Şimdi Ara

GeForce GTX 470 ve GeForce GTX 480'nin güç tüketim değerleri ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
0
Favori
18.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5850 ye zam gelmeden alsam iyi olacak .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi addall -- 13 Mart 2010; 0:58:00 >
  • degerler boyle ise tam bir fiyasko
  • quote:

Orijinalden alıntı: addall

5850 ye zam gelmeden alsam iyi olacak .

Şu 2D performans sorunu çözülmeden alma.Dün değil evvelki gün yüzleştim.Fena gıcık kaptım karttan.
    Karta MKV çözdürmeye gelmiyor pat mavi ekran.Ahanda şimdiye kadat yüzleştiğim en büyük sürücü sorunu.
  • quote:

@showstopper41
    Shader aşırtma olabilir yani. Değişik bir aşırtma branşı.

Kapalı iş hatlerini açmaya dayalı.
    Yllar öncesinde ATI 9800Se yi 9800Pro yapma, Nvidia 6200 ü 6600 yapma işleri baya meşhurdu.
    480 shaderi 512 yapmak onların yanında devede kulak kalsa da.
    (Bahsettiğim kartlar4 iş hati ile gelip yazılım ile kapalı olan diğer 4 iş hatti de açılabiliyordu.)
    Ekran kartı sektöründe bu türen bir soluğa ihtiyaç var.

Fermi beklendiği üzere yüksek tüketim değerleri ile geliyor.
    İlk versiyonlarındaki bu olumsuzluk zamanla düzeltilir.
    Sıcaklığı kontrol edebildikten sonra TDP nin yükek oluşu sorun da teşkil etmez.
    Benim korkum, sıcaklık ve TDP lerden ziyade kart piyasaya çıktığında önemli sürücü sorunlarının olabilirliği.
    Şu anda hala kağıt üzerindeyiz. kartlar sistemlere takıldığında nasıl olacaklar önemli nokta orası.

• ben evde otururken açık lambaları felan kapatan türden bi adamım. valla beleşe versinler yine kullanmam bunları yazık lan.. zaten işlemcim de çok yakıyor bi de bunu takıp daha güçlü bi psu alırsam ocağıma incir ağacı dikilir valla. aylık konfeksiyoncu işletiyor gibi elektrik faturası bayınırım. valla başım döndü bak tansiyonum düştü bi garip oldum, düşünmesi bile metabolizmamı alt ediyor

@addall

doğru demişin valla nvidia böyle fikirsiz icraatlar yaparak ati'nin bi taraflarının kalkmasına sebep oluyor ki ben de düşünür oldum 5850'yi

• Her şey en baştan belliydi. Şimdi performans değerlerinde sıra.

Her iki DX11 çözümü de 40nm; fakat:

*Nvidianın GPU büyüklüğü ATI5xxx serisinin neredeyse iki katı. (%100 büyük GPU)
    *Nvidianın transistör sayısı ATI 58xx serisinden %50 daha fazla.
    *Nvidia gtx480nin güç tüketimi ATI 5870'den neredeyse %50 daha fazla.
    *Nvidia GTX4xx serisinin bant genişliği ATI 58XX serisinden daha fazla( GTX480 1536MB GDDR5'e 384bit; HD 5870 1024MB'ye 256bit)
    *Nvidia GTX480 ATI HD5870'den %..... daha hızlı.

Yukarıdaki noktalı yeri dolduramadığımız sürece ne desek boş.
    Bu kadar fazlalıktan sonra performansta fazla olur heralde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yelkowan -- 13 Mart 2010; 1:14:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Peki yanında küçük ev tipi nükleer reaktör de verecekler miymiş?

Şu reaktor mektor espirilerinin ucu kaçtı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

Her şey en baştan belliydi. Şimdi performans değerlerinde sıra.

*Nvidia GTX4xx serisinin bant genişliği ATI 58XX serisinden daha fazla( GTX480 1536MB GDDR5'e 384bit; HD 5870 1024MB'ye 256bit)

6 aylık zaman fazlalığı ve o kadar fazlalıktan sonra da5870ten %50 hızlı olması gerekir ama nerdeee

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sulo61gun -- 13 Mart 2010; 2:04:31 >

• Ben de artık biraz daha ılımlı yaklaşmaya çalışıyorum Fermi'ye, sonuçta başarılı olması, ATI ile rekabet olması sebebiyle herkese faydalı olacak ama bu ısı ve TDP değerleriyle overclock kapasitesi problemleri ve kartın yeni olmasından dolayı driver problemleri yaşanacak olması hala birer gerçek...

Ne olursa olsun Nvidia bu Fermi olayıyla büyük darbe aldı ve almaya devam ediyor. İnşallah herşey tekrar düzene girer yoksa ATI yeni Nvidia olma yolunda ilerliyor olacak...
  • bu güç tüketim değerleri ile %15 lik bir performans farkı olursa bu nvidia için ciddi bir skandal olur söyleyim.

5870 den 130 dolar daha pahalı ve ondan çok daha fazla güç çeken ama performansı rakibinden %15 lerde dolanan bir kart'ın alınması hiç mantıklı değil bence.
    olmamış eğer bu tdp ile geliyorsa
  • ve nvidia sınıfta kaldı
  • 298 watt mı, yuuhh be yok artık
    artık ekran kartlarını direk prize bağlayacağız herhalde

• 298 watta harbiden çok yaw:S

basit bir hesap yaparsak neredeyse 3 tane eski tip ampulu yakıp kasanın içine koymak gibi birşey askerde elimizi ısıtmak için nizamiyeye takardık bu 100lüklerden mutan kızardı çok elektrik yiyor diye :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: yelkowan

Her şey en baştan belliydi. Şimdi performans değerlerinde sıra.

Şu bilgilere bakarak zaten ATI'ın bu yıl daha önde gittiğini rahatlıkla söylerim ben.

• Enermax lan Corsair patlama yaşarmış , GeForce GTX480 alana enermax rebvoloyşın bedava
  • Bu işler böyle sanırım ekran kartı güç tüketimi fazla olur kart alırsın ama bakarsın ki birde psu yetersiz psu alırsın...
  • GF100 RV870'den 1.5 kat daha fazla transistör içeriyor, GTX 480'nin tdp'si 250w civarı olur diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 13 Mart 2010; 10:37:27 >
  • 298 Watt iyiymiş..
  • merak etmeyin nvidia çoktandır bu facia kartları nasıl allayıp pullayıp satacağının planlarını yapmıştır bile.

çok güç harcıyo ama tesellation şöyle böyle, physx çok daha güçlü, bi işinize yararmı bilmem ama c++ desteği uffff! az bile alıyoruz hatta zararına kaçırmayın diyecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 13 Mart 2010; 9:52:05 >
  • ahahaha gtx 260 da kalmam en iyisi.elektirik faturası saten baya yüklü bi de bunu alırsak:) :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.