S

Yüzbaşı
21 Ağustos 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
9 üye
Görüntülenme
Toplam: 229 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Arkadaşlar malum bugün sitede bir arkadaşımız donanımla alakalı bir konuda nasıl dolandırıldığını anlatıyor.Bu tarz durumları yaşayan arkadaşlar bazı şeyleri deneyim ederek bu konu hakkında bilgisi olmayanlara bir nevi yaşamadan deneyim katıyor.3-4 sene önce yaşadığım bir olayı size şöyle anlatmak isterim;

GET ile satış yapabildiğiniz malum siteyi biliyorsunuz arkadaşlar,oraya bir dönem satın alıp ama nerdeyse hiç kullanmamış olduğum Logitech F710 marka model gamepadi koydum.İkinci el ürün satarkende ben genelde insaflı davranan birisiyimdir.O dönemde 50 tl gibi bir fiyat yazdım.Ankaradan birisi bu ilana cevap yazdı ve ilanı karını koyup GET ile satıp satamayacağımı sordu.Bende tabiki de neden olmasın diyerek GET ile ilan açtım.Bu kişi hemen bu yeni ilan üzerinden alım yaptı.Ürünü bir güzel paketledim ve tarafına gönderdim.Bir yandan da kargoyu takip ediyorum ve kargo alıcının eline varır varmaz beni telefon üzerinden aradı.(Bu arada şunu da belirtmek isterim kendisi kargoyu Pttnin bir şubesine göndermemi istemişti.)Ürünün bozuk olduğunu bilgisayarla bağlantı kuramadığını belirtti.Kendisine paketlemeden 2 dakika önce kontrol ettiğimi öyle bir şeyin mümkün olmadığını söyledim.Ama ne yaptıysam alıcıyı yapıcı olması konusunda teşvik edemiyordum ve adam site üzerinden iade talebi açacağını söyledi bende kabul ettim.Sadece düzgün bir şekilde paketlemesini rica ettim.Sonuç olarak 2-3 gün sonrasında ürün elime geldi ama ilk elime aldığımda gamepadi garipsemeye başladım.Tuşlarda göçük analoglarda boşluk vardı.Sonra aklıma ürünün çektiğim fotoları aklıma geldi,benim sattığım üründe yön tuşları kısmında ufak bir defo vardı ama bana gelen gamepadde orası temiz durumdaydı.Hemen adamı aradım ve tatlı dille bir yanlışlık olup olamayacağını sordum.Kendisine asıl ürünün fotolarına sahip olduğumu ve bana gönderdiği gamepadin farklı olduğunu belirttim.Sonuç olarak adam hep inkar etti.Hemen ardından site yetkililerini aradım ve bana kargoyu gönderirken ürün kondisyonuyla alakalı zabıt tutturdunuzmu diye sordu.Bende altı üstü 50 tllik bir ürün olduğunu böyle bir şeyi yapmadığımı belirttim.Sonuç olarak arkadaşlar adamı tekrar aradım ettim ama elimde yıllarca hor kullanılmış bir ürünle kalakaldım gördükçe sinirim bozuldu en sonda çöpe attım.Peşine düşüpte kendimi yormak da istemedim.Siz siz olun GET le bile ürün satarken çok dikkatli olun.
Arkadaşlar merhaba Büyükçekmece ilçesinde Mimaroba taraflarında oturanınız var mıdır? Gördüğüm kadarıyla kiralar İstanbuldan uzak olmasına rağmen oldukça yüksek.Bu konularda genel bilgi alabileceğim,nerde oturulur nerde oturulmaz yardımcı olabilecek arkadaşlar var mıdır?Pm atabilirsiniz.
Silinebilir
Arkadaşlar bu ikisi arasındaki farkı bilen varmı.Ben özelliklerini okudum ama fark anlamadım.Ama piyasada cruzer 6 nın daha çok kullanıldığını anladım yorum sayısından.Islak kullanım önemli benim için arkadaşlar,duşta falan.
Merhaba arkadaşlar herkese;
ben haziranda lisans mezunu oldum ve kasım celbi için geçen ay başvurdum. Yakın zamanda da bir iş görüşmem var,olumlu sonuçlanırsa iptal edebilirmiyim. İşlem nasıl ilerliyor.Askerlik şubesindeki bayan bana sevk yerleri belli olana kadar iptal edebilirsin demişti.
Merhaba arkadaşlar,ikimci el bir meksiko almak istiyorum. Nelere dikkat etmem gerek bakarken,üretim yılına dikkat etmem gerekir mi. Ve tabikide fiyat arkadaşlar,herkes dolar kuruna göre güncellemiş ama mesela iyi bakılmış 2005 bir meksiko strat ne kadar eser aslında.
Arkadaşlar merhaba;

kafamdaki tonu olulşturup daha iyi müzik yapabilmek için bütçem dahilinde bir prosessor bakıyorum bu aralar.Kafamda da boss un bu modeli var,neden derseniz de oldukça başarılı bir ürün gibi görünüyor fiyatına göre.Eğer elinizde temiz,az kullanılmış bütçem dahilinde bir ürününüz varsa bana mesaj atabilirsiniz.Sahibinden com da ikinci el ürünlerde çok yüksek fiyatlar var,eğer onların aşağısındaysanız mesaj atın lütfen.
Silinebilir.
Soru açık arkadaşlar.Birden fazla seçenek hakkınız vardır.
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 3 sa.
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.164
İkinci El Bölümü Mesajları: 73
Konularının görüntülenme sayısı: 28.942 (Bu ay: 450)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 308 (Bu hafta: 32)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.