Yarbay
04 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 185 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Selamlar arkadaşlar. Bilgisayarım ziyadesiyle yaşlandı ama, şu an bana en çok zorluk çıkaran 9 yıldır kahrımı çeken wd blue hdd. Hacim olarak 500gb'lık bu disk bana her zaman yetti. Bilgisayardan yaptığım tek şey wow oynamak. Profesyonel bir ürüne ihtiyacım yok ancak ucuz ve bana problem çıkartacak bir şeye hiç ihtiyacım yok. Ne yapsam bir türlü karar veremedim, bu konuda tavsiyelere ihtiyacım var. Bu arada anakartım Asus P8B75-M LX. Teşekkürler şimdiden.

Öncelikle Merhabalar.


15 m ötedeki oturma odasında bulunan modemden kendi odama ethernet hattı çekmek istiyorum ancak bunu yaparken ortalıkta kabloların olmasını istemiyorum. Aklıma elektrik kanallarından bir ethernet kablosu götürmek geldi. Modemin arkasında bulunan ve odamdaki priz grubunu ethernet girişli olanlarla değiştirip elektrik kanaları içerisinden ethernet kablosunu götürebilirsem açıkta hiçbir şey görünmez diye düşündüm.


Ancak bunun ne kadar mümkün olduğunu bilmiyorum. Oyun oynuyorum, eğer elektrik kablolarının yanından götürmek problem oluşturacaksa hiçbir anlamı yok benim için. Bu iki oda arasında koridor var ve eğer böyle bir şey yaparsam kablonun elektrik panosundan geçecektir. Eğer problem olmayacaksa daha önce böyle bir döşeme yapmadığım için nelere ihtiyacım olacağı konusunda da yardımlarınızı bekliyorum.


Geleceğini tahmin ettiğim sorulara da yanıt vereyim.

Binada sadece kablonet var, modemin kablosuzu çok kötü, piyasada para vermeye değecek ve kablonetin standartlarına uyan düzgün bir modem yok. Belki varsa 1000 TL'dir ancak 1000 TL verdikten sonra elimde sadece wifi olmasını mantıklı bulmuyorum.


Powerline benim durumumda güzel gibi duruyor ancak yine oyun için stabilite sunmadığını söylemişler, bu sebeple onu da düşünmedim.

Herkese merhabalar.
Bugün arkadaşımın bilgisayarına kendi HDD'mi bağlamaya çalışırken fark ettim bu durumu. Arkadaşım SSD'yi almadan önce elinde mevcut HDD'ye kurulmuş halde bulunan windows ile sistemi kullanıyormuş. SSD aldığında samsung magician programı ile windows dahil bir takım dosyalarını kopyalayıp SSD'ye aktarmış. Ardından da sistemi SSD'den boot olacak şekilde ayarlamış bu şekilde kullanmaya devam etmiş. Bugün gelinen halde bu sürücülerden herhangi birisi çıkartıldığında bilgisayar boot olmuyor.

Öncelikle bu durumu sizler nasıl yorumluyorsunuz? Sizce nasıl bu hale geldi?
Temiz bir format atmadan bu durumdan kurtulunabilir mi?
Herkese selamlar.
Aslında sadece annemin fırınını yenileyecektik ancak fırını değiştirmişken eskiyen ocağı değiştirip bir de aspiratör almaya karar verdik.

Ocak olarak Profilo OO36P6B10L düşünüyorum. Evde doğalgaz yok. Annem de elektrikli ocakla rahat edemeyeceğini düşünüyor, kendim kullanıyorum ama yine de ikna edemedim. Bu sebeple yine tüplü alıyoruz.https://www.akakce.com/siparis/?p=492358022&ref=akakce&v=1.5.1

Fırın içinse sürekli hamur işi yaptıkları için buharlı bir fırın almak istiyorum. Fırın konusunda Electrolux'ün çok iyi olduğunu biliyorum ancak bütçemi zorluyor. Beko'da buharlı bir model gördüm, alıp kullanan bir kaç kişiyi de gördüm. Electrolux'te EOB5434ANX, Beko'da ise AFBD 14300 SKS modelleri şu an için kafamdaki seçenekler aradaki farka değer mi veyahut bunlara alternatif önerileri olanları bekliyorum.

Aspiratör için daha herhangi bir model belirlemedim. Bu konuda bolca tavsiyenize ihtiyacım var ancak bütçem aspiratör için oldukça dar.

Şimdiden teşekkürler herkese.
Selamlar. Elimde Arzum Termal model ani su ısıtıcısı olarak bilinen şofbenlerden mevcut. Evde normalde güneş enerjisi kullanılıyor sıcak su için ancak havanın kapalı olduğu günlerde kullanmak için bu cihazı da bağladım.

Daire içerisindeki sigorta kutusu hemen banyo duvarı üzerinde. Şofbene için ayrı C40A bir sigorta ile 2.5 kablo ile hat çekilmiş. Klemens ile yine 3x2.5 kablo kullanarak bağlantıyı gerçekleştirdim.
Kutudan şofbene toplam 2.5m civarında hat uzunluğu.
Faz, notr, toprak bağlantısını tekrar kontrol ettim, doğru.
Su basıncı şofbeni çalıştırıyor.
Rezistans kireçli değil, kontrol ettim.
Cihazın 3. kademede çalıştığını gösterir ışıklar aktif hale geliyor.
Herhangi bir kaçak, sigorta attırma söz konusu değil.
Cihazı kendime ait bir başka evden getirdim ancak orada hiçbir problem yoktu.
Şu an son seviyede çalışırken dahi suyu ancak ılık hale getirebiliyor.
Selamlar. Taşınacağımız evdeki buzdolabı için yapılmış olan dolabın ölçüleri 184*82 şeklinde. Bu ölçülere sığacak düzgün bir buzdolabı bulamadım. Bildiğiniz düzgün modeller var mıdır bu ölçüler için. Bir ayrıntı da kapağın değiştirelebilir olması gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.
Merhabalar öncelikle,

Bir kaç ay önce Xbox One S aldım, ardından da gamepad'e bağlamak için Sony marka bir kulaklık edindim. 3 ay önce ilk aldığımda kulaklığı taktığımda gamepad'in şarj durumunun yanında simgesi çıkıyordu ve ses geliyordu. Dün tekrar denedim ve kulaklıktan ses alamıyorum, bağlandığı gözükmüyor.

Gamepad güncel.
Konsolu 10sn batılı tutarak kapatıp, fişi çıkarıp takarak yeniden başlattım.
Kulaklık başka her yerde sorunsuz çalışıyor.

Var mı bu konuda herhangi fikri olan?
Merhabalar.
Buzdolabı normal çalışma sesinden daha sessiz bir şekilde sanki takılan bir şey varmış gibi bir ses çıkarmaya başladı. Kapağı açtığımda soğutmadığını fark ettim. Fişi çekip kapattım, şimdi tekrar taktim ve hiç bir tepki yok. Dolap ölmüş müdür?
Herkese merhabalar,
Yaklaşık 2010 yılından beri fotoğraf çekiyorum. Ancak bu zamana kadar hep filmli makineler kullandım. Çeşitli zaman aralıklarında kendi filmlerimi, yıkayıp taradım, onlarca farklı ekipman kullandım. Dijitale yeni geçiyor olsam da fotoğrafçılıkta yeni değilim. Kendime ait olmasa da dijital gövdelerle çekimler yaptım, photoshop, lightroom gibi programlarla fotoğraf üzerinde çokça çalıştım.

Şu an elimde faal olarak kullandığım 28-70mm 2.8, 24mm 2.8, 50mm 1.7, 135mm 2.8 objektiflerden oluşan bir setim var. Dijitalde de en azından buna yakın bir şey olmasını istiyorum elimde.

Teknolojiyi yakalamak ve artık biraz da hafif ekipmanlarla çalışmak istediğimden aynasız gövdelere yöneldim ama, buna benzer bir set toplamaya çalışsam ya da güzel bir kaç parça almak istesem taksite girmeden almam imkansız gibi aynasız sistemlerde.

Bu ekipman sıkıntısından dolayı Canon ya da Nikon gibi aletlere kayıyor aklım ama, kararsızlıklar içerisindeyim.

Dijital sektörün içerisindeki kişilerin daha doğru ve güzel çözüm önerileri getirebileceklerini düşündüğüm için buradan yardım almamın işime yaracağını düşündüm.

Gövde için 2 bini geçmemeyi düşünüyorum.
Logitech G500 farem bir süre önce garip davranmaya başladı, şöyle ki:


  • Mouse takılıyken sol ve sağ tık chrome'da orta tık olarak çalışıyor.
  • Masaüstündeki öğelere tıklayabilirken Görev Çubuğu'na tıklayamıyorum.
  • Alt+tab ile bir öğeyi seçtikten sonra o penceredeki öğeye tıkladığımda, o pencere seçili olmaktan çıkıyor. Yani sanki "her zaman üstte" olarak işaretlenmiş şeffaf bir arayüz varmışçasına. Ancak windows+D yaparak masaüstüne döndüğümde öğlere tıklayabiliyorum. Hatta bir oyun açıp oyun ekranındayken tıkladığımda oyunu alta alıyor.
  • Logitech G500 fare takılı durumda iken diğer farelerda aynı şekilde davranıyor. Hatta Wi-Fi üzerinden çalışan Unified Remote isimli uygulamada dahi durum aynı.
  • Logitech G500 fare çıkarıldıktan sonra bir süre sonra da diğer fareler aynı şekilde hareket ediyor, bazen düzeliyor bazense yeniden başlatma gerekiyor.
  • Logitech Gaming Software kuruluyken ve değilken değişen bir şey yok.
  • Fare üzerindeki ışıklar normal, herhangi bir yanıp sönme v.s yok. Fare hareketlerinde de bir sıkıntı söz konusu değil.


Bir çok yeri araştırdım ancak işe yarar bir sonuç elde edemedim.
Hakkında
Konum: Ankara
Meslek: Antropolog, Fotoğrafçı, Müzisyen
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
PC
World of Warcraft
Antropolog
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 sa.
Mesaj Sayısı: 7.599
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 18.261
İkinci El Bölümü Mesajları: 131
Konularının görüntülenme sayısı: 283.908 (Bu ay: 836)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 442 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.