Şimdi Ara

GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'nin güç tüketim değerleri ortaya çıktı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
0
Favori
18.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence çanlar nvıdıa için çalmaya başladı tek kurtuluş yolları gtx470 5870 e çok yakın değerler vermesi yoksa paketlerde görülen kartlar çöpe gider.zaten bu değerler len gtx480 çöpe gittide işte gtx470 nvıdıa umudu bağlamış durumda iki hafta sonra belli olacak nasıl olsa tabi bir erteleme olayı daha olmazsa....
  • gün gelir firma o kartları amerikalı zencileri 5 tanesi 125 $ 1 tanede benden diye satmaz inşallah. :)
  • -----------------------------Dx11 Wars------------------------------
    1. Round >>> HD5xxx series vs GTX4x0 series

Winner is Ati wth HD5xxx series

2. Round will start when Ati HD6xxx and second generation of fermi have launched.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckolik13 -- 13 Mart 2010; 12:14:44 >
  • Utanmadan sıkılmadan 300W. Benim kartımda salt performans olsun tüketim tasarruf da ev kullanıcılarının olsun. Çevrecilerden sağlam dayak lazım bunlara.
  • bence bu fermi olayı çok ayrı bir teknoloji ve 40nm için ideal olmadığı belli ortaya cıkan değerlerden.madem boyle degerler vardı 40nm yerıne zaten bu seneyı kaybetmıssın 2011 basına 28nm üretim tekniğiylen bu kartları çıkarsaydın ya hem güç tüketimi makul olurdu hemde fermiyi iyice oturturdun.bence 5000 serisi kartlar aynı 8800 serisi gibi bir üst seri gelene kadar tartışmasız en iyi kartlar fiyat performans açısından.aferim atı ye 5000 serisi ile uzun yıllar sonra bence lider konuma cıktı artık 2011 de 28 nm cıkarması lazım nvıdıa yoksa bu 40nm len fermi satmaz bu böyle bılıne...
  • YOK ARTIK BİRAZ FAZLA DEİLMİ BU DEGERLER

şimdi gine nvdiacılar cıkıcak dicekki bu kartı alanda power de vardır :D sorun power deildi degerlere bak bi ne kadar ısınıcanı da düşün
  • he bide bazıları diyodu çif çekirdekle tek çekirdek kıyasalanmaz diye evet kıyaslayamayız gerçektende nvidian te gpu lu su atinin çift gpu lusundan daha az performansla daha çok enerji harcıyor
  • Elektrik faturasında önemli bir artışa neden olur bu kartlar. HD5850 e göre aylık 50tl fazlası var tahminimce faturada. Tabi oyunseverler için.
  • Asıl TDP canavarı Dual fermi olacak
  • biraz fazla olmus, nvidia'yı simdi anladım :)

watt = fiyat yapıyor :P
  • Bukadar enerji harciyorsa bu kart bana gore 5 para etmez vede fermiyi beklemeye degmez !! Tek umudum var oda bu kart cikinca olasi ATI indirimi ... Ozaman bir adet 5870 cekerim !!!
  • Ben Ati nin yerinde olsam küresel ısınmaya teşvikten Nvidia aleyhinde propaganda başlatırım. Bir de bu ilk sürüm kartlar çürük versiyonlar. Bunları düzeltip 28nm sini çıkaracaklar. Şu tüketim çılgınlığı insanların gözünü öyle boyamış ki 10fps daha alacam diye birbirini yiyor millet. Bir de piyasada oyun olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: War Ensemble

keşke kışın ortasında çıksaydı

Bu güzeldi işte
  • Arkadaş arada sırada sırf Commander Keen ya da Prince of Persia oynamak için bir köşede duran emektar 386 SX'im var. Ne işlemci ne de grafik kart üzerinde soğutucu bile yok. Herhalde tüm sistem bile 100 watt çekmiyordur. Şimdi sadece ekran kartı bile 300 watt çekiyor. Bir de giderek daha çevreci ürünler çıkardığını söylemiyor mu firmalar
  • quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Arkadaş arada sırada sırf Commander Keen ya da Prince of Persia oynamak için bir köşede duran emektar 386 SX'im var. Ne işlemci ne de grafik kart üzerinde soğutucu bile yok. Herhalde tüm sistem bile 100 watt çekmiyordur. Şimdi sadece ekran kartı bile 300 watt çekiyor. Bir de giderek daha çevreci ürünler çıkardığını söylemiyor mu firmalar

Evet o da ayrı bir ironi.

Bir oturuşta kafam kadar koca bir kutu kızarmış piliç yiyebilen Amerika lıların çevreciliğide bu kadar oluyor.
  • çevreci, doga dostu gibi kavramların içi bosaltılmıs kelımeler oldugu kanıtlandı, 1970 lerden baslayan bir akımın sonucları, ordada burda teleffuz etmeycegım kelımelrın ıcı bosaltılmıstı.
    300WATT ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: blacksmoke

merak etmeyin nvidia çoktandır bu facia kartları nasıl allayıp pullayıp satacağının planlarını yapmıştır bile.

çok güç harcıyo ama tesellation şöyle böyle, physx çok daha güçlü, bi işinize yararmı bilmem ama c++ desteği uffff! az bile alıyoruz hatta zararına kaçırmayın diyecek

aslında c++ desteği hafife alınacak bişey değil keşke ati de 6000 serisiyle buna destek vermeye başlasa
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bigteacher

quote:

Orijinalden alıntı: veleciraptor

Arkadaş arada sırada sırf Commander Keen ya da Prince of Persia oynamak için bir köşede duran emektar 386 SX'im var. Ne işlemci ne de grafik kart üzerinde soğutucu bile yok. Herhalde tüm sistem bile 100 watt çekmiyordur. Şimdi sadece ekran kartı bile 300 watt çekiyor. Bir de giderek daha çevreci ürünler çıkardığını söylemiyor mu firmalar

Evet o da ayrı bir ironi.

Bir oturuşta kafam kadar koca bir kutu kızarmış piliç yiyebilen Amerika lıların çevreciliğide bu kadar oluyor.

Tuttum bunu Amerikan çevreciliği bu kadar.

• Bu kadar büyük bir gpu, yüksek güç tüketimi şimdi bir de performansta ATI 'yi açık açık ezemezse nvidia 'nın durumu çok sıkıntılı olur.

Kaldı ki halen ürünü test için gönderemiyorlarlarsa bunun altında bir şeyler var derim.
  • tamam ya bizim sanyiye alırım ben bundan yok artık arkadasım o akdar beklettınız bari adam gibi biesey yapsaydınızda ati yi dusurseydınızz bizde alaydık
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.