Şimdi Ara

Gelsin cezalar!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelge doğrultusunda artık jandarma dahil resmi ve sivil polis ekipleri, kurallara uymayan sürücülere trafik cezası yazabilecek.

Bakanlığın 100 günlük eylem planı çerçevesinde hayata geçirilen uygulama, bir genelge dahilinde tüm illere gönderilirken, Mersin'de de uygulamaya ilişkin saha çalışmalarına başlandı. Uygulamanın özellikle trafik kazasına ve can kayıplarının artmasına neden olan seyir halinde cep telefonu ile görüşme, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştirme, makas atma ve emniyet kemeri kullanımına yönelik olduğu bildirildi. Bu konularda sadece trafik ekiplerinin tek başına yeterli olamayacağı kanaatinin oluşması üzerine, eylem planındaki hedeflere ve yürütülecek kampanyanın amacına ulaşması için tüm kolluk birimlerinin bir seferberlik ruhuyla etkin bir mücadele içerisine girdikleri kaydedildi. Uygulamanın asıl amacının ise tüm sürücülere, güvenli trafik bilinci alışkanlığının kazandırılması olduğu vurgulandı.

Mersin'de 6 bin polise 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı

Genelge doğrultusunda Mersin'de de 6 bin polise eğitim verildikten sonra 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' dağıtıldı. Trafik polislerinin yanı sıra artık kentteki tüm polis memurları da seyir halinde cep telefonu ile görüşen, trafiği tehlikeye sokacak şekilde şerit değiştiren, makas atan ve emniyet kemeri kullanmayan araç sürücülerine 'Trafik Kural İhlali Tespit Tutanağı' düzenlemeye başladı. Düzenlenen bu tutanaklar, kontrol edildikten sonra Trafik İdari Para Cezası Karar Tutanağı ile birlikte araç sahiplerine gönderilecek. Mersin'de 1 hafta önce başlayan uygulama kapsamında, şu ana kadar yaklaşık 800 sürücüye cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/bakanlik-81-ile-gonderdi-artik-hepsi-ceza-yazabilecek-40975226

• Madem öyle vatandaşın videolu fotoğraflı gönderdiği ihbarlarda değerlendirmeye alınsın.

Yaya yoluna park etme diye uyarıp gidip kendi park eden resmi polis aracı

Yaya trafiğine kapalı bölge buraya araçla giremezsiniz diyen zabıta ve açık kasa transitle kendilerinin giriş yapması

Kask takmayan motorize yunus ekipleri

Seçmece yapan trafik polisi ( Bu iyi niyetle yapılıyor diye umuyorum herkesi durdurmaya kalksak trafiğin hali ne olur diye tepki almıştım zamanında )
  • Bence vatandaşlar da birbirine ve sivil araçlara ceza yazsın hükümetimize yardımımız dokunsun.

Zevkine Emniyet şeridini kullanan sivil polislere ben kameradan aldığım kayıtlarla ceza yazdırsam 5 yıl boyunca maaş alamazlar ceza ödemekten.
  • Madem öyle vatandaşın videolu fotoğraflı gönderdiği ihbarlarda değerlendirmeye alınsın.

Yaya yoluna park etme diye uyarıp gidip kendi park eden resmi polis aracı

Yaya trafiğine kapalı bölge buraya araçla giremezsiniz diyen zabıta ve açık kasa transitle kendilerinin giriş yapması

Kask takmayan motorize yunus ekipleri

Seçmece yapan trafik polisi ( Bu iyi niyetle yapılıyor diye umuyorum herkesi durdurmaya kalksak trafiğin hali ne olur diye tepki almıştım zamanında )
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Bence vatandaşlar da birbirine ve sivil araçlara ceza yazsın hükümetimize yardımımız dokunsun.

Zevkine Emniyet şeridini kullanan sivil polislere ben kameradan aldığım kayıtlarla ceza yazdırsam 5 yıl boyunca maaş alamazlar ceza ödemekten.
    Kamera kayıtlarını paylaşın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Kamera kayıtlarını paylaşın.

Alıntıları Göster
    Başımın üstüne

Emredersin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheCaliph_ -- 3 Ekim 2018; 13:45:28 >
  • Çok doğru bir uygulama

Böylece hep şikayet ettiğimiz trafik terörü son bulacak

Aksi takdirde bu trafik barbarlığı devam edip gidecek.

Yaptığının yanına kar kalmayacağı bir uygulama sayesinde apaçiler de kurallara uyacak

Halkımız cebinden para çıkmayana kadar kurallara uymuyorlar yazık ki
  • Kurallara uyuyorsanız cezadan korkmanız için bi sebep yok.

-Emniyet kemeri takmıyorsanız

-Trafikte telefonla konuşuyorsanız

-Hız sınırını ihlal ediyorsanız

-Kırmızıda geçiyorsanız

Aldığınız cezaları paylaşın sevineyim.
  • O kadar arac kamerasi aldik. Videolar kanit kabul edilsin, %10 komisyon ile devleti zengin edelim
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Başımın üstüne

Emredersin

Alıntıları Göster
    Birader işin gücün dalga.

Seni ciddiye alıp paylaşın diyorum hala lafı nasıl anlıyorsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4007

Birader işin gücün dalga.

Seni ciddiye alıp paylaşın diyorum hala lafı nasıl anlıyorsun..

Alıntıları Göster
    Birincisi ülke gündeminden beri hala beni takip ediyorsun laf atacak yer arıyorsun.

İkincisi Ya seninle niye paylaşayım ? Emniyet'e yollarım diyorum. Emniyet bir şey yapacak mı ? Maaşından mı kesecek ? Hani normal plakalı araçlara sivil polis bile olsa çakar yasaktı ne oldu ? Çakarsız araç yok. Trafik mi sıkıştı ? Aç çakarları yol aç.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

O kadar arac kamerasi aldik. Videolar kanit kabul edilsin, %10 komisyon ile devleti zengin edelim
    Ek olarak üstadım bana göre araç kameraları standart olmalı

Araç kamerasının kayıtları 1.derece delil kabul edilmeli..

Yazılacak cezalardan iyi hal indirimi uyarı niteliği taşısa daha iyi olur.

Fahri müfettiş kriterleri standartlaştırılmalı..

Unutmayalım.Çivi çiviyi söker.

Trafik ceza sayısı ne kadar az olursa sigortadan o kadar prim düşmeli..
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Yahu aylardır mesaj attığım yok foruma hala laf atacak yer arıyorsun diyorsun Forumdaşım..

Benimle paylaşın falan demedim . Sosyal medyanın gücünü kullanın. Son denetimlerden haberinizin olmadığı besbelli..

Neyse konu dışına çıkmayalım.. İyi Forumlar Kazasız Belasız Sürüşler..
  • gerçekten kurallara uymayanlara yazacaklarsa eyvallah.
    ama al bu koçanı doldur getir dedilerse adam tipini beğenmediğine ceza yazar.ki burası türkiye adam kardeşini çekemeyip kazık atıyor değil dışardaki adam ne yapmaz.
  • Mevcuttaki fahri müfettişler gibi stres atma yöntemi olarak kullanılmayacaksa güzel ama ben elim başımda diye telefonla konuşmadığım halde ceza kesilecekse o işte çok sıkıntı çıkar.

Kanıtsız, sadece memurun beyanına göre ceza kesilmemesi lazım. Memur fotoğraf video gibi görsel kayıtlarla kanıt sunmalı ceza gerektiren davranışı.

Hatta vatadaşın videolu ihbarlarına da cezadan komisyon versinler videoyu çekene bak bakalım kurallara nasıl uyuyorlar. %90 azalır tüm trafik ihlalleri. Sırf bu işten geçinenler bile olur o derece.

Günlük sabah akşam toplam 20dk araç kamerama kaydedilen trafik hatalarına kesilecek cezadan %10 komisyon alsam hiç çalışmama gerek kalmaz. Her gün en az 20 kırmızı ışık ihlali, bir kaç ters yöne giriş, kaldırımlara park, devamlı çizgide şerit değiştirme, dönel kavşak içinde şerit değiştirme, dönüş tarafında olmayan şeritten dönüş yapmak gibi onlarca trafik ihlali görüntüsü oluyor araç kameramda. Emniyet kemeri ve telefon cezalarından komisyon bile istemem benden olsun derim.

Ne güzel win win işte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fractal design -- 3 Ekim 2018; 15:14:37 >
  • Bugün tebliğ edildi. Biraderin aracı.

Gelsin cezalar!!!
  • Bana ceza yazacak polis daha dogmadi !
  • şu cezaları görünce ne gülüyorum

geçen avrasya tünelinde denk geldim , düğün konvoyu tüneli kapatmış ağır ağır gidiyordu , tünelde anons geçti, öndeki passat , yolu aç yoksa ceza yiyecen diye, versene plaka başı 10 bin lira cezayı, gör bakalım bi daha yapcak mı

ya da, vatandaşın üstüne aracı süren , babası savcı anası hakim olan şu adama yazsana bakalım şöyle okkalı ceza

https://twitter.com/radyotrafik/status/1047139767819939840
  • araç kameralarının önemi daha da arttı
    size suç atana kamera kaydı ile cevap verirsiniz
  • destekliyorum
    mevcut cezalar 4-5 katı arttırılmalı hatta
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.