Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (134. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
18.175
Cevap
710
Favori
809.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Günde 3-5 bardak kahve içerim, jacob, sütsüz. Filtre kahve makinesi almak istiyorum, 5-6 sayfa geriye doğru okudum ama bugün sipariş vermem gerekiyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/delonghi-icm15240bk-filtre-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtdelicm15240&categoryId=22005&engine=true#Yorumlar

1-) Linkteki ürün işimi görürmü?

2-) Kahve makineleri ile ilgili hiç bilgim yok, bir ya da iki alt modeline göre artıları nelerdir, bir üst modele göre eksiği nedir? (Ben özelliklerine kabaca baktım ama pek anlamadım) Anladığım kadarı ile bu makinelerde espresso yapılamıyor zaten, çok da önemli değil.

3-) Bu makine yerine şu daha iyidir diyebileceğiniz marka/model varmı) (Bütçe en fazla 100-120 TL)

4-) Makine ile birlikte HB'dan almam gereken malzemeler neler? (Filtre vs.)

Teşekkürler şimdiden...

• kelbebek K kullanıcısına yanıt
    Hocam tefal outlet mağazaları oluyor belki bilirsiniz, arkadaşım ordan delonghi filtre kahve makinesi aldı 60 liraydı fiyatı. Modeli bilmiyorum sizin linktekiyle aynımıydı ama yine de iş yapar, aklınızda olsun varsa yakınınızda bu mağazalara bir göz atın derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kelbebek

Arkadaşlar merhaba...

Günde 3-5 bardak kahve içerim, jacob, sütsüz. Filtre kahve makinesi almak istiyorum, 5-6 sayfa geriye doğru okudum ama bugün sipariş vermem gerekiyor.

http://www.hepsiburada.com/liste/delonghi-icm15240bk-filtre-kahve-makinesi/productDetails.aspx?productId=mtdelicm15240&categoryId=22005&engine=true#Yorumlar

2-) Kahve makineleri ile ilgili hiç bilgim yok, bir ya da iki alt modeline göre artıları nelerdir, bir üst modele göre eksiği nedir? (Ben özelliklerine kabaca baktım ama pek anlamadım) Anladığım kadarı ile bu makinelerde espresso yapılamıyor zaten, çok da önemli değil.

3-) Bu makine yerine şu daha iyidir diyebileceğiniz marka/model varmı) (Bütçe en fazla 100-120 TL)

Teşekkürler şimdiden...

1- İşinizi görür ama daha ucuza da makine vardı sanki. ICM 15210 var mesela.

2- Zaman ayarı, kahve öğütme vs. yan özellikler ekleniyor. En kötü ihtimalle ucuz makine plastik kokusu verebilir ve kahveyi sıcak tutmayabilir. Ama Delonghi'de bu sorunlar olmaz bence.

3- Plastik gövdeli olmayan bulabilirseniz daha iyi olabilir.

4- Kağıt filtre alın hocam, 1/2 ölçülü olanlardan. Ölçü kaşığı içinden çıkıyor. Kahvenizi daha taze içmek isterseniz bir de öğütücü öneririm ama ilk etapta olmasa da idare edersiniz.

• Filtre kahve makinesi dusunurken kredi karti puanlari sebebiyle delonghi ec220 aldim.Cuma gunu elime gecicek.Simdi geriye kalan kahveyi almak.Cuma gunu eminonune inicem.Ordan nerden alabilirim?Kurukahveci mehmet efendi var ama orda espresso icin kahve var mi bilmiyorum.Sizin tavsiyeleriniz neler olur arkadaslar.İnternetten alayim diyorum,kargo girince tadi kaciyor isin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Filtre kahve makinesi dusunurken kredi karti puanlari sebebiyle delonghi ec220 aldim.Cuma gunu elime gecicek.Simdi geriye kalan kahveyi almak.Cuma gunu eminonune inicem.Ordan nerden alabilirim?Kurukahveci mehmet efendi var ama orda espresso icin kahve var mi bilmiyorum.Sizin tavsiyeleriniz neler olur arkadaslar.İnternetten alayim diyorum,kargo girince tadi kaciyor isin.

Orada espresso çekirdek satıyorlar sanırım ama kiloluktur. 250 ve 500 gr espresso olma ihtimali de var. Çekirdek kalitesinin vasat olduğunu da söyleyeyim ama. Çünkü kaliteli espresso çekirdekleri denedikten sonra pek kaliteli gelmiyor.
  • picco'dan vazgecmen iyi olmus, kapsul kahvenin kilosu 70.00€ ustunde.
    bialetti 'dende bezdiginde kayibin daha az olacak.
    cekirdegi normal espresso cektirirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arel.gr -- 22 Ocak 2015; 13:54:05 >
  • İnternetten oneri verebilir misiniz peki cekilmis alabilecegim ve de ucuz olan?Tchibo var mesela ordakileri onerir misiniz?Kahvefabrikasina baktim ama hep kilosu 70 liralik kahveler var.Simdilik ucuz yollu bir sey onerebilir misiniz?

• quote:

İnternetten oneri verebilir misiniz peki cekilmis alabilecegim ve de ucuz olan?Tchibo var mesela ordakileri onerir misiniz?Kahvefabrikasina baktim ama hep kilosu 70 liralik kahveler var.Simdilik ucuz yollu bir sey onerebilir misiniz?

Ucuz yollu aklıma tek Tchibo geliyor. Ama fiyata göre kalite oluyor genelde. Ona göre beklentiniz olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

İnternetten oneri verebilir misiniz peki cekilmis alabilecegim ve de ucuz olan?Tchibo var mesela ordakileri onerir misiniz?Kahvefabrikasina baktim ama hep kilosu 70 liralik kahveler var.Simdilik ucuz yollu bir sey onerebilir misiniz?

Ucuz yollu aklıma tek Tchibo geliyor. Ama fiyata göre kalite oluyor genelde. Ona göre beklentiniz olsun.

Teşekkürler hocam ilgin için.

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba...

Teşekkürler şimdiden...

2- Zaman ayarı, kahve öğütme vs. yan özellikler ekleniyor. En kötü ihtimalle ucuz makine plastik kokusu verebilir ve kahveyi sıcak tutmayabilir. Ama Delonghi'de bu sorunlar olmaz bence.

4- Kağıt filtre alın hocam, 1/2 ölçülü olanlardan. Ölçü kaşığı içinden çıkıyor. Kahvenizi daha taze içmek isterseniz bir de öğütücü öneririm ama ilk etapta olmasa da idare edersiniz.

Teşekkürler hocam, linkteki ürünü alıp işyerinde kullanacağım. Hoşuma giderse ev için ec220 gibi bir model düşünebilirim.

Yumuşak içiminden dolayı işyerinde gold kahve kullanmıyoruz, Türk kahvesi sertliğinde aromalı ve aromasız kahve önerebilirmisiniz? Tabi bunları internetten alacağım. Bir de 1/2 kağıt filtre migrosta falan varmıdır yoksa onu da kahve ile birliktemi alayım.

• quote:

quote:

quote:

Hocam tchiboda satilan filtre kahveler olur mu espresso için,yoksa espresso olarak belirtilen kahvelerden mi almaliyim?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam tchiboda satilan filtre kahveler olur mu espresso için,yoksa espresso olarak belirtilen kahvelerden mi almaliyim?

Filtre kahve yapacaksanız filtre kahve için çekilmiş ürün almalısınız. Bu arada kahvenin hazır paketlerde değil de taze kahve kavuran yerlerden alınması, hatta kahveyi çekirdek haliyle alarak içeceğiniz miktarda öğütmeniz tavsiye ediliyor.

• ardaalisahin kullanıcısına yanıt
    Arda hocam merhabalar. Selanik 2'nin sonunda, sol tarafta Tenedos Cafe var, onun yanında bir kuru temizlemeci, onun yanında da Coffeehaus var. 250gr taze kavrulmuş kahveyi 16 TL'ye alabilirsiniz. Kargo v.s derdiniz de olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TRojka -- 22 Ocak 2015; 11:28:43 >
  • Tchiboda baktım da öğütülmüş espresso kalmamış.Filtre kahve için öğütülmüş olanlarindan alsam bir sikinti olur mu ki?Hazir yeni uyelige ucretsiz kargo da vermisken,bir de feine milde adli kahve 15 lira olmusken(500gr) alayim diyorum ama espresso icin filtre kahve almak dogru mudur,nasil bir sonuç alırım,bilemiyorum.
    En son ihtimal coffeehausa gideyim ama orasi da baslangic icin pahali gibi kilosu 64 tlye geliyor.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba...

Teşekkürler şimdiden...

Teşekkürler hocam, linkteki ürünü alıp işyerinde kullanacağım. Hoşuma giderse ev için ec220 gibi bir model düşünebilirim.

Yumuşak içiminden dolayı işyerinde gold kahve kullanmıyoruz, Türk kahvesi sertliğinde aromalı ve aromasız kahve önerebilirmisiniz? Tabi bunları internetten alacağım. Bir de 1/2 kağıt filtre migrosta falan varmıdır yoksa onu da kahve ile birliktemi alayım.

Migros, Carrefour gibi marketlerde var kağıt filtre. Kahve olayına gelince sert içim deyince Starbucks gelir aklıma hemen. Tchibo yaramaz size. Mehmet Efendi de sert olmasa da yumuşak ta olmayan içime sahiptir. Aslında bana sorarsanız Türk kahvesi çok sert değildir, ama nedense insanlar en sert o imiş gibi düşünür.

• arandur kullanıcısına yanıt
    N11 sitesinde satılan çekirdek Kahveler var çeşit çeşit bunlar nasıldır peki is görür mi acaba ? Ayrıca o sitede yeşil kahvede gördüm paket halinde bunları alıp kavursak iyi sonuç elde edebilir miyiz yoksa çekirdekler iyi değilmidir?

• quote:

Orijinalden alıntı: ßyİsMaİLCaN

N11 sitesinde satılan çekirdek Kahveler var çeşit çeşit bunlar nasıldır peki is görür mi acaba ? Ayrıca o sitede yeşil kahvede gördüm paket halinde bunları alıp kavursak iyi sonuç elde edebilir miyiz yoksa çekirdekler iyi değilmidir?

Kavurma işi daha üst düzeyde, şimdilik girmeyin derim. Kahveyi ise konuda mesaj atan arkadaşların da bahsettiği daha sağlam sitelerden satın alın. n11 den kahve almak, kumar gibi.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Peki online olarak hangi çekirdek kahve alınabilir 1 kg luk uygun fiyata( 30 - 60 tl arası ) mesela ? Ben bunu merak ediyorum varmı bilginiz br marka veya tahmin :) yoksa hiçbiri iş yapmaz mi illa 250 taze kavrulmuş mu almak gerek. Bunu yeni başlayacak Bir kişi olarak soruyorum bunuda + olarak yazmak isterim :)

Ayrıca böyle kahveleri yeşil olarak alıp kendimiz kavursak daha iyi sonuç elde ederiz değil mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßyİsMaİLCaN -- 22 Ocak 2015; 22:19:16 >
  • filtre kahve içinler aldığım yerler ve kahveler şahsi fikirlerim

Barista Sepeti : ürünleri aldığım ertesi günü kargoya verildi. türk kahvelerinden kakuleli ve keçiboynuzlu olanlar için rahatlıkla KÖTÜ diyebilirim. Gold filtre kahve ise fena değildi.

Lavazzaların hepsiburada dan aldım. Kafeinsiz kahve isteyenlere kesinlikle lavazza nın "Caffe Decaffeinato" ürününü öneririm. yoğun kahve tadı aynen duruyor. Lavazza Qualita Rossada orta derecenn biraz üzerinde lezzetli ve ciddi olarak kafa açan cinsten.
  • Bugün eminönünden kurukahveci mehmet efendinin öğütülmüş 250 grlık espresso kahvesinden aldım,makineyi test etmek için.İlk denememde beklediğim kadar köpüklü kahve çıktı,ama benim yaptığım hata bardağı tam doldurmaktı,yaklaşık 150ml.Yarın da bir cappuccino yapmayı deneyeceğim.Bu sefer 50ml kadar espresso ile 150ml kadar sütü karıştırmayı düşünüyorum.Sizin bu oran için tavsiyeniz var mı arkadaşlar.

• 
Sayfa: önceki 132133134135136
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.