve için bir derece ama birkaç kişiye hazirlayacaksan hem yorucu hem biktirici. kg79 uda begenmeyen begenmiyor ama bence kesinlikle pratik bir alet, yalniz fiyatı son bir senede neredeyse iki katına çıkmış.
  • - Migrostaki touch me değirmeni stok sordurun en yakın mağazada nerelerde var . Migrostaki müşteri hizmetlerinde bilgisayar var orda stok bakıyorlar .

- Yaklaşık 2 yıla yakın kullnıyorum son 10-15 öğütmem ise akülü vidalama aleti ile yapıyorum seramikler sağlam duruyor ama ileride ne olur bilinmez tabi .

- Hario ile bire bir arkadaş yazmış zaten , ayar tutucu tırnaklar demirden imkanı yok ne ayarı ile yapıyorsanız aynı ayarda öğütüyor . farklı öğütmelere hiç şahit olmadım .

- Tabi manuel ile 1-2 kişi için kolay ama 2 kişiyi geçince iş zor , çevir çevir bitmiyor o yüzden şarjlı vidalama ile çevirmeye başladım .

- KG79 bir müddet kullandım sonra satmıştım bence öğütmesi homejen değil çelik öğütücü olduğu için birde aşırı pahalı .

Sorular olursa lütfen alıntı yapın .
    Hocam homojenliğin çelik veya seramik olmasinile ilgisi yok.Comandantenin de ogutme kısmı paslanmaz çelik.Seramikler aşınma ve kirilmadan dolayi tercih edilmiyor.Heterojen ogutme milin salınım yapmasından kaynaklaniyor.Ogutme araligini ne kadwr açarsaniz o kadar tutarsiz ogutum yapar.Sizdekinde stabilize edici prca var mı bilmiyorum ama muhtemelen yoktur.Ben hariona rulmanlar takarak sabitledim ama çok ugrastim.
    Kg79 aldım ben de yakin zamanda.Onu ince ogutumler icin kullanacağım boylece tutarsizlik az olacak.Kalin için de hario kullanırım boylece hario da zorlamaz beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JohnLocke. -- 1 Mart 2020; 23:51:45 >
  • Fikir danışan arkadaş da tek seferde 100 gram diyince kg79 önerdim.Zira 100 gramı seramik ögütücüyle tek seferde yapayim desen kahveden soğursun.Varsin tutarsiz ögütsün ama pratik olsun.

• Her bas bırak ta (Değirmeni- ögütücüyü) bir kez alt üst yapıyorum

ince derken espressoyu kastediyorsanız k79 sizi üzer
  • Un Kurabiyesi kullanıcısına yanıt
    Yok hocam espresso icin yetersiz oldugunu biliyorum.v60 kasdetmiştim.French press için baya tutarsiz olacagini dusundum.O yuzden onu manuel yaparim dedim.

• 
Sayfa: önceki 760761762763764
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.