Şimdi Ara

GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'nin güç tüketim değerleri ortaya çıktı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
18.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • hocam bırakın bu çok elektrik yakıcakmışta fatura fırlıcakmışta bilmemne. ben üni öğrencisiyim 3 tane pc var evde sabaha kadarda oturuyoruz ışıklar full açık 65-70 tl fatura geliyor. arkadaşında dedigi gib sanki 30-500 tl fatura gelicekmiş gibi konuşup şişirmeyin
  • bu arada yeni GTX 480 benchmarkına göre, i7 4.2ghz'de 3dmark06'da 26000 puan alıyor fermi 1920x1200de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 15 Mart 2010; 17:04:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: annihilator

bu arada yeni GTX 480 benchmarkına göre, i7 4.2ghz'de 3dmark06'da 26000 puan alıyor fermi 1920x1200de

Fizik açıkkenmi kapalıykenmi acaba? Bu konuda bir bilgin varmı? Eğer kapalıyken alıyor ve aynı derece oyunlara yansıyorsa biraz daha dişimi sıkacam, beklemek adına, ciddi soruyorum?
  • 3d06 bu Vantage değil, zaten PhysX kullanmıyor.

bu arada sonuç 470'e de 480'e de ait olabilirmiş kesin bişey söylenmedi ama 470 olması çok zor diye düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi annihilator -- 15 Mart 2010; 17:25:38 >
  • Peh Nvidia yüklemeleri 1 hafta ertelemiş
  • yuh 298 watt kışa doğru çıkarılırsa ısınma derdiniz ortadan kalkar üstüne üstlük odanızıda ısıtmış olursunuz görüyorsunuz değilmi elin yabancısı ne kadar akıllı hatta bunun üstünde çay da demlenebilir yani pek çok değişik alanda kullanabiliriz allahtan tek gpu lusu bu gücü çekiyor bakalım çift gpu lu modeller ne kadar güç çekecek bilmem ayrıca nvidia nın bu fermi leri satarken yanlarında ekstradan 750 watt güç kaynağıda vermesi gerekiyor ayrıca gelicek elektrik faturası sonucu kafanız atabilir pc yi komple camdan atabilirsiniz aman bu kartı almayı düşünecek arkadaşlar ''sinirlerinize hakim olmalı ve sabırlı olmalısınız''

• gtx 470
    GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'nin güç tüketim değerleri ortaya çıktı

gtx 480

burda da gpu'nun ne kadar büüyk olduğunu gösteriyor

HD5870 280mm 28.0cm, 11.02 inç
    GTX480 267mm 26.7cm, 10.51 inç
    GTX470 243mm 24.3cm, 9.56 inç

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=117000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 15 Mart 2010; 18:58:41 >

• Toplam gpu boyutu olarak yaklaşık GT200 ile aynı aradaki farkın sadece üstteki metal plaka olmasa gpu zarı olduğu görülür zaten önemli olan kısımda bu. GT200 55nm 1.4m transistörlü ve 470mm2 zar alanına sahipti, GF100 40nm 3.2m transistörlü ve 2 kat daha fazla çekirdek içeriyor 529mm2 zar alanına sahip arada fazla bir fark yok. Hatta 32sp'lik bir küme iptal olup 512'den 480'e düşmüş durumda yani hiçde fena değil ben bu serinin fos olucağına inanmıyorum. Anormal ısınma sorunuda olmayacaktır sadece güç tüketimi Ati kartlara göre biraz daha yüksek olucak onun dışında herşey fiyatlarına bağlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 15 Mart 2010; 19:26:58 >
  • Küstüm almıyorum:=) kanımca gerçek ollamaz olmamalı çift cpu imkansız sli imkansız okadar bekle bu mudur yani ünv evde tek başıma kalıyorum 70 tl elektırk ten aşa gelmiyor bana ati yolları gözüktü
  • şimdi bende 750 watt psu var 12v kanallarına 18 amper verebiliyor ben gtx 480 kullanamazmıyım bu psu ile?
  • aga bu doğruysa var ya hayvani bişey geliyor demektir. üstelik boştaki ısı süper bilemiyorum

kaynak ve diğer tüm şimdiye kadar çıkmış fermi resim ve haberleri

http://www.techpowerup.com/forums/showthread.php?t=117000

• %80 fan hızını hesaba kat tabi 34 derece boştaki ısı derken
  • amaaan şurda 2 sene sonra 2.el piyasasında ucuz ucuz elden ele dolaşacak fermiler için tantana yapıyoruz birbirimizi yiyoruz.

4870 çıktığında elimde 8800gt vardı o kadar heves etmiştim ki 4870 almak için, kendime hakim olup vazgeçiyordum hep.

şimdi ise kartın düştüğü konuma bak, tamam kötü kart diil ama mesela 5870 yanında cılız kalıyor, teknoloji aklımı aldı benim
  • desenize yine ati 58** serisi daha iyi nvidia coşmuş yine o çekilen güç ne yav yuh yani
  • Merhaba nasılsınız size bir kaç sorum olacak geforce gtx 480 su an işteyim galiba amp diye bi seydi yazıyordu üstünde ama yazmıyor olabılırde bu kartdan yola cıkarak sorularım sunlar şimdiden teşekkür ederim
    1.)Dün böyle bi ekran kartı aldım bu kart hakkındaki sorularıma cevap verirseniz çok memnun olurum tam anlamıyla almakla iyimi ettim kötümü ettim sizce kacırılmayacak bi indirim vardı bende düşünmeden aldım bu ekran kartının sorunları varmıdır varsa nelerdir aldığıma değmişmidir beni yarı yolda bırakırmı yoksa 3 4 sene sorunsuz götürürmü ? (Ekran kartı çift fanlı olanlardan biraz gezindim yanlıs anlamadıysam tek fanlısıda var benimki çift fanlı )
    2.)300 w power vardı bunu kaldırsın diye 675 w termaltake pwer aldım yeterlimi
    3.)850 lik ups aldım bu internet kesıntılerınde beni kaç dk bilgisayarı kapatma süresi tanır
    4.)İslemci İntel Pen.Core 2 Dua işlemci 2.93 ghz Ram da 4 gb yukarıdaki aldıgım ekran kartıyla iyi bi performans yakalayabilirmi ?
    5.)Ekran kartının üstündeki fanlar yeterli olurmu kasamdaki fan küçük ayrı bi fan taktırmam gerekirmi sogutmak için gerekirse nasıl bi fan almamı önerirsiniz ?
    6.)Ekran kartının kutusunda 2 cd vardır birisi kurulum birisi cuda kurulumu internetten buldum sadece kurulumu ama cuda'yı bulamadım cuda'nın cd sinde dx11 de var bunların lınkıde lazım bulamadım bi download linki verebilirmisiniz cd den yuklemem yapamıyorum arıza varda internetten kurmam lazım
    7.)İlerde birde monitör alacağım ama henüz erken hangi marka ve hangi özellikleri dikkate alayım alırken
    Saygılarımla

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.